CHP Yönetimi bir an önce Akın Emre İldeniz-Seferihisar Belediyesi alış-veriş dosyalarını incelemek üzere Seferihisar'a heyet gönderecek mi?

CHP Yönetimi bir an önce Akın Emre İldeniz-Seferihisar Belediyesi alış-veriş dosyalarını incelemek üzere Seferihisar'a heyet gönderecek mi?
20 Kasım 2020 - 11:58 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 13:19

9 Mayıs 2020 tarihinde Seferihisar Belediyesinin "BELEDİYEYE ÖZEL" TÜCCARI, CHP Seferihisar e. Gençlik Kolları Başkanı Akın Emre İldeniz'in 3 yılda "BELEDİYEDE TAŞERON" işçiliğinden nasıl TÜCCAR olup TEKEL SHOP açtığını "Seferihisarlı eski taşeron işçi, günümüzün ünlü tüccarı ve siyasetçisi Akın Emre İldeniz, bakın helalinden kazandıklarını neye dönüştürmüş!" başlıklı yazımızla değerlendirmişiz!

İşte yazımızın tamamı: 

Akın Emre İldeniz...

CHP Seferihisar İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı...
 
2017 Yılının ortalarına kadar Seferihisar Belediyesinin taşeron işçisi...

2017 Yılında abisi tarafından ticari bir deha olduğu keşfediliyordu...

15 Metrekarelik ofise dört sandalye bir masa atarak kolları sıvıyordu...

Doğuştan ticari zeka olduğundan 4-5 ayda her telden 650 bin liralık malı satmayı başarıyordu...

Bordür taşının yanına baza, bilgisayar sarf malzemelerini faturaya yazıp satabiliyor ve ticarette "ERBAB" oluyordu... (Erbab, Farsça'dan dilimize girmiştir. Sözlük karşılığı: Maharet sahibi, elinden iyi iş çıkan kimse.

Haber olunca, ablası imdadına koşuyor, duvarları afişli ofisinde boy boy fotoğraflar çektiriliyor, sosyal medyadan yayımlanıyordu...

Ticari zekasının yanında ürün skalası ile bir anda İzmir'in en büyük yapı marketlerini solluyordu...

22 Santimlik çiçek ihalesinde; çiçeklerin 12 santim boyunda dikilebileceği bularak mastır tezini tamamlıyordu...

Üç yıllık ticaret hayatında bir tek "Minare gölgesi" ile "Davul tozu" satmayı başaramıyordu...

Bu 3 yıllık çok uzun ticaret hayatında batmaya yüz tutmuş müteahhitlerin imdadına yetişebiliyor, hatırlarına çekler bile kesebiliyordu...

D22'lerde krallığını ilan ediyor, yetişemediği noktalarda da yüzük kardeşi Şen Kardeşler devreye giriyordu...

Kesmekten yorulmuş olacak; bu defa daha "canlı" bir sektöre yöneliyor...

Alkol ve tütün mamüllerine...

Yatırım yaparak mekansallaşıyordu...

Evet...

Ömrünün son üç yılını ticarete heba eden Akın Emre İldeniz, teyzeoğlusunun çarşıda "Cenazeleri kaldırıyoruz" anonsundan sonra abisi tarafından dışlanıyor, siyasetteki hedefi milletvekililiğinin birinci basamağı İl Gençlik Kolları ütopyasını askıya alıyordu...

3 Yılda dişinden tıranğından arttırıp, dımzık dımzık biriktirdiği ticari paralarla kendine "canlı dönen" sektörden yeni iş kolu yaratan Akın Emre İldeniz'i, Seferihisar CHP camiasından önce ilk olarak biz kutluyoruz...

Hayat, korona virüste mormalleşmek için bekleye dursun, Akın Emre İldeniz'in D22'deki gibi "canlı dönen" bu sektörde de ne kadar sürede "anormalleşeceği"nin izlenmesini şimdiden öneriyoruz...

Yeni abi bir bakmışsınız barcı ve restorancılar için bir genelge yayınlamış... Barcılar ve restorancıların ellerinde canlılarlarla şişe almak için dükkanın önünde kuyruk olmamalarında herhangi bir neden var mı...

Birde Mayki gibi PR uzmanını yanınıza aldınız mı...

5-10 Gün önce açılan "SHOP", 3-5 aya kalmaz depo bazında başlar hizmet vermeye...

Haydin hayırlı işler...

