ÖNDER SAV YİNE İSYAN ETTİ! KILIÇDAROĞLU'NUN PARTİYİ NASIL YÖNETTİĞİNİ, NE HALE GETİRDİĞİNİ YAZDI...


ÖNDER SAV YİNE İSYAN ETTİ! KILIÇDAROĞLU'NUN PARTİYİ NASIL YÖNETTİĞİNİ, NE HALE GETİRDİĞİNİ YAZDI...
BEN YAPTIM OLDU UYGULAMASI


Devleti kuran, bu ülkeye demokrasiyi getiren Cumhuriyet Halk Partisinin en uzun süre Genel Sekreterliğini yapan Önder Sav’ın, ön yargılı olmadan okunması gereken parti içi demokrasi çağrısı. 

“Değerli Dostlar,

CHP'de ilçe ve il kongreleri ve delege seçimlerine ilişkin TAKVİM’in ilan edilmesi ile birlikte pek çok ilçe ve ilde parti içi demokrasi yok sayılarak kıyasıya bir uygulama başlatılıp örgütler istifaya zorlanmaktadır.

Direnenler de görevden alma yoluna gidilmektedir.

Üzülerek belirtelim ki uygulamanın arkasında siyasi gelecek kaygusu taşıyan milletvekilleri ile Genel Merkez yetkilileri de var.

Siyasi partiler kanununun 19 ve 20. maddeleri ve tüzüğün bunlara göre düzenlenmiş hükümleri hiçe sayılarak vahşi ve acımasız bir şekilde örgütler darmadağın ediliyor.

En ilginç örneği Sivas Merkez ilçe ve il yönetim kurullarının aynı gün boşaltılmasında yaşanmıştır.

Yönetmelik, kanun ve tüzük maddeleri çiğneniyor.

Görevden alınmalarda ilçelerde 30, illerde ise 45 gün içinde OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPILMASI zorunludur hükmü çiğnenmektedir.
    
Olağanüstü kongrelerin yapılmasının hiçbir gerekçe ile savsaklanamayacağına ilişkin Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay kararları çiğnenerek aynen AKP de olduğu gibi “BEN YAPTIM OLDU” uygulaması sürdürülmektedir.

Bu tür hukuka aykırı yıkım kararları geri teper ve kimseye yarar sağlamaz.

Zaman geçirmeden "kongre takvimi başladı" safsatasına sapmadan kanun ve tüzük gereği olağanüstü ilçe ve il kongrelerinin derhal yapılması örgütlerin YARGI yoluna gitmeye zorlanmaması kaçınılmazdır.

CHP kuruluşundan buyana örgütlerine dayanan ve güvenen, başarılarını onlara borçlu bir siyasal partidir.

Bugünün yöneticilerinin kendi siyasal geleceği için ufak ayak oyunlarına tenezzül etmesi çok üzücü ve düşündürücüdür. 

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR.

CHP örgütleri asla teslim olmayacak, DİRENE DİRENE kazanacaktır.

 Direniş mücadelesinde örgüt emekçilerine başarılar diler, sevgiler saygılar sunarım.


ÖNDER SAV”Dip not: Eğer bir parti kendi iç uygulamalarında, yasaları, tüzüğünü, mahkeme kararlarını yok sayarak uygulamalar yapıyorsa, “ben yaptım oldu” uygulamasını ülkeye dayatan siyasi iktidarı bu yönde eleştirmek hakkına sahip olmadığı gibi yaptığı eleştirilerde de inandırıcı olamaz.