Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar’ın serveti dudak uçuklatıyor!

İzmir, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın mal varlığı ile çalkalanıyor…


Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar’ın serveti dudak uçuklatıyor!

Bir süre önce İçişleri Bakanlığı’nın açtığı yolsuzluk soruşturmasıyla görevden alınan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar’ın ardından, CHP’yi bir skandal daha bekliyor: Hüseyin Mutlu Akpınar skandalı.

4 YILDA İNANILMAZ SERVET!
30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile Karşıyaka Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan, kamuoyunda bir grup mason tarafından özellikle Karşıyaka Belediyesi’ne atandığı iddia edilen Akpınar’ın 4 yılda edindiği servet dudak uçuklatıyor.

İLK BOZTEPE DUYURMUŞTU
Başkan Akpınar ile ilgili iddiaları ilk kez zamanın AK Parti İzmir Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hüsnü Boztepe gündeme getirmişti. Boztepe 17 Ocak 2017 tarihinde sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalarda; Hüseyin Mutlu Akpınar’ın 1992 yılında İstanbul Küçükçekmece Belediyesi’nde iş hayatına atıldığını, belediye başkanlığına kadar aradan geçen 22 yılda ne kadar servet edindiğini sormuştu.

Boztepe ayrıca Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve eşine ait olduğunu iddia ettiği 600 bin TL. değerinde 2 adet lüks BMW markalı aracın kaynağını da sormuştu. Hüseyin Mutlu Akpınar iddialar karşısında, 3 yıllık belediye başkanlığı süresince hangi kaynaklardan elde ettiği gelirle adı geçen araçları aldığını açıklayamamış, kamuoyunu tatmin edici cevap vermek yerine tabiri caiz ise esip gürlemişti.

BOSTANLI’DA 2 DUBLEK DAİRE!
Ayrıca Hüseyin Mutlu Akpınar’ın İzmir’de emlak değeri en yüksek bölgelerinden olan Bostanlı’nın Dereboyu’nda, serbest piyasada değeri 1 buçuk milyon TL olan 2 adet lüks dubleks daire aldığı da iddia ediliyor.

AKPINAR’IN SON BOMBASI: URLA’DA 2,5 MİLYONLUK VİLLA!
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın aradan geçen 4 yılda dudak uçuklatan servetine birde 2 buçuk milyon TL. (eski para ile 2 buçuk trilyon) villa eklediği iddia ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Urla’da bir inşat firması tarafından yapılan özel villa sitesinde 2 buçuk milyon TL. değerinde lüks bir villa aldığı, ikametine bu villada devam ettiği ve Urla’dan Karşıyaka’ya her gün resmi makam aracıyla gidip geldiği ise iddiaların bir diğer boyutu.

İddialar ile ilgili Karşıyaka Belediyesi ve Hüseyin Mutlu Akpınar’dan kamuoyunu bilgilendirecek bir açıklama beklenmezken; CHP Genel Merkezi başta olmak üzere, CHP İzmir İl Başkanlığı ve başkanı ayrıca Akpınar’ın kuzeni olan CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı. ‘Hak, hukuk, adalet’ şiarıyla yola çıkan CHP’nin, bu iddialar karşılığında nasıl bir tavır alacağı da ayrıca merak konusu.
 
Kaynak: www.izmirserbestfirka.com