Didim Su Ürünleri OSB'de İsraillilerin parmağı mı var?

Didim Su Ürünleri OSB'de İsraillilerin parmağı mı var?

Didim Su Ürünleri OSB'de İsraillilerin parmağı mı var?
10 Temmuz 2019 - 17:55


Dikkat edilirse; düne kadar bu işe onay verenler şimdi kalkmışlar "azılı çevreci" kesilerek, hayatlarında koltuklarından kalkıp yapmadıkları işlere soyunuyorlar!..

Neymiş efendim halkta "Balık Çiftliklerine" karşıymış dedirtilerek imzalar toplayacaklar ve asıl mesele OSB'nin kurulması gözlerden kaçırtılarak engeller teker teker aşılacak!

Başkan Atabay'a da Başkan Erbaş'a da basın toplantılarında yaptıkları açıklamalardan sonra sorduk: "Samimi misiniz?", "Açıklamalarınızın arkasında duracak mısınız?" İkisi de özetle ne dediler: "Yaptırtmayacağız, kurdutmayacağız!"

İnandınız mı?


Peki, neden biz bu ikiliye "samimi misiniz?" sorusunu yönelttik?

Çünkü bu konu başkan Atabay'ın deyişiyle "alttan alttan" yapılan çalışmalarla ilerliyordu!
Ne zamandır?
Tamı tamamına 15 aydır!
Yani bu iki başkanda konuya hakim ve OSB'nin kurulmasıyla Didim'in başına gelebilecek tehlikeleri biliyorlar ve ikisi de aynı masanın etrafında bu konu hakkında düşüncelerini açıklamışlardı!

Kaldı ki; şimdi buradan Hilmi Erbaş'a soruyoruz; Mavişehir karşısına (9 Adet) balık çiftliği kurulurken siz Ak Parti Didim İlçe Başkanı değil miydiniz? 

Şimdi; sosyal medya imza şakacısı avukat bayana soruyoruz... Hani kocası eski belediye başkanlarından olan partilisi bir ilçe belediye başkanına aşk tuzağı kuran ve kasetini de su kaydırakçısı turizimci, siyasetçi ile o başkana arabasında izlettiren ve seks kaseti şantajından ceza alan var ya... İşte o adamın avukat eşine soruyoruz: Emek hırsızlığınız bir yana; Mavişehir'in karşısına balık çiftlikleri kurulurken siz hangi partide hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısıydınız?

İlginç olan nedir biliyor musunuz?

Bunlar herkesi kendileri gibi balık hafizalı sanıyorlar!
Ama, iş ranta geldi mi tilkiler yanlarında çırak çıkmazsa buyurun yanımıza! Alayı aynı masanın etrafında toplanırlar!

Tekrar soruyoruz DTO başkanı Hilmi Erbaş'a; 
Mavişehir'e balık çiftlikleri kurulurken siz neredeydiniz?
Ak Parti ilçe başkanı değil miydiniz?
O çiftlikler sizin ilçe başkanlığınız döneminde kurulmadı mı? 

İlginç bir iddia daha iletildi bugün Gündem Otuzbeş'e...
Hilmi Erbaş'ın Ak Parti ilçe başkanlığı dönemindeki çalışma arkadaşlarından birisinden... OSB konusunun Erbaş'ın taaa 2013-14 yıllarında gündeminde olduğunu hatta o dönem belediye başkanı olan Mümin Kamacı ile bu konuyu görüştüklerini, Kamacı'nın "ben yaşadıkça böyle bir şey yapamazsınız" dediğini aktardılar... İddialar bu yönde... Dönemim Didim belediye başkanı Mümin Kamacı açıklama yapmak isterse; gundemotuzbes35@outlook.com e-posta adresimize gönderebilir... (Bu detay hakkında en çarpıcı ve doğru açıklamalar bugün yarın geliyor zaten! Kamacı, açıklamada bulunmasa bile...)  

İmza komedisi ve bu işe halkı nasıl dahil ederiz cinliği!

Didim belediye başkanı Deniz Atabay, beraber yürüdükleri yolda DTO başkanı Hilmi Erbaş'ı ne zaman yalnız bırakmıştı?
Geçtiğimiz hafta cuma günü...
DTO başkanı ne gün basın açıklaması yapacaktı?
Geçtiğimiz hafta cumartesi günü...
Başkan Atabay, Erbaş'ı yalnız bırakınca Erbaş'ın açıklaması da mecburen önceki güne pazartesiye sarkmıştı...

Biz "TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ EY DİDİM HALKI" haber ve yazılarını aylardır yazmasaydık; şimdi bu iki başkan ve yalakaları çevreci kesilirler miydi? 

Büyük oyun balık çiftliklerini istemezük kampanyaları üzerinden mi oynanıyor?

