BORNOVA'DA KARTLAR ERKEN KARILMAYA BAŞLADI!

Belediye Başkanlarına gidici gözle bakılan Güzelbahçe, Bornova vb gibi İzmir ilçelerinde, kulis faaliyetleri hızlanırken, ekplerde belirginleşmeye başlıyor!


BORNOVA'DA KARTLAR ERKEN KARILMAYA BAŞLADI!

İzmir CHP'de kartlar erkenden karılmaya başladı! Erken seçimin gündemde olması, İzmir siyaset gündemini hareketlendirdi. 

Belediye Başkanlıklarına gidici gözle bakılan Güzelbahçe, Bornova vb gibi İzmir ilçelerinde, kulis faaliyetleri hızlanırken, ekiplerde belirginleşmeye başlıyor!

Bornova Belediye Başkanlığı adaylığı içinde kulis çalışmaları hızlanırken, geçtiğimiz hafta sonu CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ile CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır'ın Bornova ekibinin kavhaltıda buluşmaları, Bornova'da "siyaset kartları" karılıyor şeklinde yorumlandı.

Aksünger'le CHP Bornova e. İlçe Başkanı Ertürk Çapın ve ekibinde yer alan Sabri Çam, Öner Baş, Ömer Eşki (Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla'nın Danışmanı) gibi isimlerin kahvaltıda buluşmaları, Bornova'da siyasetin ısındığına, Genel Sekreter Sındır'ın da Bornova'da pabucunun dama atıldığına işaret ediliyor!

Öte yandan Sındır'ın Belediye Başkanlığı döneminde Bornova Beldiyesine taşeronda işçi olarak işe alınan, Olgun Atilla döneminde sözleşmeli memur yapılan (Danışman) Ömer Ekşi'nin, Sındır'a karşı rota değiştirmesi de, Sındır'ın Milletvekili olduğunda "danışman" tercihini Ekşi'den yana kullanmamış olması gösteriliyor.

Banko gidiciler arasında gösterilen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin koltuğu içinde, içlerinde bir İzmir Milletvekilinin de bulunduğu yaklaşık 15'e yakın aday adayının alttan alttan çalışmalara başladığı belirtildi.