DİDİM: BU KADARINA SÜLÜN OSMAN'IN BİLE AKLI YETMEZDİ!

DİDİM: BU KADARINA SÜLÜN OSMAN'IN BİLE AKLI YETMEZDİ!

DİDİM: BU KADARINA SÜLÜN OSMAN'IN BİLE AKLI YETMEZDİ!
09 Ocak 2019 - 13:23Akla ziyan vurgun talan işleri ortaya çıktığında Anadolu insanın aklına Sülün Osman gelir ve ekler: "Bu kadarını Sülün Osman bile beceremezdi!"

 Sevinç Karataş... Mevcut Didim Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi...

 Gökmen Karataş... Dönemin CHP Didim İlçe Başkanı, Meclis Üyesi Sevinç Karataş'ın eşi...

 Cihan Hıdıroğlu... Karataş ailesinin benzinlik avukatı ve dönemim CHP Didim İlçe Yönetim Kurulu Üyesi... (Ayrıca, Hıdıroğlu'nun Gökmen Karataş'ın CHP İlçe Başkanı olduğu dönemde Manisa Ülkü Ocakları'ndan transfer edildiği belirtiliyor.)

 Deniz Atabay... Didim Belediye Başkanı... Kumpasın 2. ayağında; Meclis'ten çıkan yıkım kararına şerh koyuyor!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi; bu kadarına da Sülün Osman'ın bile aklı yetmezdi dedikten sonra; öncelikle Bütünşehir yasası ile kapatılan Akbük Belediyesi yıllarına bir bakalım...

Mustafa Demirbaş... Dönemim Akbük Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı... Aynı zamanda CHP'li Didim Belediyesi Meclis Üyesi Sevinç Karataş'ın babası...  

O günlerde Demirbaş ailesinin taşınmaz demirbaş malları arasında Akbük'teki aşağıdaki benzinlik bulunuyor...


Yıl 2016 sonlarına doğru... Demirbaş ailesinin taşınmaz demirbaşlarından benzinlik açılma aşamasına getiriliyor... (Fotoğraf: Gündem Otuzbeş)

Bu demirbaş benzinlik dosyasında dikkat edilecek en büyük detay Mustafa Demirbaş... Demirbaş, Akbük Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda İmar Komisyonu Başkanı... Açıkçası ailesine kazandırdığı taşınmazlar arasında bulunan demirbaş benzin istasyonunun neresinin ya da kökünün kaçak olup olmadığını en iyi bilen bir insan...

Mustafa Demirbaş, zamanında bile bile lades diyerek ve de Meclis Üyeliği ve İmar Komisyonu başkanı rütbelerinin verdiği cesaretle bu demirbaş benzinliği kaçak göçekte olsa Akbük'ün orta yerine konduruyor!

Türkçesi, bu demirbaş benzinlik ana rahminden sakat doğuyor! 

Eh... Sakat doğan bir bebeğin Asya Marotonuna katılabilmesi mümkün olabilir mi? 

Olamaz!

Araya "Bütünşehir Yasası" reklamları giriyor!.. (Yıl 2014) Aile babası Demirbaş, sakat doğan demirbaş benzinliği, o dönem ki rütbelerinin sayesinde serum vererek ve pansuman yaparak dayıyor 2014'ün Nisan ayına! 

Demirbaş ailesi, Didim'de el feneri kullanmadan önünü görebilen ender ailelerdendir... Karataş ailesine gelin giden (Ya da Demirbaş ailesine damat gelen Gökmen Karataş) Sevinç (Demirbaş) Karataş, CHP listesinden Didim Belediyesine Meclis Üyesi oluyor... 

Damat Gökmen Karataş'ta Demirbaş ailesine rüştünü ve becerikliliğini ispatlamak adına, eşinin ardından o da soyunuyor siyasete! 

İş siyasete geldi mi; Didim'de geçer akçe olan 1. parti CHP'dir...

Düne kadar Akbük'te bayrağını sallayan Demirbaş ailesi, 2014 yerel seçimlerinden sonra başlamışlar bu defa Didim hinterlantında bayrak sallamaya...

Demirbaş ailesinin damadı Gökmen Karataş, eşi Meclis Üyesi olduktan sonra o da CHP Didim İlçe Başkanı olur ve başlar aktif siyasete...

Aynı zamanda Yeşilçam'ın unutulmaz filimleri arasında yer alan rahmetli Kemal Sunal'ın "Şaban" tiplemesine benzamesiyle de bir anda Didim'de ünlenen Gökmen Karataş, aktarılanlara göre bir dönem Manisa Ülkü Ocakları'nda yöneticilik yapan acar avukat Cihan Hıdıroğlu'nu Didim CHP Yönetimine transfer eder...

Gökmen Karataş, hümanist bir kişiliğe sahip olan bir bireydir... Sosyal medya üzerinden kendisini "Şaban" tiplemesine uygun gördüklerine başlar bu defa çay ısmarlamaya! Ne hikmetse, Karataş'ın çay ısmarladığı CHP'liler başlar bu defa disiplinin yolunu tutmaya! Eh... Aydın CHP İL'de boş durur mu? Karataş kime çay ısmarlamışsa başlar onlarda CHP'den bu çift şeker çay içen üyleri partiden atmaya!

Neyse; aile bireylerinin tanıtımını bir kenara bırakıp, tekrar dönelim Demirbaş ailesinin taşınmazları arasında yer alan demirbaş benzinliğe... 

