DİDİM'İN GELECEĞİNİ KARARTACAK BU PROJEYE KİM DUR DİYECEK? İŞTE DİDİM'İ BEKLEYEN KORKUNÇ GELECEK...

DİDİM'İN GELECEĞİNİ KARARTACAK BU PROJEYE KİM DUR DİYECEK? İŞTE DİDİM'İ BEKLEYEN KORKUNÇ GELECEK...

DİDİM'İN GELECEĞİNİ KARARTACAK BU PROJEYE KİM DUR DİYECEK? İŞTE DİDİM'İ BEKLEYEN KORKUNÇ GELECEK...
18 Haziran 2019 - 00:40
Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş’ı Didim’de tanımayan/bilmeyen yoktur...

Gerek Didim siyaset tarihinin, gerekse Didim ticaret tarihinin son 20 yılında hep vardır...
 
Kendisini ismen tanıyanların fikirleri nedir bilinmez ama, yakından tanıyan herkesin ortak fikri “Hilmi Erbaş, çıkarı olmadan yaralı parmağı sulamaz!” 

Geçmiş yıllarda AK Parti'den Didim belediye başkanlığına adayı olduğu dönemde de, Ticaret Odası Başkanı olduğu dönemde de, AK Parti ilçe başkanı olduğu dönemde de, kendisi ile çalışma fırsatı bulan herkesin ortak görüşünden biri de, “Tüm seçim hilelerini bilir ve adam kullanma konusunda üstüne yoktur."
 
İşte bu Hilmi Erbaş’ın haberimize de konu olan asıl büyük özelliği ise, paranın kokusunu nereden olsa alır ve talip olduğu her makam mutlaka bir menfaatine açılan yoldur!

Şimdi sıkı durun...

Hilmi Erbaş’ın son numarasını açıklıyoruz...!
 
Ege ve Akdeniz'de faaliyet gösteren, yerel halk ve turizmcilerin bölgelerinde istemediği, çevreye zararlı ne kadar balık işleme tesisi varsa Didim’de kurulacak “SU ÜRÜNLERİ İHTİSAS BÖLGESİ”nde toplanacak!

Didim turizminin ve Didim kentinin "canına ot tıkayacak" proje için Ticaret Odası Başkanı olmadan 1 yıl önce büyük balık işleme tesislerinin sahipleri ile anlaştığı söylenen Erbaş, halktan gelebilecek tepkiler yüzünden süreci "saman altından su yürütme" yöntemi ile işletmeyi yeğliyor!

Bu amaçla; GEKA’dan (Güney Ege Kalkınma Ajansı) 200 bin TL alarak, konu ile ilgili üniversitelerin olumlu rapor hazırlaması için öğretim görevlilerine dağıtılıyor! 1662 parsel (Taşburun civarı) olarak belirlenen alan kafa karıştırmak için Didim ve Söke olarak belirtilse de, Söke tarafı sit alanı olduğu için rapora olumsuz yansıyacak ve tüm tesis Didim sınırları içerisinde kalacak!

Peki söyleyin bakalım şimdi....
Bu sanayi bölgesinin yönetim kurulu başkanı kim olacak? 
Tabi ki Hilmi Erbaş...

Balık işleyecek olan tüm tesislerin Didim’de toplanması, Didim’i Ege ve Akdeniz'in çöplüğü yapmayacak mı? Tüm büyük balık işleme tesisleri ve turizmciler bu projeyi desteklemektedir! Daha önce de cezaevi projesi ile Didim’i bitirmek isteyenlerin bu defa ki kılavuzu Erbaş olmuştur.

Kendisinin Ticaret Odası Başkanı olmadan 1 yıl öncesinden bildiği konudan, yönetim kurulu üyelerinin yeni haberleri olmuştur!

Olası aksi ses verecek üyeler için taktiği ise, “Bu işin içinde büyük para var, seni de işin içinde görmek istiyorum” diyerek motive etmekten öteye geçmemektedir.

Yıllık 3 Milyar TL dolayında oluşacak katma değerin, başta Erbaş olmak üzere, bir çok kişinin ağzının suyunu akıttığı da ayrı bir gerçektir!
 
Hilmi Erbaş bu projesi için sadece Ticaret Odası Başkanı olmasının yeterli olmayacağını bildiği için bir yandan da Didim Belediyesini kıskaç altına almıştır!

