GÜZELBAHÇE'DE MİLYONLUK 'MOLOZ' VURGUNU! MÜFETTİŞLER VURGUNA EL ATTI...


GÜZELBAHÇE'DE MİLYONLUK 'MOLOZ' VURGUNU! MÜFETTİŞLER VURGUNA EL ATTI...

ERTAN YILDIZ

CHP'li Güzelbahçe Belediyesine 4 Bin kamyonluk moloz vurgunu incelemesi.

İzmir'de Belediyecilik faaliyetlerinden EKİBİYLE birlikte, alın teriyle kazanarak paraya para demeyen Belediye Başkanları arasında Mustafa İnce'yi rahatlıkla gösterebilirsiniz... 2. Belediye Başkanlığı dönemimde ustalaşan Mustafa İnce'nin sayesinde, Yardımcısı Mustafa Günay, Güzelbahçe CHP e. İlçe Başkanı Ednan Arslan, CHP'li Meclis Üyesi Ozan Parlar vb. gibiler, ilk planda Güzelbahçe'de dolar milyoneri olanlar olarak sıralanırlar...

Bu arkadaşlar; günde üç öğün tabak tabak para yeseler, kazandıklarını bitirmeye ömürleri yetmez! 

Moloz... Adı üstünde moloz... Molozdan da para kazanılır mı diye düşünmenize gerek yok... Kazanılır arkadaş! Yeter ki ilçeniz sınızları içinde moloz dökülecek dereniz ve sağlam bir EKİBİNİZ olsun!

Çamlıçay dere yatağına dökülen yaklaşık 4 bin kamyon moloz için 3 Müfettiş, Güzelbahçe Belediyesini mercek altına aldı...

Yanılmıyorsam; Güzelbahçe Belediyesini yöneten bu güzide insanlar, moloz dökme işini 2013 yılında başlatmışlardı... O günlerde bu konuyu yazmış, bak başınız belaya girer uyarısında bulunmuştuk!

Müfettişlerin görevlerini layıkıyla yerine getireceklerinden şüphemiz yok...

Fakat, bu moloz işini hazır incelerken, bir de iş makinası kiralama işine de bir el atsalar nasıl olur acaba!

Güzelbahçe Belediyesinin iş makineleri araç parkında 8 adet kepçesi bulunuyor... Peki; 8 tane kepçesi olan bir Belediyenin kepçe kiralıyor olması, akla mantığa sığar mı?

Peki; Güzelbahçe Belediyesi bir yılda kaç saat kepçe kiralamıştır?

Bin saat desek...

2 Bin saat desek... 

Güzelbahçe'nin güzide CHP'li Belediye Başkanına soruyoruz; 

Kaç saat kepçe kiraladınız?

Kiraladığınız kepçeleri hangi işlerde kullandınız? 

Sözde kiraladığınız bu kepçeleri; moloz işinde kullandınız mı?

Büyükşehir Belediyesi Meclis kararına göre; bir kamyon moloz 150 TL karşılığında, yasal moloz sahalarına dökülüyor... Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin de elinde, Meclis'ten geçmiş moloz döküm tarifesi bulunuyor mu?

En az 4 bin kamyona yakın moloz dere yatağına döküldüğüne göre; vurgunun boyutu kaç milyondur?

Bu vurgun kimler arasında pay edilmiştir?

Bu vurgundan kimler köşe olmuştur?

Başkan İnce'nin; 'Dünya Çevre Günü'nde çevreci fanilası giymesi, elinde bayrak sallaması, Çamlıçay dere yatağına dökülen 4 bin kamyon molozu örter mi?

Evet... Birileri molozdan da olsa Güzelbahçe'de milyonları cebine indiriyorsa, çakma kepçeler kiralanıyorsa, çevreye zarar veriliyorsa; hesabı sorulmaz mı?

Asıl bombaya gelince;

Bugüne kadar çevirdikleri her türlü işten yüzlerinin akıyla çıkmayı başaran Mustafa İnce ve EKİBİ, moloz işini İZSU'ya yıkmaya kalkışıyorlar!

Neymiş efendim; dere yatağına dökülen molozlar için Güzelbahçe Belediyesi İZSU'dan izin almış mış! Abartmıyorum; İZSU'da böyle bir izne imza atacak birisini göremiyorum! Kaldı ki; İBBB Aziz Kocaoğlu'nun en hassas olduğu konuların başında, çevre konuları yer alır... Değil İZSU'dan bir yetkili Aziz Bey'e bu konuyu açacak olsun, iddia etmiyorum, o kişi ya işinden olur ya da Aziz Bey o kişiyi sürüm sürüm süründürür! 

Akılları sıra topu İZSU'ya atarak bu güzide Güzelbahçe EKİBİ bu işten yırtacak ya... 

Müfettişler kadar, Güzelbahçe halkını da bu moloz işini takip etmeye davet ediyoruz... Biz zaten 2013'ten beri bu işin takipçisiyiz... 

Müfettişlere kolaylıklar dileyerek; Güzelbahçe Belediyesinin bu güzide EKİBİNİN 1. Limanda denizi de doldurduklarını buradan İHBAR ediyoruz! Yandaş restoranların deniz kenarına sandalye masa atmalarını sağladı bu EKİP!

Moloz vurguna kadar da deniz doldurma işinden kimler ceplerini doldurmuşsa, bu kişilerinde ortaya çıkarılmalarını/yargılanmalarını kamu adına uygun buluyoruz...

Not: Sevgili okurlar, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin neredeyse 8 yıldır kiralık makam arabası bindiğini biliyor muydunuz? Milyonlarca paranın Candaş şirketlere akıtıldığından haberiniz var mı? Akıtılan bu paralarla kaç tane makam arabası alınacağını varın siz hesaplayınız! Bakın, her şey kağıt üzerinde uygun/uydurulmuş olabilir... Peki; 8 yılda altına makam arabası dahi çekemeyen bu iradenin, kamu vicdanında aklanabilmesi mümküm müdür?