Seferihisarlı turizimciler yurtdışında butik otel işleten Celioğlu ve Özata'nın başarılarını konuşuyor!


Seferihisarlı turizimciler yurtdışında butik otel işleten Celioğlu ve Özata'nın başarılarını konuşuyor!Seferihisarlı turizimciler, ilçelerinden çıkan iki başarılı ismin yurtdışında satın alarak işlettikleri butik otellerini konuşuyor...

Seferihisar gündeminde konuşulan iddialara göre; 

Tunç Soyer'in Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde 2 dönem CHP'den meclis üyeliği yapan ve birinci dönemin son çeyreğinde ve ikinci dönemim tamamında başkan yardımcılığı görevinde de bulunan başarılı turizimci Gürhan Özata'nın Tunus'ta, yine Soyer'in 10 yıllık Seferihisar belediye başkanlığı dönemimde CHP'den meclis üyeliği görevinde bulunan, bugün 3. defa meclis üyeliğinde olan ve yeni başkan ismail Yetişkin tarafından başkan yardımcılığı görevine getirilen Yelda Celioğlu'nun başarılı turuzimci eşi Sinan Celiloğlu'nun da Fas'ta butik otel satın alıp işlettikleri konuşuluyor.

Her iki Seferihisarlı yatırımcının yurtdışında butik otel işletiyor olmaları, dünya şehri Seferihisar yaşayanları tarafından da alkışlandığı belirtildi.

Öte yandan Seferihisar'da konuşulan iddialar arasında; dönemim başkanı Tunç Soyer'in kardeşi Onur Soyer'in de turizm ve işletmecilik konularında başarılı bir grafiğinin bulunduğu belirtilirken, Onur Soyer'in de Celioğlu ve Özata gibi Paris'te bir butik otel işlettiği belirtiliyor. 


Not: Seferihisar kaynakları Celiloğlu ve Özata'nın işlettiği iddia edilen butik otelerin ülkelerinin karşılıklı olarak Fas-Tunus olarak karışmış olabileceğini belirttiler. Özata'nın otel işlemesinin Tunus'ta değil Fas'ta, Celiloğlu'nun da Fas'ta değil Tunus'ta otel işlettiklerini kesin olduğunu söylediler.