CHP GENEL MERKEZİ KARIŞTI: KILIÇDAROĞLU İKİ İSME ÇOK ÖFKELİ

Kılıçdaroğlu, Didim'deki olaylardan Akif Hamzaçebi ve Özlem Çerçioğlunu sorumlu tutuyor

CHP GENEL MERKEZİ KARIŞTI: KILIÇDAROĞLU İKİ İSME ÇOK ÖFKELİ
14 Eylül 2020 - 21:59


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay hakkında ortaya çıkan cinsel istismar, şantaj, alıkoyma vb. gibi iddiaların Türkiye gündemine oturmasının ardından, CHP Genel Merkezi çok fena halde karıştı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok sinirli olduğu öğrenilirken, CHP Genel Merkezinin ne yapacağını bilmez halde olduğu, Gündem 35’e ulaşan bilgiler arasında yerini aldı.

Kılıçdaroğlu’nun sosyal demokrat bir partide bırakın böyle olayların gerçek olmasını, söylentilerin bile utanç kaynağı olduğunu yakın çevresine söylediği, Atabay’a referans olan eski CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ve Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu, bu skandallardan dolayı sorumlu tuttuğu, Gündem 35’e Ankara kulislerinden ulaşan bilgiler arasında yer alıyor.

Kılıçdaroğlu’nun, ‘Didim için o kadar temiz isimler varken böyle şahısların atanmasında etkili olanlara hakkımı helal etmiyorum. Onlara da bunun hesabını soracağım’ dediği kaydedildi.

Didim haricinde Kuşadası ve Aydın BŞB de başlayan kaset furyalarının da Ankara’da endişeyle takip edildiği, hatta CHP Genel Merkezinde, ‘Bunların hepsi kendi kaseterini kendileri çekmiş. Bize kumpas diye hiç biri gelmesin, mazeretlerini kabul etmiyoruz. Hepsi yaptıklarının bedelini ödesinler. Partimizi böyle zan altında bırakmaya kimsenin hakkı yok’ denildiği belirtiliyor.

Didim ve diğer yerlerdeki sapkınlık iddialarının sonuca ulaşmasını müteakip, bu güne kadar bir şekilde hasır altı edilmeleri başarılan başta Aydın BŞB olmak üzere çok büyük organize yolsuzluk dosyalarının ortaya saçılmasıyla birlikte, çok sayıda ismin hem kamuoyunda hem de yasal anlamda siyaset veya bürokratik hayatlarının sona ermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Gündem 35'in ortaya çıkardığı "Gönen Orhan" yolsuzluk dosyalarında sona gelindiği belirtiliyor! 

Yeni yolsuzluk dosyaları için;

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ...