Didim Ak Parti ilçe başkanı Subaşı'dan Didim Belediye başkanı Atabay'a kamuya açık davetiye: Kaçak yapılaşma ve rüşvet iddialarını açıklayınız!

Didim Ak Parti ilçe başkanı Subaşı'dan Didim Belediye başkanı Atabay'a kamuya açık davetiye: Kaçak yapılaşma ve rüşvet iddialarını açıklayınız!
18 Mayıs 2020 - 01:06 - Güncelleme: 18 Mayıs 2020 - 01:35Didim Ak Parti ilçe başkanı Maşallah Subaşı'dan CHP'li Didim belediye başkanı Deniz Atabay'a şok davet geldi: "KAÇAK yapılaşma ve RÜŞVET iddialarını açıklayınız!"

Bilindiği üzere;
Gündem Otuzbeş, haftalardır Didim'de göz yumulan kaçak yapıları haberleştiriyor, kayırıp kollanan müteahitlerin kaçak binalarınınin bilgilerini okurlarına sunuyordu. 
Didim belediyesi, borçlu ilçe belediyeleri arasında Türkiye birinciliğini kimselere bırakmıyor fakat, ne hikmetse belediye borç batağına sürüklendikçe, benzin pompacısından türetilmiş firma sahipleri, CHP'nin gençlik kollarındaki çocuğun da yaşam standartları yükseliyor, belediye kaynaklarından geçinenler de keyfine keyif çatıyordu!

Bakın, yeni ve bu hafta gerçekleşeceği belirtilen bir rüşvet iddiası içinde 3-4 gündür kaçak yapılarla ilgili haberlerimizi beklemeye almıştık...

Anlaşılan; kaçak yapılara ilişkin haberlerimiz Ak Parti Didim ilçenin de gündemine girmiş görünüyor! 
Akşam saatlerinde ve içinden başkan yardımcısı Emine Öznur Gündoğdu'nun eşi Taner Gündoğdu'nun adının geçtiği rüşvet haberinin patlaması, devamında Ak parti Didim ilçe başkanı Maşallah Subaşı'yı harekete geçirdi ve başkan Atabay'a açıklama davetiyesinin çıkartılmasına neden oldu!

İŞTE SUBAŞI'NIN SOSYAL MEDYADAN ÇIKARDIĞI O KAMUYA AÇIK DAVETİYE:    

Değerli Didimliler;
Birkaç gündür Didim kamuoyunu rahatsız eden bir “rüşvet ve kaçak yapılaşma” konusu hakkında üzerimize düşeni yapma gereği hissederek bu çağrıda bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi bir süredir bazı yerel medyamız mensuplarınca Didim Belediyesi tarafından sit alanlarında “kaçak yapılaşma ve rüşvet” iddaları aynı zamanda Fevzipaşa Mahallemizde deniz üzerinde inşaa edilen iskelelerin bağış adı altında “rüşvet alınamamadığı” gerekçesiyle yıkıldığı yönündeki iddialar gündeme getirilmektedir. Bu iddiaların odağındaki isim halen görevine devam etmekte olan Didim Belediye Başkan Yardımcısı Emine Öznur Gündoğdu ve eşi hakkında ne CHP yönetimi ne de Didim Belediyesi tarafından bir beyanda bulunulmaması bizlerin vicdanını rahatsız etmektedir. Özellikle geçtiğimiz günlerde Söke’de gerçekleşen “ruhsat kıyağı” bizlerin bu iddialar hakkındaki endişelerini arttırmıştır. Buradan sesleniyoruz; Ortaya atılan iddialar çok ciddidir ve Didim’in her bir vatandaşını rahatsız edecek cinstendir. Başta iddiaların en önemli muhatabı olan Didim Belediyesi Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ı konu ile ilgili sessizliğini bozmaya ve kamuoyunu konu hakkında bilgilendirmeye davet ediyoruz. Bununla birlikte iddialar ile ilgili tüm resmî makamları kamuoyunu bilgilendirmek adına göreve davet ediyoruz.
Saygılarımızla...
Maşallah Subaşı
Didim AK Parti İlçe Başkanı
Didim AK Parti İlçe Başkanlığı