FLAŞ! BAŞKAN İNCE'NİN LASTİK HIRSIZI ŞANTİYE ŞEFİ İ.S.'YE GEÇTİĞİ KIYAK DOSYASI DA AÇILIYOR...

FLAŞ! BAŞKAN İNCE'NİN LASTİK HIRSIZI ŞANTİYE ŞEFİ İ.S.'YE GEÇTİĞİ KIYAK DOSYASI DA AÇILIYOR...

FLAŞ! BAŞKAN İNCE'NİN LASTİK HIRSIZI ŞANTİYE ŞEFİ İ.S.'YE GEÇTİĞİ KIYAK DOSYASI DA AÇILIYOR...
05 Aralık 2018 - 22:26Güzelbahçe Belediyesi kaynaklarımızdan gelen bilgiye göre; şantiye şefi İ.S. tarafından şantiyede yapılan lastik hırsızlığı dosyası da açılıyor!

Başkan İnce'nin başını ağrıtacak, yargı yolunu açacak dosya için devlet harekete geçti!

Atlamadan ve de aklımızdayken yazımızın başında yatırımcılarına duyuralım: Güzelbahçe Belediyesi Başkan Yardımcısı, emekli trafik polisi Mustafa Günay, Urla e. Nebiler Tatil Köyü karşısında (15 Dönüm arazi üzerine) yapmış olduğu villaların satışına başlanılmış. Tanıtıma özel 1 Milyon Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılan villalardan almak isteyenler, Güzelbahçe 2. Limandaki Yalı Balık Restoranda free olarak ağırlanıyormuş! Urla'da villa satın almak isteyenlere duyurulur!

Gündem Otuzbeş okurları Güzelbahçe Belediyesi şantiyesinde yaşanılan lastik, akü, yedek parça hırsızlığını haberlerimizden hatırlarlar...

İ.S. adlı şantiye şefi tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen bu hırsızlık olayını o günlerde haberleştirmiş, haberimiz üzerine Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, iyi saatte olsunlar zahmet gösterip, hırsızlık olayını adli mercilere duyurmamaya çalıştığı bildirilmişti! Bir şekilde hırsızlık dosyası kapatılmaya çalışılıyordu!

Şimdi o dosya açılıyor!

Belediye kaynaklarımız, Güzelbahçe Kaymakamlığı'nın İ.S. adlı şantiye şefinin gerçekleştirdiği hırsızlık dosyasını istemiş! Ve... Belediyenin bu olayla ilgili neler yapıp yapmadığını inceleme altına almış!

İ.S. adlı şantiye şefini bakın kim korumaya kalkışmış?

Dönemim CHP İlçe Başkanı Kazım Çam'a yakın olduğu hatta "has adam"ları arasında gösterilen İ.S.'nin, Çam sayesinde Güzelbahçe Belediyesi şantiyesine şef yapıldığı Belediye kaynakları tarafından aktarılan bilgiler arasında yerini almıştı o günlerde...

Gündem Otuzbeş'in haberinden bir sonra İ.S.'nin yaptığı hırsızlık hakkında hiç bir yasal işlem yapmayan Güzelbahçe Belediyesi, bu defa hırsızlık zanlısı İ.S.'yi tazminatlı olarak işten çıkartıyor!

Şimdi Başkan İnce'ye soruyoruz: Yasalarımıza göre suçluyu korumak, kollamak suç değil midir? Kamunun mallarını çalıp satan zanlı hakkında Başkan İnce, neden yasal bir işlem yapmamamıştır? Hırsızlık zanlısı kolluk kuvvetlerine bildirilmiş midir? 

Hırsızlık olayının yaşandığı, imar vurgunlarının tavan yaptığı o günlerde dönemim CHP İzmir Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaatin Yüksel'e seslenmiş, Urla'daki evinize giderken Güzelbahçe halkından birilerine değil, sokak hayvanlarına dahi olsa Güzelbahçe Belediyesi'nde nelerin döndüğünü sormasını, defalarca yazarak rica etmiştik...

