Bakanlık kaçak Site Özbilimkenti ne zaman yıkacak?


Bakanlık kaçak Site Özbilimkenti ne zaman yıkacak?


Günlerdir şampiyon bir sporcunun feryatlarını izliyorum, hem de İzmir’e ve ülkemize büyük tanıtım getirisi olacak bir GoKart tesisi için.

Amacı, verdiği eğitimle çocuklarımıza trafiğin ne olduğunu anlatmak ve ahlaklı sporcular kazandırmak olan, Mehmet Yaman...

Her yıl binlerce insan trafik kurallarına uymadıklarından ölüyor.
Çünkü eğitim almamış, süratin ne olduğunu bilmeyenlerin yanlışlıkları yüzünden ölümler meydana geliyor.

Perişan olan aileler,sakat kalan insanlar, büyük dramlar.

Mehmet Yaman, kendisini bu işe adamış bir sporcu...

Kötü mü, daha çok küçükken çocuklarımızı eğitmesi?

Güzelbahçe-Yelki’de daha önce milli eğitim bakanlığınca onaylanan şoför eğitim pisti olarak kullanılan yeri biraz daha modernize edip GoKart pistine çevirmek istiyor...

Projesini belediye başkanı Mustafa İnce beye açıyor, başkan bey "çok güzel destekliyorum, devlet kurumlarından gerekli izni al ve başla" diyor.

Bunun üzerine MehmetYaman işe başlıyor... İzinleri alıyor ve bir yıl süren çalışmalar yapıyor, ta ki asfalt dökme aşamasına gelince, emekli trafik polisi başkan yardımcısı olmazlanıyor!

Niye olmazlanıyor?
Bilemiyoruz!
Belki de mesleki bir duygusallık!
Zaten emekli trafik polisi beyin bu duygusallığını bilmiyen yok gibi!
Asfalt döküleceği gün belediyenin araçlarıyla yolu kanunsuz olarak kapıyor ve hemen arkasından encümen kararı olmaksızın araziyi mühürlüyor!

Evet yanlış okumadınız, araziyi mühürlüyor!

Ne diyelim Allah akıl fikir versin...Gelelim Özbilimkent villalarına...
Vakti zamanında tarım arazisi olan yer bazı uyanıklarca ucuza alınıp, ruhsatsız bir şekilde imara aykırı olarak inşaatlar yapılıyor.

Bizim gibi aptallar da, eşek yüküyle para verip ev satın almaya çalışıyoruz!

Halbuki kapat bir ruhsatsız arazi, al on liralık yeri bir liraya. Ama nerde bizde o kurnazlık.

Bu Mehmet Yaman’ın da hiç kafası işlemiyor zaten...
Özbilimkent bu filimlemeyle yıllarca ruhsatsız villalarında keyif çatıyor. Ne belediye, ne de duygusal emekli trafikçi başkan yardımcısı seslerini çıkartıyor!

Özbilimkentin bir kısım sakinleri, rahatımız bozulmasın, bizden başkası buralara gelmesin diyerek GoKart pistine savaş açıyorlar!

Bunların başında da çok cevval bir bey olan Bs geliyor. Bs bey Mehmet Yaman’la tesadüfen bir konuşmasında, gayet yüksekten bir edayla ’’Tunç’la konuştum, meclis başkanıyla konuştum, sen bakanlıktan izin bile alsan bu işi biz sana yaptırmayacağız, büyük şehir arkamızda, planlarını iptal ettireceğiz’’ diyecek kadar özgüven sahibi!

Çok pardon bay Bs, yukarıda adı geçenler sizin kapı tokmağınız mı?
Demek siz bakanlığı yani devleti takmazsınız, öyle mi?

Bay Bs, sosyal medya hesabınızdan GoKart pistini Kaz dağlarına benzetmişsiniz... Kurnazca insanları kışkırtmaya çalışmışsınız... Öyle ya bir sen akıllısın, bizler hiçbir şey anlamayan halktan gariban insanlarız.
Özbilimkent villaları için, ağaçlar çatır çatır kesilirken, yeşillik betona boğdurulurken, kuşlar, sincaplar yuvalarından kovulurken Kazdağlarını hiç aklına getirdin mi?

Bölgeyi tarım yapılamaz duruma getirirken, gariban köylünün durumu ne olacak diye düşündün mü?

Yelki köylüsünün suçu ne?

Size hak olan onlara niye yasak?Buradan İHBAR ediyorum, bu site KAÇAKTIR!

Yıllarca belediye bu kanunsuzluğa göz yummuştur.

EYY DEVLET gerekeni yap!

Hadi bakalım kolay gelsin...


Bakın, etrafta başka villalar var mı? Bir uyanık bu sitenin sakinleri! Bir kuruşa tarlayı al, içine kaçak vilları kondur! Belediyecilerle duygusal takıl! Ondan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı, Başkanvekili emrimde ayaklarıyla gaza bas! Oh ne ala Mualla!


Tarım alanlarının göbeğine kaçak vilları kondur, ondan sonra önüne gelene gözdağı ver! Siz kim siniz? Devlete dahi posta koyacak bu kadar gücü kimden alıyorsunuz?  

Dip not: Belediyelerdeki ihaleleri organize etmek için haldır haldır çalışan, Ankara-İzmir arasında mekik dokuyan o allı şallı CHP'li üst düzey yöneticileri, bu ulvi görevlerinize ne zaman ara verip Güzelbahçe'nin güzellerini göreceksiniz? 

Peki, Çeve ve Şehircilik Bakanlığı, Bodrum'daki kaçak yapıları yıktıktan sonra sıra kaçak 75 konutluk Özbilikent Sitesine mi gelecek? 

Haydi İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürülüğü yetkilileri göreve... İlla ki sayın Bakan mı gelip bu kaçak Özbilimkent'e de el atacak? Haydi göreve...!