CHP İzmir'de disiplin komedisi! Kemal Karataş, il başkanı Yücel'e "şaka gibisin" diye seslendi ve ekledi: İl Disiplin Kurulu Üyesi Atılmış'ı da partiden atmak için disipline sevk etti!

CHP İzmir'de disiplin komedisi! Kemal Karataş, il başkanı Yücel'e "şaka gibisin" diye seslendi ve ekledi: İl Disiplin Kurulu Üyesi Atılmış'ı da partiden atmak için disipline sevk etti!

CHP İzmir'de disiplin komedisi! Kemal Karataş, il başkanı Yücel'e
10 Haziran 2019 - 22:11

Kemal Karataş· 

TAHKİKAT KOMİSYONU...

Sayın Tunç Soyerin...
Şatoda oturma isteğini eleştirdiğim için...
İl başkanı tarafından...
Hakkımda disiplin soruşturması açılması talebiyle oluşturulan tahkikat komisyonunun...
Nazik talebini...
Nazik bir şekilde kabul ettim...
11 Haziran Salı günü saat 13 te il başkanlığında...
Hakkımda kurulan tahkikat komisyonunun sorularını cevaplıyacağım...

Kemal Karataş, yarın CHP İl Başkanı Deniz Yücel'in "özgür iradesiyle" kurduğu "Tahkikat Komisyonu"nda sorguya çekileceğini sosyal medya hesabından duyurdu...

Kemal Karataş, sosyal medya açıklamasından sonra kendine has yazı üslubuyla Gündem Otuzbeş'e flaş açıklamalarda bulundu!

Kemal Karataş, olup bitenleri ve İl Başkanı Yücel'in yönetim anlayışının çok komik bulduğunu ifade ederek, İl Başkanı Yücel'in CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdoğan Atılmış'ı da partiden atılması için Disiplin Kuruluna sevk ettiği belirtti!

İşte Kemal Karataş'ın o açıklaması:

ŞAKA GİBİSİN BAŞKAN

Yahu sen nasıl bir il başkanısın ki...
Önüne geleni disipline kuruluna sevk ediyorsun...
Senin önüne geleni partiden atmak için disipline verdiğini herkes biliyor da disiplin kurulu üyesini de disipline vermekte ne oluyor?

Şaka gibisin vallaha...
Seni eleştirdi diye senin listenden seçilen İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdoğan Atılmış'ı partiden atmak için disiplin kuruluna sevk etmekte ne oluyor?
CHP tarihinde bu bir ilktir herhalde...
Şaka gibi yahu...
Hay seni il başkanı yapanın...

Kemal Karataş, yılların siyasetçisi ve İl Başkanı olarakta "Efsane Başkan" olarak anılır İzmir'de...

Bugüne kadar sanırım sizlerde duymamışsınızdır; bir il başkanının kendi listesinden seçilen il disiplin kurulu üyesini partiden atılması için disipline sevk ettiğini!

Peki, İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdoğan Atılmış, yarın toplanacak olan CHP İzmir İl Disiplin Kurulu'nda, kendi kendisine soru yöneltip, kendi savunmasını kendisi mi alacak? 

Erdoğan Atılmış, kendisini partiden atmak için, dönüp dönüp bir sanık sandalyesine bir de yönetim kurulu üyesi sandalyesine oturtacak?

Kemal Karataş, bu komik durumu iki kelimeyle özetliyor: "Şaka gibisin vallaha..."

Ne dersiniz CHP izmir İl Başkanı Deniz Yücel'in bu halleri, Güldür Güldür Şov'a  skeç olarak düşer mi?

İzmir'de kapalı gişe oynayacağı kesin de, yarın İl Disiplin Kurulu Üyeleri bu komik durumdan nasıl sıyıracaklar kendilerini... izleyip göreceğiz!