O Alaattin Yüksel, şimdi kalkmış İzmir'i yönetmeye talip olduğunu TV ekranlarından söylüyor! Yahu adam olana sormazlar mı; dün omuzların rütbeliyken İzmir'de ilçe belediyelerinde dönenlerle ilgilendin mi de şimdi kalkışıyorsunuz İzmir'i yönetmeye! Siz önce baş tacınız, eseriniz MV Ednan Aslan'dan bir izin alınız, ondan sonra nereye aday olacaksanız aday olunuz Alaattin Bey...

Alaattin Bey, diyelim ki Büyükşehir adayı oldu ve seçimi de kazandı... O çıktığı TV'lerden şunları söyleyebilir mi: "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olur olmaz ilk işim, Güzelbahçe'deki imar vurgunlarının, imar talanlarının üzerine gideceğim, kimler bu işlerden haksız kazanç elde etmişse, alayının hakkında yetkili mercilere suç duyurusunda bulunacağım!"

Bırakın Alaattin Bey'i bir kenara... Dokuz yıldır yazmaktan bıktık usandık, devlet iyi saatte olsun, yeni yeni Güzelbahçe GERÇEĞİni görmeye başladı!

Açıkçası, bu vurdum duymazlık 1-2 yıl daha devam etseydi, herhalde Mustafa İnce ve Mustafa Günay Beyler "Güzelbahçe Prensliği"ni açıklarlar, tanınması için de BM'ye başvururlardı! 

Masamızın bir köşesinde neredeyse 2 yıldır bir tomar belge duruyor... Üzerinde TC İçişleri Bakanlığı yazıyor... Soruşturma izni verilenler hanesinde 35 kişinin ismi yazılı... Belgenin tarihi 25 Ocak 2017.  54 Sayfa... O zaman bu soruşturma izni ne için verildi? Müfettişler onlarca yolsuzluğu süs için mi yazdılar raporlarına? İçişleri Bakanı, soruşturma izni vererek, yargılanmalarının önünü neden açtılar?

Güzelbahçe'de, Narlıdereli Haritacı Ali Ekber Gül'ün eli değmemiş bir arsaya ev yapmak mümkün müdür? 

Devlet yetkililerinin aklına neden bu konuyu araştırmak/soruşturmak gelmez? 
Müteaahitinden bireysel ev yapan vatandaşlara, neden harita işlerini seve seve Haritacı Narlıdereli Ali Ekber Gül'e yaptırmak zorundadırlar?   

CHP'li Meclis Üyesi ve Kent Konseyi Başkanı Ozan Parlar, kaç tane inşaat projesinin makina kısmının projesine imzasını koymuştur? Bir yılda aldığı işlerin kaçta kaç oranını Güzelbahçe'deki işler teşkil etmektedir? CHP'li Meclis Üyesi olması, kendisine iş almada avantaj sağlamış mıdır? Güzelbahçe'de makina kısım projesi çizecek Parlar'ın dışında başkaca Makina Mühendisi yok mudur? Bakın... İş alması suç değildir ve suçlamıyoruz... Ekmek parasıdır... Fakat, Parlar'dan ucuza çizim yapanlar varmış! Ve de Parlar'ın çizdiği projlerde sorun yaşanıyor, Belediye ile olan işlerde ise sorun yaşanılmıyor, müteahhit ve vatandaşların işleri kısa sürede çözülüyormuş! Yazdıklarımız, tarafımıza aktarılan iddiaların kısmi özetidir... Açıkçası, Ozan Parlar'ın imzasının olmadığı inşaat tabelasının olmadığı belirtiliyor Güzelbahçeliler tarafından... Ayrıca, kardeşinin de çulsuz taşındığı Güzelbahçe'de, 3-4 yılda bayağı büyük bir müteahhit olduğunun altı çiziliyor!

Gerçekten çok merak ediyoruz... Devlet ne zaman Güzelbahçe İmar Arşivine girecek? Dosyaları ne zaman mercek altına alabilecek? 

Mustafa İnce ve Mustafa Günay'ın yumuşak karnının İmar Dosyalarının olduğu iddia ediliyor!... Ve Belediyedeki kaynağımız; İmar Dosyaları Arşivi'nde bir yangın çıkmadan Devlet'in İmar Dosyalarına el atmasında fayda var diyor!  

Aslında Mustafa İnce'nin yeniden aday gösterilmesini istiyor gönlümüz... Biliyorsunuz; Mustafa Günay'ın skandal diploma dava dosyası henüz kapanmadı... Bankamatik ve lastik hırsızlığı dosyalarının da kısa sürede "görevi kötüye kullanmaktan" yargıya intikal etmesi bekleniliyor... Ve 54 sayfalık soruşturma izni dosyasının da Ağır Ceza'da dava açılma olasılıkları da bir biri ardına eklendiğinde; Mustafa ince'nin açığa alınması otomatik olarak gündeme gelecektir!.. İşte o zaman 7 Delikli Edremit Zurnası'nın nasıl öttüğü anlaşılacaktır diye düşünüyoruz!

Başkan İnce, dün GSM mesajı çekmiş...Bakar mısınız konferansın güzelliğine!Şimdi Başkan İnce'ye soruyoruz... Yukarıdaki Belediyeniz çalışanı kadını, neden 1. Liman Belediyenin umumi helasının temizlik işlerine gönderdiniz? 

Bu kadını neden umumi helada görevelendirdiğiniz günlerce basında yazıldı çizildi... Bu kadının tek suçu delege seçimlerinde Kazım Çam Bey'i desteklemediğinden dolayı bu kadına bu işi mi reva görmüştünüz???!!!
Öyle değil mi?

Lafa geldi mi kadın erkek eşitliğinde mangalda kül bırakmazsınız ama, siyaseten size yalaka olmayanları da sürüm sürüm süründürürsünüz!
Öyle değil mi?

Şimdi de kalkmışsınız, neymiş efendim "Kadının Siyasetteki Yeri" adında konferans düzenliyorsunuz... Yahu sormazlar mı adam olana; bu ne lahana turşusu, bu ne perhiz!  

Kamunun malını çalan hırsızı ödüllendir... Tazminatı ver... Ufak ufak tüy de...

Bay Kazım'ı deskteklemeyeni umumi hela temizliğine gönder!

Ondan sonra da kadının siyasetteki yeriymiş... Neymiş...
Bay Başkan Bey, lütfen bugüne kadar neler yaptıklarınızı gözünüzün önünden film şeridi gibi geçirebilir misiniz?
Yahu 9 yıldır ben yazmaktan bıktım usandım...

Siz ve çok değerli ekibiniz ne doydunuz ne de gandınız!  

Ha burada; Güzelbahçe aday adayı piyasasına sosyetik birisini sürdüğünüz belirtiliyor! D22'den maaşlı elamanınıza komut verin ki elinden tutup çarşı pazar gezdirsin birazcık! 

Tekrar ediyorum... Mustafa İnce'nin yeniden aday gösterilmesini yürekten destekliyorum...
Neden mi?
O gün geldiğinde Ankara'dakilerin o gül cemallerini görmek için! 

Not: Önemli bir siyasi söyledi... 30 Mart'tan sonra Portekiz'e kaçacak siyasetçilerin arasında İzmililer de varmış! "Kimler" sorumu havada bırakan o önemli siyasi, "Neden Portekiz" soruma şu yanıtı verdi: Kısa sürede Portekiz vatandaşlığına geçmek çok kolay! En fazla 500 bin liraya patlıyor! Üstüne üstlük Portekiz'de emlak fiyatları çok ucuz! İzmir'de 100 M2'lik bir daire fiyatına orada malikane alırsınız!  

Bakalım İzmir'den Portekiz'e hangi siyasiler göç edecek? Peki; İzmir'den Portekiz'de gayrimenkul satın almış bir siyasetçi var mıdır? 

Bu arada; girişimci bir İzmirli İlçe Belediye Başkanı da Fas'ta otel satın almış! Tabii ki kendi üstüne değil! Trol bir çalışanının kocasının üstüne! Araştırıyoruz... Belgelerini bekliyoruz... Geldiğinde yayındayız... 

Bizi izlemeye devam ediniz....