Siyaseten toy sayılacak Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, tam da dişine göre bir yönetici idi... Bu amaçla harekete geçerek AK Parti ilçe başkanı olduğu dönemde partinin gençlik kolları başkanı olan, daha 6 aylık avukat Hüseyin Anıl Genç’i, Atabay’ın avukatı olarak yanına monte etmeyi de bu kapsamda başarıyordu!

Böylece Atabay’ın en mahrem bilgilerine ulaşabilecek, olur ya günün birinde terslik çıkarırsa anında aleyhine kullanarak yola getirecekti!

Peki bunu nasıl başaracaktı?
Tabi ki, yine kendisinin Atabay'ın yanına monte ettiği Ali Coşkun vasıtası ile!
 
Kimdir bu Ali Coşkun derseniz, kağıt üzerinde resmi bir görevi olmamasına rağmen, "gölge belediye başkanı" olarak Didim Belediyesi'nin her hücresine hükmeden, gerektiğinde personeli çağırıp istifa ettiren, gerektiğinde tuttuğu paralı adamları Atabay muhalifi gazetecilere saldırtan, sosyal medya üzerinden insanları tehdit eden, son seçimlerde CHP ile HDP arasında köprü olan bir şahıs!

Didim’e yakın zaman önce gelen, görüntü olarak “İş Güvenliği” ofisi olan, fakat geçmişi hakkında kimsenin bir şey bilmediği bir muhterem.

Hilmi Erbaş sayesinde önce Bodrum A.Ş.’nin iş güvenliği işini alan, iş cinayetine kurban giden belediye işçisi Levent Bakay olayından Atabay'ın yırtmasını sağlayan, engel olunmaması durumunda kurulacak olan yeni balık işleme tesis bölgesinin de iş güvenliğini almak için Erbaş ve Atabay arasında köprü görevi olan, ama asıl görevinin bir sonraki seçimde CHP’nin adayının Hilmi Erbaş olması için Erbaş adına belediyede TRUVA ATI görevi yapan bir zat....
 
Tehlike çok büyüktür...!

Hükümeti temsil eden siyasiler, milletvekilleri, yerel de sivil toplum örgütleri, çevreciler ve duyarlı Didim halkı bu cinayete dur diyecektir diye düşünüyoruz!

Tesisin yapılacağı Taşburun mevkisinden Didim’e doğru esecek rüzgarla gelecek koku, Didim’i yaşanılmaz kılacaktır. Menderes nehrine verilecek atık sular ile deniz kirliliği oluşacak, çok değil 10 yıl içerisinde Altınkum ve diğer plajlarda denize girilemez olacaktır!

Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Çeşme gibi yerlerin turizmcileri de kendi bölgelerini temizleme adına Didim’in gözden çıkarılması için kulis yapmaktadırlar! (Bu da dip notlarınızda bulunsun.)
 
Daha önceki yıllarda Ufuk Döver'le birlikte, oda başkanı sıfatı ile düşük fiyat gösterdikleri arazilerin ihalelerine giren, son günlerde adı hazine arazileri talanına karışan, Didim için bir başka felaket olan Küçük Sanayi Sitesinin de baş aktörü olan, Akbük’ün imar talanında parmağı olan, sit alanı sertifikaları hala konuşulan Hilmi Erbaş başta olmak üzere, Ali Coşkun, A. Deniz Atabay ve yandaşlarına engel olunmadığı takdirde, Didim halkı yarın girecek denizi bulamayacağı gibi; kendilerinin Antalya’nın 5 yıldızlı otellerinden yaptığı selfielere bakarak yutkunmak zorunda kalacağını da buradan hatırlatırız!
 
SON OLARAK…
DİDİM’DE SU ÜRÜNLERİ İHTİSAS BÖLGESİNE HAYIR, HAYIR, HAYIR...
SİYASİLER, STK’LAR, ÇEVRECİLER  VE DUYARLI VATANDAŞLARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ... 
ÇÜNKÜ;
BAŞKA DİDİM YOK...


Not: Hazine arazilerinin talanı dosyasında elebaşı kim? O çok özel kişiden çok özel açıklamalar geliyor... Bizi izlemeye devam ediniz...