CHP'Lİ TUNCAY ÖZKAN'IN CHP'Lİ BELEDİYELERE PAZARLADIĞI İDDİA EDİLEN ASANSÖR FİRMASI TÜRKÜCÜ İZZET YILDIZHAN'IN ÇIKTI!

CHP'Lİ TUNCAY ÖZKAN'IN CHP'Lİ BELEDİYELERE PAZARLADIĞI İDDİA EDİLEN ASANSÖR FİRMASI TÜRKÜCÜ İZZET YILDIZHAN'IN ÇIKTI!
10 Aralık 2019 - 11:08CHP'li Belediyelerin il ve ilçelerinde Makina Mühendisleri Odaları ile yaptıkları asansör bakımı, denetimlerine ilişkin sözleşmelerinin iptal etmelerinin altından türkücü İzzet Yıldızhan çıktı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın CHP'li Belediye Başkanlarına pazarladığı ve Makina Mühendisleri Odaları ile yapılan asansör sözlşemelerini iptal ettiriyor iddialarına Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak son noktayı koydu. 

Önceki gün "YAŞASIN! CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TUNCAY ÖZKAN, CHP'Lİ BELEDİYELERE BİR BİR 'AND' İÇİRİYOR..." başlıklı haberimizde; araştırmacı yazar Celal Eren Çelik'in twiti haberleştirmiş, AND adlı şirketin İstanbul'daki CHP'li belediyelerle de sözleşmeler yapmaya başladığına, Özkan'ın İzmir'deki CHP'li belediyeler üzerinde asansör konusunda elde ettiği bu başarılı çalışmasını İstanbul'daki CHP'li belediyelere de sıçrattığına dikkat çekmiştik. İşte Sabah'tan Ceyhan Torlak'ın o haberi: 


500 milyonluk asansör rantı

CHP’li İnce’nin “Tatildeki çete” diyerek hedef gösterdiği Tuncay Özkan ile Engin Özkoç CHP’li belediyeleri ziyaret ediyor. Hedef ise asansör denetimindeki 500 milyon TL’lik rantı ele geçirmek. İddiaya göre Özkan ve Özkoç başkanlara "Denetimi AND firmasına verin"baskısı yapiyor. İzzet Yıldızhan'a ait AND'nin genel müdürü ise eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin

CHP'li Muharrem İnce'nin "Külliye'deki CHP'li" kumpasının ardından dile getirdği "Teknede tatil yapan çete" tanımı gözleri CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'a çevirdi.
İlk başta inkar etselerde ardından birlikte tatil yaptıkları ortaya çıkan Özkoç ve Özkan'ın asansör denetimi yapan bir firma adına CHP'li belediyeleri ziyaret etmesi partiyi karıştırdı. Sadece İzmir'de 50 bin asansörün bulunduğuna dikkat çeken bir partili, Şirketin Türkiye genelinde yıllık asansör denetim rantının 500 milyon lirayı bulduğunu söyledi.Özkoç ve Özkan'ın denetimlerin Makine Mühendisleri Odası'ndan alınarak bu firmaya verilmesi için CHP'li belediyelere baskı yaptıkları iddia edildi. Kasım ayı başında Balıkesir, Manisa ve İzmir'deki CHP'li ilçe belediye başkanlarını telefonla arayan Özkan ve Özkoç, "Genel başkanın talimatı. Denetim işini AND firmasına vereceksiniz. Görüşmeye şirketin yöneticisi Bahri Şahin gelecek" talimatları verdi.