Not: Faturalar konusunda büyük abilerinden "polimiklerden uzak kalın" talimatlı olan bu çocuklar, müşterilerine alış veriş zamanında Çaw Bella şarkısı dinletiyorlarmış... "

Menemen belediye başkanı Serdar Aksoy hakkında bugün 29 kişi ile birlikte gözaltı kararı verildi... 

Pazertesi günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu'nun bugünkü toplantısında, İzmir İl Başkanlığımızın görüşleri ve üç milletvekilimizden oluşan inceleme heyetinin raporu değerlendirilmiş, partimizin ilkeleri ve etik değerleri esas alınarak, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un 'kesin ihraç' istemiyle 'tedbirli' olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir." açıklamasında bulundu.

Torun'un bu açıklamasının zevahiri kurtarmaya yönelik olduğunu her halde kafası birazcık çalışanlar bile anlamışlardır!

Altını çizerek tekrar elirtiyoruz; CHP Serdar Aksoy konusunda kendi çabalarıyla hareket edip karar almamıştır, tam tersi MECBURİYETTEN Aksoy'u YDK'ya göndererek zevahiri kurtarmaya çalışmıştır!

Binlerce defa yazdık CHP yönetimi samimi mi değil mi diye... Kılıçdaroğlu dahil çıksın desin ki "Serdar Aksoy konusunda hiç bir yerden icazet almadık!"
Diyemez!
Dedikleri anda başlarlar çuvallamaya!
O zaman Serdar Aksoy konusunda hiç bir yerden icazet almadık diyecek olan ve eğer samimiyse de Seferihisar'daki bu VURGUN çarkını da araştırıp, soruşturup gereğini yerine getirecek demektir!

Egeli Sabah gazetesinin 02.02.2020 tarihli haberinden bir bölüm:
 
"ADRESE TESLIM MI?
İhalelerin hep aynı firmalara verilmesi dikkat çeken bir başka konu oldu. Egeli SABAH'ın yaptığı araştırma belediyenin eski Seferihisar Gençlik Kolları Başkanı Akın Emre İldeniz'i nasıl zengin ettiğini gözler önüne serdi. CHP'li İldeniz'e ait şirketlere son bir yılda 2 milyon lira üzerinde iş verdiği iddia edildi. Personel maaşlarını ödemekte güçlük çeken mevcut Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in, Tunç Soyer'in kol kanat gerdiği İldeniz'den kırtasiye, bilgisayar ve temizlik malzeme alımını doğrudan temin yöntemiyle yapması 'kıyağın böylesi' dedirtti. Seferihisarlılar, "Son bir yıldır ilçede isminden sıkça bahsedilen Akın Emre İldeniz'i belediyenin zengin ettiği iddia ediliyor. İldeniz'in Tunç Soyer zamanında başlayan ticari yükselişi çok hızlı oldu. Bir insan nasıl olur da belediyeden bu kadar iş alabiliyor. Söz konusu firmanın belediyeye bilgisayar, bilgisayar parçaları, kırtasiye malzemeleri, temizlik malzemeleri, bordür taşı ve daha birçok malı temin edip sattığı konuşuluyor. Rekabet koşulları oluşturulmadan doğrudan temin yöntemiyle 2 milyon TL'yi geçen işlerden bahsediliyor. Bu iddiaların araştırılmasını istiyoruz" dedi. Öte yandan Tunç Soyer ile arası çok iyi olan Akın Emre İldeniz'in iki ay önce Gençlik Kolları Başkanlığından istifa ederek, il yönetimine geçmek için gün saydığı öğrenildi."

Dünyanın hangi ülkesinde 3 yıl öncesinin asgari ücretli taşeron işçisi bugün milyonluk iş güç sahibi olmuştur?Çıksın İBBB Tunç Soyer desin ki "Belediye başkanlığımda tanıdığım en dürüst, en namuslu, harama el uzatmayan tek tüccar  Akın Emre İldeniz'dir!"
Buyursun desin bakalım! 

Evet... CHP yöneticileri bıraksınlar hak, hukuk, adalet masallarını da samimi bir şekilde adı şaibelere, yolsuzluklara karışmış belediye başkanlarını bir an önce ele alıp PARTİDEN ATSINLAR! Vurgun talan düzenine dur desinler...

Bundan daha somut vurgun, talan örneği olabilir mi?
3 Yıl önce 2 bin lira maaşlı belediyenin taşeron işçisi olacaksın bugün milyonluk Tekel Shop marketi açacaksın!
Ondan sonra biz Adalet için yollara düşen tek partiyiz diyeceksiniz...
Millet için mi yollara düştünüz? 
Buyurun Seferihisar sizi bekliyor!