CHP'li Meclis Üyesi Parlak hakkındaki iddialar üzerine...

CHP'li Meclis Üyesi Parlak hakkındaki iddialar üzerine...
17 Şubat 2020 - 10:07 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 - 17:54Geçtiğimiz hafta Seferihisar kamuoyunda çok konuşulan "Seferihisar Belediyesi Meclis Üyeleri arasında FETÖ'cü var mı?" iddiasını haberleştirmiş, CHP'li Meclis Üyesi Kazım Parlak hakkında da Ürkmez-Gümüldür bandında hafriyat ve fırıncılık işleri yapan FETÖ'cü Afacan kardeşlerin yanında çalıştığı iddiasına yer vermiştik. 

Haberde; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "FETÖ'nün siyasi ayağını çıkarmak" adına başlattığı çalışmaların kasabalara kadar indiğine işaret etmiş, gündemin birinci maddesi haline geldiğini belirtmiştik.

Haberde adı geçen CHP'li Meclis Üyesi kazım Parlak, Seferihisar kamuoyunda hakkında konuşulan iddialara açıklık getirerek şunları söyledi: "2002 Yılından beri vergi mükellefiyim. Dekorasyon ve plastik doğrama işi yapıyorum. Afacanların yanında hiç çalışmadığım gibi; fırınlarından ekmek aldığım bile görülmemiştir. Bölgenin devlete en çok vergi verenler sıralamasının ikincisiyim. Seferihisar kamuoyunda hakkımda konuşulanlara sadece gülüp geçiyorum. CHP'ye de 2004 yılında üye oldum" dedi.  

Öte yandan; tarafimizca da yapilan arastırmalarda, kaynaklar Kazım Parlak'ın Seferihisar Ürkmez'de FETÖ'cü olarak bilinen Afacanlarin yanında hiç calışmadığı, Ürkmez'de doğmuş, büyümüş, Ürkmez esnafı olduğu, çalışkan bir iş insanı olduğu FETÖ iltisaklı olanlarla da bir bağlantısının bulunmadığına yer verdiler.. Ayrıca; haber kaynaklarımız isim benzerliği üzerinden yanılgıya düştüklerini ifade ettiler.