SEFERİHİSAR: BAŞKAN SOYER, YİNE ARAZİ SATIŞIYLA GÜNDEMDE!


SEFERİHİSAR: BAŞKAN SOYER, YİNE ARAZİ SATIŞIYLA GÜNDEMDE!

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Sığacık Teos'taki 56 dönümlük turizm imarlı Belediye arazisini "kelepir" bir fiyattan satışa çıkardığı iddia edildi. 21 Haziran'da kapalı zarf usulü ihaleye çıkarılan arazi için belirlenen fiyat, Seferihisar emlakçıları arasında düşük bulunduğu öne sürüldü. Bilirkişilerin dahi Seferihisar Belediyesinin satışa çıkardığı arazisinin bulunduğu mevkideki araziler için metrekaresine 1000 lira değer biçtikleri belirtildi. 

Turizm imarlı arazi için belirlenen fiyatın çok düşük olduğunu belirten ismi saklı bir CHP'li Meclis Üyesi, "araziyi satın alacak olan ertesi gün turizm tesisi yapmak için kazmayı vurabilir" dedi. 

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçtiğimiz yıl yapılan satışlarla da gündeme gelmiş, İBB Başkan Vekili, Bornova Belediyesi Meclis Sırrı Aydoğan'ın "sata sata Seferihisar'ı bitiremedi" sert eleştirisine maruz kalmıştı! (Aydoğan, bu eleştiriyi Soyer'in İBB Meclis toplantısına girerken, yanındaki 4-5 CHP'li İBB Meclis Üyesinin bulunduğu anda yapmıştı.)

Yasa gereği tüzel kişilikleri lav olan köylerden Seferihisar Belediyesine geçen taşınmazların satışıyla da gündeme gelen Başkan Soyer, TV'lere canlı yayın konuğu olmuş, dönemim CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Şenel'in yönelttiği sorular karşısında soğuk terler dökmüştü. Seferihisar Belediyesinin yapmış olduğu arazi ve taşınmaz satışlarına tepki gösteren CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Şenel, satışları protesto ederek CHP'den istifa etmiş, halen Meclis Üyeliği görevini "bağımsız" olarak yürütmektedir. 

İŞTE SATIŞA ÇIKARILAN ARAZİNİN KONUMU:

SATIŞA ÇIKARILAN ARAZİ... İŞARETLİ OLAN ALAN...

ALTTA: SATILACAK ARAZİNİN İLAMI...