SEFERİHİSAR: BÜYÜK ÖDÜLLÜ BAŞKAN SOYER'E BÜYÜK SORUŞTURMA MI GELİYOR?

Mandalinanın kurutma tarihine baktığınızda; Seferihisar topraklarında 5 yıllık bir öyküsü ile karşılaşırsınız...


SEFERİHİSAR: BÜYÜK ÖDÜLLÜ BAŞKAN SOYER'E BÜYÜK SORUŞTURMA MI GELİYOR?

 

 ERTAN YILDIZ

Temiz İzmir Derneği yayın organı www.gaze-temiz.com'da yer alan  "Sakin Şehir Seferihisar'da Çok gürültü çıkar mı bilemeyiz!" başlıklı haberin devamında;

"Seferihisar Belediye Başkanı Tunç SOYER hakkında, Seferihisar Savcılığı'nda,

Zimmet, Görevi Kötüye Kullanma.., suçlarıyla ilgili, soruşturma dosyası var mı?

Dosyanın, detaylarını ilerleyen günlerde, sizlerle paylaşacağız." 

Yer alıyordu...

Nivent Kurtuluş... Temiz İzmir Derneği Başkanı ve gaze-temiz.com'un yayın yönetmeni... Bugüne kadar bilgisiz, belgesiz eline kalem aldığı görülmemiştir... Bilgisi ve tecrübelerinden yararlanılması gerektiğini düşünmüşümdür her zaman... Özellikle de yerel yöneticilerin Kurtuluş'un pek çok tecrübesinden, bilgisinden de neden bugüne kadar yararlanmadıklarına da akıl sır erdirememişizdir!..

Fakat, Kurtuluş'un verdiği saygı duyulacak "TEMİZ İZMİR" mücadelesine, katkı koyan pek çok CHP'li ve Ak Partili Meclis Üyesi tanıyorum... Bazı zamanlarda bir araya geldiğimiz de olmuştur...

Nivent Kurtuluş, istisnasız konuları belgeye dayandırarak ele alır... Yayın organı da reyting kaygısı taşımaz... Verdiği mecadelenin özeti; kamu yararınadır...

Nivent Kurtuluş, yukarıdaki "Zimmet", "Görevi Kötüye Kullanma" gibi kelimeleri boşuna yazmamıştır, yazmaz da..!

Gündem Otuzbeş'in gündeminde olan ve araştırdığı dosyaların içerisinde bir "Otel" satışı yer alıyordu! Bu satışıyla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu bilgilerimiz dahilindeydi! 

Bu dosya derinleştirilmiş, Seferihisar C. Savcılığı bir soruşturma başlatmış olabilir! Dosya içinde ufak tefek değil diyebilirsiniz!

Bu can sıkıcı dosya bir yana; geçtiğimiz günlerde Seferihiar Belediye Başkanı Tunç Soyer, çok büyük bir ödül aldı... Ödülü; mandalina kurutma projesi çerçevesinde, bir dolu Profesörün oy birliği ile aldı başkan Soyer...

Mandalinanın kurutma tarihine baktığınızda; Seferihisar topraklarında 5 yıllık bir öyküsü ile karşılaşırsınız...

Mandalina kurutulma düşüncesine ve eylemine kimlerin emek verdiği, katkı koyduğu Seferihsarlılarca bilinen bir konu...

Saygıdeğer Belediye Başkanı Tunç Soyer'i de aldığı bu ödülden dolayı ayrıca kutluyor, eleştirmiyoruzda!

Anadolu insanı böylesi halleri şöyle özetler: "Yiğidi öldür, hakkını yeme!"

Bu çerçevede; her yiğidin hakkı kendine!

Bilindiği üzere; Tunç Başkan, Aziz Bey'in koltuğu için adaylık çalışmaları yürüten bir ilçe belediye başkanı... CHP Liderine olan yakınlığı ile de diğer adaylara oranla bir adım önde olduğu kamuyoyunda konuşuluyor... 

"Yakışır mı?" diye aklınızdan bir soru geçebilir... Yanıtımız "Neden olmasın"dır!  

Büyük ödülü de aldığına göre; Tunç Başkan, neden İzmir BŞB Başkanı olmasın ki!

İki dönemdir gül gibi Seferihisar'ı yönetmiyor mu Tunç Başkan?

Gül gibi yönettiğine bakmak mı istiyorsunuz? Buyurunuz Mart 2009 ayında devir aldığı gün ki Seferihisar Beldiyesinin "taşınmazlarına" bir bakın; bir de bugün Kasım 2017 ayı itibari ile taşınmazlarının listesine bakın! 

Artmış mı?

Azalmış mı?

Ondan sonra kararınızı veriniz!

Seferihisar'ın önceki Ak Partili Belediye Başkanı Hamit Nişancı'nın siyasi evveliyatı ANAP'a dayanır... Türkiye, 12 Eylül sonrası Özelleştirmelerle ilk ANAP hükümetleri döneminde tanışmıştı... Fakat, Tunç Başkan, önceki Başkan Nişancı'dan daha sıkı Özelleştirmeci çıktı diyebilirisiniz! Neden mi?

O zaman; bakacaksınız Seferihisar Belediyesi taşınmazları arasındaki turizm tesislerinin kimlere özelleştirildiğine! 

Şimdi; Seferihisar Belediyesinin taşınmazlarını özelleştirerek gül gibi Seferihisar'ı yöneten sayın Tunç Başkan, yarın İzmir BŞB Başkanı olduğunda, İzmir BŞB'nin taşınmazlarını da özelleştirerek (Satarak) gül gibi yönetemez mi? 

İzmir'deki Belediye Başkanları arasında, sayın Soyer'den başkan entellektüel bir birikime sahip başka bir belediye başkanı var mı?

Sanırım 2 yıl öncesiydi; CHP'li bir Meclis Üyesine "Tunç Başkan'ı İBŞB layık görüyorsunuz... Katılıyorum... Peki, sizin bu yönde düşünmenize neden olan en büyük özelliği nedir?" şeklinde soru yöneltmiştim... Aldığım yanıt şu olmuştu: "Çok güzel konuşuyor. Hitabet yeteneği çok güçlü!" 

Bakınız; kaleme aldığımız Belediye Başkanı yarın belki de İzmir'i yönetecek! Siyasi yoldaşları tarafından "Çok güzel konuşuyor" denilerek, tarif ediliyor! 

Halkın refahını arttıran/arttıracak projelerle değil de, "çok güzel konuşma" yeteneğiyle, İBŞB'ye layık bulunuyor! 

Tekrar Büyük Ödüle dönersek; öncelikle bu ödülü oy birliği ile veren Profesörleri kutluyoruz... Sanırım onlarda sayın Başkanı bu ödüle layık bulmadan öncesinde mandalina kurutma tesislerini yerinde gidip görmüşlerdir! 
Bizlerde merakımızı yenmek için, tuttuk mandalina tesislerini yerinde görüp, fotoğrafladık...

İŞTE TUNÇ BAŞKANA BÜYÜK ÖDÜLÜ GETİREN O TESİS:

BAŞKANIN İBŞB SOSYAL MEDYA HESAPLARI BUGÜNDEN HAZIR!