ŞAİBELİ BU BİNA İÇİN SAVCILARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUM!

Üzerinden bir yıl geçmeden "dökülmeye" başlayan bu binanın ne durumda olduğunu aşağıda yayımladığım fotoğraflar gözler önüne seriyor...


ŞAİBELİ BU BİNA İÇİN SAVCILARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUM!

   ERTAN YILDIZ

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, finansının yüzde 90'nı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan Kültür Merkezinin açılışını bir yıl önce gerçekleştirmişti. Kamuyoyuna da "Rüya Projem" diye takdim etmişti. Güzelbahçe'nin en kıymetli yerindeki bu arsa, bağışçı Reha Aysay tarafından "kamu yararına kullanılmak koşuluyla bedelsiz" Belediyeye devir edilmişti.

Üzerinden bir yıl geçmeden "dökülmeye" başlayan bu binanın ne durumda olduğunu aşağıda yayımladığım fotoğraflar gözler önüne seriyor...

Bu binanın projesini kimin çizdiği, bu binayı yapan müteahhit firmanın adı daha henüz açıklanmadı. İnşaatına başlanıldığı günden bugüne kadar da sadece binanın "betoncusu"nun Volkan Beton olduğunu öğrenebildik!

Gün geçtikçe de Kültür Merkezi görünümlü AVM hakkında şaibeler bir bir ortaya çıkıyor!

Gerçeklerin gün yüzüne çıkması ve kamu adına tüm yasal haklarımı kullanmak adına; Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyorum...

* Güzelbahçe Kültür Merkezi'nin projelerini çizenlerin isimler/firmalar neden hala açıklanmıyor?

* Güzelbahçe Kültür Merkezini hangi müteahhit yaptı? Neden ismi hala açıklanamıyor?

* Güzelbahçe Kültür Merkezi, yüklenici firmadan nasıl teslim alındı? "Geçici kabul" yapılmadan mı teslim alındı?

* Yağmur yağdığında binanın her tarafı akıyor mu? ÇYDD'ye tahsis edilen "Gençlik Merkezi"nin tavandaki florosan lambasının dibi, yağmur yağdığında şır şır akıyor mu?

* Meydan denmesi ne derece doğru, Kültür Merkezi'nin çatısına yağan yağmur nereye gidiyor? 

* Proje eksik ve kusurlu mu çizildi?

* Yağan yağmurda çatıya (Meydan!) düşen yağmur suları, bodruma mı doluyor?

* Çatıda (Meydan) Belediye işçilerine HENDEKLERİ ne amaçla kazdırdınız?

* Proje ve imalattaki müteahhit kusurlarını ört-bas etmek için mi Belediye işçileriyle bu tamirata başladınız?

* Bina kusurlu, ayıplı imal edilmişse, kimler imza koyup teslim aldı?

* Müteahhit firmanın; kusurlu, ayıplı imalatlardan sorumluluğu yok mu?

* Meydan diye tamınladığınız çatıya; Hendek kazdırılacak kadar bina kusurlu, ayıplıysa, neden teslim aldınız? 

* Müteahhitin ayıplarını, kusurlarını Belediyeniz işçileri ve kaynaklarıyla kapatmaya çalışmanız, "KAMU ZARARI"na neden olmuyor mu?

* Müteahhitin kusurlu, ayıplı işlerini, Belediye (KAMU) kaynaklarıyla kapatmaya çalışmanız, "görevi kötüye kullanma" suçunu işlemenize neden olmuyor mu? 

* Rüyam diye takdim ettiğiniz projeniz, kabusunuz olurken; daha nereye kadar Belediye (Kamu) kaynaklarını kullanacaksınız?

* Yağmur yağdığında asansörler neden çalışmıyor?

* Asansörlerde mi kusurlu ayıplı yapılmış?

* Görgü tanıklarının anlattıklarına göre; bugüne kadar mevcut iki asansörün aynı anda hizmet verdiğine rastlanılmamış..! Asansörlerin ikisi hangi zaman dilimlerinde çalışacak?

* Yardımcınız Mustafa Günay, bina inşaatı için malzeme sattı mı?

* Binanın projesi çizilirken; Meclis Üyesi Ozan Parlar ve Güzelbahçe CHP e. İlçe Başkanı Ednan Arslan'ın ne gibi katkıları oldu?

* Binada 2., 3. sınıf malzeme kullanılmadıysa; binanın her katı neden akıyor? Çatısına boydan boya neden hendekler kazılıyor? 

* Binayı teslim aldıktan sonra; Güzelbahçe Belediyesi kaynaklarından bu binaya ne kadarlık harcama yaptınız? Tamirat/tadilat için harcadığınız her kuruşun kamu zararına neden olduğunu bilmiyor musunuz?

Rüyanız kabusa dönüşürken; çatıda Belediye işçilerine kazdırdığınız HENDEKLER için ne gibi bir açıklama yapacaksınız sayın Başkan İnce? Kazdırdığınız hendekler için, abonesi olduğunuz TV kanallarına çıkıp, halkınızı aydınlatmayı düşünüyor musunuz?  

Haydi Başkan İnce, bunları yazıyorum diye yine üzerime TETİKÇİLER salacak mısınız?

Kendinizden eminseniz, neden müteahhiti Savcılığa şikayet edip, ayıplı, kusurlu işlerini yapmasını sağlamıyorsunuz da KAMU KAYNAKLARINI Babanızın malı gibi kullanıyorsunuz? 

Haydi buyur yüreğin yetiyorsa, git bunları yazdım diye de Savcılığa şikayet et? Yer mi gözünüz? Git 1. Limandaki M.T.'nin inşaatı içinde şikayet et! Hakim huzurunda hesaplaşalım mı? EKİP olarak ne kaldırdığınızı bütün dünya duysun mu?! Var mısınız Hakim huzurunda hesaplaşmaya Mustafa İnce Bey? Yer mi gözünüz? 

Haydi Mustafa İnce Bey, kendinizden eminseniz buyurun Savcılığa SUÇ DUYURUSUNDA bulununuz! 

Not: Güzelbahçe halkına duyururum; oluşturulan KAMU ZARARI hakkında gereği tarafımdan yapılacaktır! 

İşte Mustafa İnce'nin "Rüyam" Projesi'ndeki "Meydan" diye tanımladığı çatının dünkü hali! Ayrıca; 2-3 ay öncesinde bu çatının (Meydanın) seramik/fayans yer döşemeleri değiştirilmişti!

Patlıcan karnıyarıka dönmüş Meydan (!) çatı: