ALIN SİZE GÜZELBAHÇE'DEKİ İBRETİ ALEME ÖRNEK OLACAK 'ADALET'Lİ YEREL YÖNETİMİN FOTOĞRAFI!


ALIN SİZE GÜZELBAHÇE'DEKİ İBRETİ ALEME ÖRNEK OLACAK 'ADALET'Lİ YEREL YÖNETİMİN FOTOĞRAFI!

 ERTAN YILDIZ

Güzelbahçe... CHP'li Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin elinde 2009'dan günümüze nasıl yönetildiğine ilişkin en somut belgeleri yayımlıyoruz... Belgeler uzun zamandır elimizdeydi... Sanırım Başkan İnce, Danıştay 1. Dairesine itirazı yapmıştır! Danıştay'ın itirazı kabul etmeyip "ret" vermesi durumunda; İçişleri Bakanlığı'nın vermiş olduğu bu soruşturma izin belgelerinde adı yer alanların yargılanmasına geçilecektir! Muhtemelen dava Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılır!... Fakat, hazırlanacak iddianameye göre; soruşturma izni belgesinde adı geçenleri sürprizler bekleyebilir!

Soruşturma izin belgeleri adeta bir sanat eseri! İğne oyası gibi düğüm düğüm işlenip, rapor haline getirilmiş! Onca yıldır böylesine güzel bir sanat eserine rastlayamamıştım! Güzelbahçe'yi raporlarda bile böylesine güzelleştirenlere, emeklerinden dolayı Güzelbahçe halkı adına teşekkürlerimizi sunarız! 

Güzelbahçe'ye otobandan geçerken baktığınızda, adeta bir beton yığını haline getirilmiş olduğunu görürüsünüz... Mustafa İnce'ler, Ednan Arslan'lar, Mustafa Günay'lar, Ozan Parlar'lar gibi niceleri can hıraş çalışıp, Güzelbahçe'ye böylesine güzelim bu görüntüyü kazandırmadılar mı?  

Böylesine güzel belgeleri, başta CHP'li Belediye Başkanlarının ve olacak olanların ibreti alem için okumalarını tavsiye ediyoruz!

Ne güzel konuşmuştu CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, İlde düzenlediği basın toplantısında: "BİZ BELEDİYE BAŞKANLARININ YAPTIKLARI İŞLERE KARIŞMIYORUZ!"

Şimdi, Belediye Başkanları diledikleri haltı işlesinler, karışma ondan sonra düş yollara "ADALET" ara! 

Arkadaş adama demezler mi; "Sen önce evinin içinde adaleti tesis et!"

Genel Sekreter Sındır, İzmir'in bağrından çıktı malumunuz... Belediye Başkanlarının işlerine karışmak gibi de bir lüksü yok! 

Peki; Güzelbahçe Belediyesi, Başkanı ve Ekibi için verilen bu soruşturma izni belgesini ne yapacaksınız sayın Sındır?

Çaya koysan olmaz... Çorbaya koysan hiç olmaz... Belediye Başkanlarının yaptıklarına karışmadığınıza göre; Belgeleri okuyup, bir açıklama gönderebilir misiniz e posta adresimize? 

Malum siz Genel Sekreter olmadan önce; İlgezdi, Buz Rezidanslarını inceleyen 3 kişilik "yolsuzluk" komisyonunda görev almış, devamında da tek yaprak rapor yazmıştınız!

Sizden ricamız; belgelerin ne anlam ifade ettiğine dair, yarım sayfada bir açıklama göndermeniz yönünde olacaktır!

Kusura bakmayınız; fıtratınızda olmayan bir ricada bulunuyoruz ama, onu da eşekliğimize verebilirsiniz!

Belgelerin uzun zamandır elimizde olduğunu söylemiştim... Bu belgeler Güzelbahçe'de siyaset yapan pek çok kişinin de elinde var... Ama hepsi de Arslan Yürekli Richard olduğundan, açın sorun isteyin belgeleri, yok olduğuna dair 40 bin defa yemin etmezlerse!

Neyse; biz bu belgeleri aslında Güzelbahçe'deki yerel yönetimin kurmuş olduğu "ADALETLİ" yönetim sisteminin kamuoyu tarafından da bilinmesi için yayımlıyoruz! 

Adalet Yürüyüşü, Miting derken, Adalet Kurultayı'da yapıldı geçtiğimiz ay sonunda... Kurultay kapsamında çalıştaylarda yapıldı... Adalet Kurultayına ve bir çalıştayına katılan bir dostuma; "Üstad, elimde Güzelbahçe Belediyesine ait İçişleri Bakanlığı'nın verdiği 54 sayfalık soruşturma izin belgesi var... E posta ile göndersem; uygun bir çalıştay masasında tartışmaya yatırır mısın?" diye soru/ricada bulunmuştum. Aldığım yanıt; "Buranın kimyasını bozarsın" olmuştu!

Fıtratlarında olmadığından, CHP'li her hangi bir yöneticinin bu belgelere ilişkin bir yanıt göndereceğini sanmıyorum...

Çünkü; dünya yıkılsa şimdi onların tek dertleri var mahalle delegesi seçimleri!

O yetkili ve etkili yöneticilerin tamamı şimdi mahalle mahalle delege ayarlamasyonuyla ilgileniyorlardır! Bu tür işlere ayıracak zamanları kalmamıştır...

Neden mi?

2019 seçimlerinde hem yerelde hem genelde yüzde 65 oyla iktidara gelecekler ya, işi şimdiden mahalle bazında sıkı tutuyorlar!

Güzelbahçe'de dün (Pazar) delege seçimleri yapılmış... Kaynaklarım bir haftadır bilgi aktarıyorlardı... Öylesine demokratik bir ortamda Güzelbahçe delege seçimleri çalışmaları cereyan ediyordu ki; yazmaya gerek duymadığım için; 3 gün önce liste hazırlayan Vural Gezer'i ilçeye çeken Ednan Arslan'ın da nasıl bir demokrasi dersi verdiğini biliyorum! Neyse; dinsel ve etnik kimlikleri ile Yeni CHP felsefesine uyanların Güzelbahçe'de delege seçilmiş olmalarından dolayı da emeği geçenleri kutlar, gözlerinden öperim!

Tekrar belgelere dönersek; yakasına CHP rozeti takanların pek de güzel Güzelbahçe'de ADALETİ TESİS ettirdiklerini görebilirisiniz! 

Bu çocuklar; ADALETLİ bir yerel yönetim sergilememiş olsalardı; her biri Dolar Milyoneri olabilirler miydi?

Sahi, Güzelbahçe'de iktidar partisinin de ilçe teşkilatı var değil mi? Onlar neler yapıyorlardır acaba? Onlar da Güzelbahçe'nin güzelleşmesine destek olmuşlar mıdır? Çünkü 2014'ten beri seslerini duyana aşk olsun! Aman neyse, vardır onlarında bir bildikleri! 

Evet... Özellikle bu İBRETLİK belgeleri Belediye Başkanlarının okumasını istiyorum!

Neden mi?

Arkasından 170 sayfalıkta Kuşadası Belediyesinin soruşturma izni belgelerini yayımlayacağız! 

54+170= 224 Sayfa!

İstanbul MV Barış Yarkadaş'ın yürüyüşün 7. gününde piyasaya çıkan ADALET kitabı kadar kalında olmasa, bu iki CHP'li Belediye verilen soruşturma izin belgelerinden güzel bir kitapçık çıkar sanırım!

 

İŞTE CHP'Lİ GÜZELBAHÇE BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İNCE ve BERABERİNDEKİLER HAKKINDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN VERDİĞİ SORUŞTURMA İZNİ: