AKP'Lİ BAŞKAN UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI


AKP'Lİ BAŞKAN UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI

AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Abdülhamit Burak Aykut, uyuşturucu maddeyle yakalandı.

AKP'li Başkan dün gece yanında bir arkadaşı ile seyir halindeyken Aydın Muğla karayolundan polis kontrol noktasında dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı.

Polislerden kaçmaya çalışan AKP'li Başkan Aykut, polis aracına çarptı. Polis aracına çarpmasına rağmen yine kaçmaya çalışan Aykut, polisler tarafından Denizli çevre yolunda arkadaşı ile birlikte yakalanıp gözaltına alındı.

AKP'li başkanın araçtan bir şey attığını fark eden polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonucunda polisler, camdan atılan maddenin skunk isimli bonzai türü sentetik uyuşturucu maddesi olduğunu tespit etti.

Polis ekipleri tarafından kovalamaca sonucu araçta yanında bulunan arkadaşı ile birlikte yakalanan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı ve arkadaşı gözaltına alındıktan sonra Narkotik Şubeye teslim edildi.

Burada yapılan işlemlerin ardından hastaneye sevk edilen öğrenci yurdu işletmeciliği yapan Gençlik Kolları Başkanının yapılan kan testinde temiz çıktığı, yanındaki arkadaşının ise az miktarda alkollü olduğu anlaşıldı. AKP'li Başkan ve yanındaki arkadaşı hakkında Narkotik Şubede alınan ifadelerinde suçlamaları ret ettikleri öğrenilirken, yapılan işlemlerin sevk ardından adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.

Kaynak: Gazete Aydın