Usta-Çırak fena kapıştı! Ednan Arslan'a ustasından darbe...

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, yoldaşı (Çırak) Ednan Arslan'a "Narlıdere'de sana tepki göstermeyen mahalle kalmadı" dedi...


Usta-Çırak fena kapıştı! Ednan Arslan'a ustasından darbe...

ERTAN YILDIZ

 

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ile Ednan Arslan'ın arası bu defa fena açıldı! Kökleri DYP'de iken yoları birleşen Batur ve Arslan ikilisi, başarılı çalışmalarını CHP'ye geçerek de sürdüreceklerdi!

Belediye Başkanı Batur, Ednan Arslan'a 6 yıl Narlıdere Belediyesi'nde "müdür"lük görevi vermiş; Ednan Arslan "iş takipçiliği"nden Müfettişlere yakayı kaptırınca, kibarca Belediyesi'nden kovmak durumunda kalmıştı! 

Belediyeden kibarca (tazminatlı) kovulan Ednan Arslan, devamında Batur, Nabantoğlu, Sav üçlüsünün hamlesiyle Güzelbahçe CHP'nin başına geçirilecektir... Ednan Arslan'ın Güzelbahçe'ye CHP İlçe Başkanı olması ekonomik bahtının açılmasına neden olurken, kısa sürede Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Yardımcısı Mustafa Günay'la birlikte EKİP oluyorlardı...

İnce, Günay, Arslan'dan oluşan EKİP, "Belediyecilik"ten neler kazandığını ne kadar kaldırdıklarını ortaya çıkarılmasını Bağımsız Savcılarımıza bırakarak; Ednan Arslan'ın siyasi atraksiyonlarına bir bakalım:

Ednan Arslan, "güç" kimdeyse anında O'nun yörüngesine girer! Bugün bulunduğu noktaya taşıyan ve yetişmesinde en büyük emeği olan Ustası Abdül Batur'dur... DYP saflarında yolları kesişen Usta ve Çırak, bugün CHP'de de "star" olmayı başarmışlardır! İkisi de siyaset sayesinde varsıllaşmış, "her dönemin adamı" olmakla da ünlenmişlerdir! Aziz Bey bugün İBBB olmasın, bu şahıslar inanın dönüp selam bile vermezler! Siyasi yaşamları olduğu gibi; sosyal yaşantıları da rakamların yüzü suyu hürmetinedir!

Usta ve Çırak, önseçimler sonrasında 7 Haziran'ı beklemeden masanın başına kuruldular! Hedefi belirlediler: Ednan Arslan Narlıdere CHP'ye İlçe Başkanı olacak!

İlk planda "naylon" üye kaydetmeye başladılar! Suçüstü oldular! Karşılıklı karizmaları çizilirken, Usta bu işten ustalıkla sıyrılmasını bilerek, kabak Ednan Arslan'ın kafasında patladı! Usta-Çırak ikilisinin yaptıkları, çevidikleri deşifre olunca; örgüt tabanı da sessiz kalmayarak, delege seçimlerinde Usta ve Çırak ikilisine "böyle buyurun" çekiyordu!

Huzur Mahallesinde sandığa gömülen Usta-Çırak ikilisinden Çırak Ednan Arslan, poposuna nışadır sürülmüşcesine kaçarak mahalleden uzaklaşıyordu! Allem edip kullem edip mahalle delegeliğini Narlıdere'de kıvıran Ednan Arslan, bu defa İl delegeliği için Güzelbahçe'de sahneye çıkacaktır! 

Pervasızlığın, yüzsüzlüğün bu kadarına nedir orasını bilemiyorum; fakat Ednan Arslan'ın kırdığı cevizlerin bini geçtiğini biliyorum! Siz Güzelbahçe'ye Önder dedeniz sayesinde sağdan soldan adam getirip kayıt yapmadınız mı? Muhalif diye adlandırdıklarınızın kayıtlarını silmediniz mi? Sizin Güzelbahçe'de nasıl bir İlçe Başkanı profili olduğunuzu bilmeyen mi var? Adınız her geçtiği toplantıda o malum sıfatlarınızdan söz açılmıyor mu? Kaynananızın Konak'taki Meclis Üyesi performansını hala Belediye koridorlarında konuşulmuyor mu? Hala hangi yüzle ortalıkta dolaşıyor, oraya buraya aday olabiliyorsunuz? Anlaşılacak gibi değil! Suç sizde değil ki; siz ve sizin gibileri hala bu partide tutanlarda kabahat!

İlçesinden mahalle delegesi seçilen birisinin bir başka ilçeden il delegesi olması hangi kelimelerle açıklanabilinir?

a) Hırs mı?

b) Üçkağıtçılık mı?

c) Sahtekârlık mı?

d) Namusuzluk mu?

e) Şerefsizlik mi?  

f) Ahlaksızlık mı?

g) Hepsi?

Ne ile açıklayacaksanız içinde bulunduğunuz durumu buyurun açıklayınız: Ednan Arslan Bey!

Not: Haberimizi yayına hazırladığımız saatlerde Ednan Arslan'ın Güzelbahçe'den İl delegeliği için İlçe Seçim Kuruluna itiraz yapıldığıne belirtildi. Ednan Arslan'ın yaptığı bu kurnazlık CHP Güzelbahçe kongresinin iptali ile sonuçlanabilir!