SANCAK'TAN AÇIKLAMA


SANCAK'TAN AÇIKLAMA

Temiz İzmir Derneği Başkanı Nivent Kurtuluş ile işadamı Mesut Sancak arasında yaşanışlanlar, Kurtuluş'un "Değerli İzmir Halkı" başlığıyla yer almıştı... O açıklamaya Sancak'ın adına Avukatından yazılı açıklama geldi.

İşte o açıklama:

Sayın site yetkilisi,​

Sitenizde yer alan haberde; yanlış bilgiyle kamuoyunu yanıltan, hiçbir zaman karşı tarafın görüşünü almadan, ‘onurlu gazetecilik mesleğini’ kendi menfaatlerine alet ederek köşe yazarı olduğunu iddia eden Nivent Kurtuluş’un, gerçek dışı açıklamaları yer almıştır. Olayın doğrusu, telefonda karşılıklı, kısa süreli bir tartışmanın yaşanmasıdır.  

İzmir’e sosyal alanlarda her zaman katkıda bulunan, kentte çok sayıda iddialı projeyi yürüten işadamı sayın Mesut Sancak, bugüne dek hukuk dışı hiçbir uygulamaya imza atmamıştır. Mesut Sancak için, işi dahil hayatın her alanında ‘hukukun üstünlüğü’ her zaman öndedir.

Nivent Kurtuluş’un ise gazetecilikle hiçbir ilgisi yoktur. Zaten İzmir’de gazeteciler ve ciddi tüm kurum ve kuruluşlar tarafından, gazeteci olarak kabul edilmemektedir. İşte yine aynı Nivent Kurtuluş, geçtiğimiz günlerde, eskiden yaptığı gibi, sayın Mesut Sancak'ın bazı iş projelerinin, yasalara uymadığını öne süren karalayıcı bir yazı kaleme almıştır.

Kurtuluş, kanunlara uygun, her konuda, her makamdan izinli bu projeyle ilgili, Mesut Sancak ve şirketinin itibarını (üstelik Türkçe’nin doğru kullanımından bile aciz şekilde) yazı yoluyla karalayıp zedelemeyi hedeflemiş, ‘iş projelerine ticari olarak zarar vermek’ istemiştir.

Bu tabloda müvekkilim Mesut Sancak, Nivent Kurtuluş'u telefonla aramıştır. Görüşmede, daha önce sözlü dile getirdiği ‘şantaj’ amacını ve niyetini açıkça tekrarlayan Nivent Kurtuluş; kendisinin bir ‘arabası’ olmadığını belirtmiş, müvekkilim Mesut Sancak’ın şahsına ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirkete karşı, negatif, kötü niyetli söylemine devam etmiştir.

Hayatında hiçbir şantaja boyun eğmeyen Mesut Sancak; Nivent Kurtuluş’un çeteleşen bir ekip ile yıllardan beri gerçekleştirdiği; birçok işadamı ve iş grubuna yönelik; İzmir’de defalarca, alçakça tekrarladığı; bu utanç verici, kirli, şantajcı yaklaşımdan, son derece rahatsız olmuştur.

Mesut Sancak ‘yazı’ yoluyla ve sözlü olarak, kendisine ‘ŞANTAJ’ yapıldığı bilgisi ve bazı net deliller eşliğinde; İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur. Gerçeğin ve yargının üstünlüğüne inanan müvekkilim, artık hukuki sürece dahil olması nedeniyle, konuyla ilgili başka hiçbir açıklama yapmayacaktır.

İlgili basın kanununa dayanarak, basın etik ilkeleri gereği; bu konunun sayın Mesut Sancak’a yönelik bir hakaret aracına dönüşmemesi; gerçekleri bilmeden yazı ve şantaj yoluyla işlenen  bir suça ortak olunmaması adına; açıklamamızı sitenizde aynen yayınlamanızı rica ediyoruz.

 

SAYGILARIMIZLA

Mesut Sancak Vekili Avukat Rabia Meryem Kocabaş