Yeni Asır gazetesi, bugün yayımladığı haberde Demirbaş ailesinin demirbaş benzinlik ve işyeri hakkında yaptıklarını tek kelimeyle özetlemiş: Kumpas!

Yeni Asır gazetesi haberinde yaşanılanları kumpas olarak gördüğüne göre; Demirbaş ailesinin demirbaş benzinlik ve işyelerinin kaçaklarını "şov" yaparak yıktıklarını belirtiyor!

Parçaları birleştirmeye çalıştığımızda; Demirbaş ailesinin Didim halkının "balık hafızalı" olmadığı görmüş ve çözmüş olduğuna tanık oluyoruz!

İşte Didim halkının balık hafızalı olmama durumunu fırsata çevirmek istemeyen Demirbaş-Karataş aileleri, şov yaparak yıkımı gerçekleştiriyorlar! 

İyi saatte olsunlar, CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, yıkım şovu öncesinde Meclis'e gelen yıkım maddesinden hilallenerek, kalkıyor pişmiş aşa su katarak "şerh" koyuyor!

Konulara merdiven basamak basamak hesabıyla yaklaşırsak, daha anlaşılır olacağını düşünerek; Sülün Osman'ın repertuvarında yer alan işlerin tamamında para ve mizah yer alır!

Fakat, Demirbaş ve Karataş ailelerinin demirbaş benzinlik öyküsünde, hem para hem de KARA MİZAH bulunuyor!

Demirbaş benzinliğin başına yıkımın gelmesi ve şov yapılarak yıkılması, balık hafızalı olmayan Didim halkına kara mizah şeklinde sunulduğunu gösteriyor!

İnanmadık ama, görgü tanıkları Demirbaş-Karataş ailelerinin yıkım esnasında gösteriyi kaçırmak istemeyen Akbük sakinlerine, Nilüfer'in "Şov yapma, şov yapma" şarkısı hoparlörlerden, gazlı içecek ile çörek otlu unlu mamüller eşliğinde sunduklarını aktardılar!

Demirbaş benzinliğin kara mizah kısmına ara verdikten sonra gelelim para kısmına...

Yıkım kararı Meclis'ten geçtiğine, yıkım da gerçekleştiğine göre; peki Demirbaş-Karataş ailelerinin kökü kaçak olan bu işteki zararları kimden çıkarılacaktı? 

O zaman Didim Belediyesi'nin ağzına kadar dolu olan kasası ne güne duruyordu? 

Meclis Üyesi eş Sevinç Karataş'ın Meclis'teki bu başarısını taçlandırmakta bir şekilde damat Gökmen Karataş'a düşüyordu!

Sanırız; aile babası Mustafa Demirbaş'ın "şöyle dava açarsak, zararı kapatır kâra geçeriz" düşüncesinden yola çıkılmış olmalı, yıkım şovu bu defa ranta dönüştürülür! 

Dönemim CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, dönemim CHP Didim İlçe Yönetim Kurulu Üyesi avukat Cihan Hıdıroğlu'nun vekaletinde Didim Belediyesine "maddi zarar" davası açılır!

Başkan Atabay, şömüne başında yatsın kalksın dua etsin ki, bu güzel insanlar "manevi zarar" davası açtıklarında hali ne olurdu?

Düşünsenize; adamlar şov yaparak yıkıyorlar, ardından kanırta kanırta zarardan kâra geçmenin yolunu yordamını buluyorlar!

Sülün Osman, bin yıl yaşamış olsaydı, hiç aklına gelir miydi "şov"dan para kazanacağı! Bırakın böylesine bir şeyi becermeyi, belki de tasarlayamazdı!

Yıkım Şov'unun meyvelerine gelirsek; tekmili birden hediye faizleriyle birlikte Didim Belediyesine  BİRBUÇUKMİLYON TÜRK LİRASI! (1.500.000) 

Şimdi; mahkeme kararı belgeleri bir yana, Demirbaş-Karataş ailelerinin bile bile sakat doğan taşınmaz demirbaş benzilik için günün behrinde yaptıkları yıkım şovunun bedeli Didim Belediyesine Yeni Yıl Piyangosu olarak 2019'un ilk günlerinde toslamış oldu!

Ne diyordu CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Belediyecilik bizim işimizdir!"

Sözcü Öztrak, bu tespite dayılı kelamı da boşu boşuna etmediğine göre; Demirbaş-Karataş ailelerini bu yeni çıkan piyangolarından dolayı kutlamak adına Didim'e gelir mi?

Öztrak'ın Didim'e gelebilmesine az bir ihtimal veriyoruz ama, kesinlikle Başkan Atabay'a telefon açıp "Siyasi ömrü şov yapmakla geçen Sevinç kardeşimiz yorgun düşmüş olabilir, bu dönem Demirbaş ailesinin dinamik damadı saygıdeğer Gökmen Bey'i 1. sıradan Meclis Üyeliği listesine yazabilir misiniz" ricasında bulunabileceğini düşünüyoruz!

Ne dersiniz, bu 1500000 milyonluk piyangodan sonra; Gökmen Karataş, 1. sıradan Meclis Üyeliğini hak etmiş olmuyor mu?

CHP'yi yüzde 25'lik batağından, sizler bizler mi yoksa Karataş'lar gibiler mi çıkaracaklar?

Peki, CHP kimin için var Didim'de?

Savulun bu dönem Gökmen Abi geliyor Didim Belediyesi Meclis'ine!