DTO başkanı Erbaş, önceki gün yaptığı açıklamalarında OSB konusunu basite indirgemenin gayretiyle efor sarf ederken; nasıl bir itrafta bulunmuştu?
Açıkça; OSB konusunda gelişmeleri Didim kamuoyuyla paylaşmadığını belirtip, çevir tavanın altı yanmasın kıvamında "balık çiftliklerine karşıyız" diyerek, OSB hakkında da "bizde ÇED raporu hazırlatacağız" demişti...

Saftirik olmayınız sevgili Didimliler...
Siyasetçi ve işinsanı Ömer Vela ne dedi DTO başkanı Hilmi Erbaş'ın yüzüne? "Eroinin insan vücuduna verdiği zararlarının neler olduğu biliniyor. Balık çiftliklerinin ve böylesi OSB'lerin çevreye nasıl zararlar verdiğine ilişkin yapılmış yüzlerce bilimsel araştırma var. Ne gerek var yeniden ÇED raporuna!"

Türkçesi; Ömer Vela Amerika'yı bir daha keşfetmenin ne manası var demek istedi...

İletişim çağındayız...
Ulu Manitu Google girin, karşınıza yüzlerce balık çiftlikleri ve OSB'lerle ilgili yapılmış hemde PDF bilimsel araştırma dosyası çıkacaktır!
Karaburun'daki balık çiftliklerinin denizi ve çevreyi nasıl kirlettikleri ve tehlike oranları, Didim için ayrı mı çıkacak? Gerçekten uyarıyorum; lütfen bu kadar saftirik olmayınız ve şu imza komedisine de alet olmayınız! Farkında değilsiniz belki; birilerinin ekmeğine yağ sürdüğünüzden!
Bak, şimdi çevreci kesilen adamlar İsraillilerle bile oturmuşlar bu iş için masaya!
Hemde anahtar teslimi!

İmza attıkça ne mi olacak?

Fal bakmıyoruz ama, bu OSB kurulduğunda dün "biz karşıydık" masalını sarılanların yarın "bak sizlerde  bu kadar karşıyız imzası verdiniz ama, ne yapalım yine kuruldu" demiyeceklerinin garantisini kim verebilir?

Bakınız; imzaları bu iki başkanın da Didim'in yakasından düşmesi içi veriyorsanız amenna... Ama, işin içinde olan iki insanın eylemlerini nasıl samimi bulacaksınız? orasını da size bırakıyoruz! 

Buradan; DTO başkanı Erbaş'ı Aydın'daki Kurul toplantısında başkan Atabay'ın ne söylediğini, OSB'ye karşı düşüncesinin ne olduğunu açıklamasını, başkan Atabay'ın cuma günü yapmış olduğu açıklamaların yüzde kaçının ne denli gerçeklerle örtüştüğünü sorgulamasını istemiştik! 

Peki; DTO başkanı Erbaş, başkan Atabay'ın düşüncelerinin ne olduğunu o toplantılarda neler söylediğine ilişkin topa girebildi mi?

Giremedi! 

Neden?

Çünkü ikisinin de düşünceleri perşembe gününe kadar paraleldi de ondan! 

Şimdi; 15 aydır alttan alttan OSB kurulması için çalışanın ve hatta devletin resmi web sitesinde bile işin ortağı olduğuğu yazanın, bugün imza topluyor oluşunu hangi akıl nasıl izah edebilir?    

Gelelim şimdi İsrailliler detayına!

Sevgili Didimliler... Bu konu öylesine eften püften bir konu değil... Bu işte "mama" büyük olmasa, şimdi bu işin içinde olanlar çevreci kesilirler miydi? 

Bize gelen duyumlara göre; bu işin görünmeyen ortağı (Belki de sahibi) İsrailli yatırımcılar... (Bakın yazacağımız bu detaylar da 48 saate kalmaz belgeli hale dönüşürse şaşırmayınız.) İsrailli yatırımcılar kendilerine bir Türk balık firması bulmuşlar... (İsmi şimdilik saklı) Ve bu balık firması aracılığıyla Didim Su Ürünleri OSB'nin kurulması işine girmişler... Hatta, bu işin Didim ayağındakilerle de denize açılmışlar, bir güzel bu işin nasıl olacağını konuşup anlaşmışlar! (O denize açıldıkları teknedekilerin fotoğrafların da yakında internete düşeceği belirtildi. Bize ulaştığında zaten yayınlarız.) 

Şimdi bu deniz üstü toplantısında kimlerin olabileceğini sanırım tüm okuyucularımız üç aşağı beş yukarı tahmin etmişlerdir!.. Hatta iddialara göre; bu işte kimlerin payına ne düşeceği de bu deniz üstü toplantısında yörüngeye oturtulmuş!

Neyse... Yarına da biraz birşeyler bırakalım... Yarın da gelecek olanlarla ortaya karışık koymak daha kolay olur diyoruz...
Bu arada; sosyal medyadan takip edebildiğimiz kadarıyla... Bazıları köyde sahipsiz kalmış şalvarlı Ayşe'nin mallarına üşüşürcesine neden bu çevrecilik işene dalıyorlar onu da anlayabilmiş değiliz!