Eşrefpaşalı Pala öldürüldü

Eşrefpaşalı Pala öldürüldü

Eşrefpaşalı Pala öldürüldü
20 Temmuz 2019 - 10:09

İzmir’de babasını bir süre önce kaybeden genç kız, annesiyle tartışıp yanına sığındığı baba dostunu bıçaklayarak öldürdü. Eve geldiği ilk gün cinsel tacize uğradığını iddia eden genç kız, “Onu uyarmıştım” dedi

İzmir'in Konak ilçesi, Eşrefpaşa semtinde 26 yaşındaki Ebru Uylasoy, kısa süre önce vefat eden babasının arkadaşı Sebahattin Akarca'yı (69) kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla bıçaklayarak öldürdü. Kanlar içinde kalan Akarca, olay yerinde hayatını kaybetti. Olay önceki gün akşam 22.00 sıralarında Eşrefpaşa Altıntaş Mahallesi 492 sokak, 7 numarada meydana geldi. Babası kısa süre önce vefat eden Ebru Uylasoy, annesiyle aralarındaki geçimsizlik yüzünden iş bulmak için arayışa girdi. Bu sırada baba dostu olan ve kendisine "amca" diye hitap ettiği Sebahattin Akarca ile görüşen Ebru Uylasoy. bir süreliğine evinde kalmaya başladı. İlk gece tacize uğradığını iddia eden Uylasoy, Sabahattin Akarca'yı uyardığını ancak tacize devam etmesi üzerine sinirlenerek mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla 4-5 yerinden yaraladığını, Akarca'nın olay yerinde öldüğünü söyledi.

KENDİNİ İHBAR ETTİ
Cinayetin ardından kaçan Ebru Uylasoy, Karabağlar'dan 155 Polis İmdat hattını arayarak kendisini ihbar etti. Genç kızın ihbarı üzerine adrese giden polis ekipleri, Akarca'nın cesediyle karşılaştı. Bu arada Ebru Uylasoy yanına gelen polis ekiplerine teslim oldu. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen genç kız, cezaevine gönderildi. Akarca ise otopsi işleminin ardından Çeşme'de toprağa verildi.

'PARA İSTEDİ' İDDİASI
Eşrefpaşa'da daha önce kıraathane işleten ve "Pala Dayı" lakabıyla bilinen Sebahattin Akarca'nın yakınları ise taciz iddialarını kabul etmedi. Genç kızın sürekli Akarca'dan para istediğini iddia eden yakınları, bu yüzden aralarında tartışma çıkmış olabileceğini öne sürdü.

TOLGA TEKİN-Yeni Asır