CHP'DE DALGA DALGA HALUK PEKŞEN KENETLENMESİ!

CHP'DE DALGA DALGA HALUK PEKŞEN KENETLENMESİ!

CHP'DE DALGA DALGA HALUK PEKŞEN KENETLENMESİ!
12 Şubat 2019 - 20:19Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'nin yürüyemeceğine kanaat getiren milyonların, yerel seçimler öncesinden örgütlenmeye başladığı belirtildi...

Haziran 2018 seçimleri sonrasında Olağanüstü Kurultay çağrısıyla toplanan imzaların bir şekilde pasifize edilmesi ve karşılığında Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ödüllendirilen Muharrem İnce'den de umudunu kesen milyonlar, CHP'yi "Fabrika Ayaraları"na döndürmek adına Haluk Pekşen'in etrafında yer almaya başladı.

Kılıçdaroğlu'nun 9 yılda "umut" dahi olamadığını savunan kitleler, Muharrem İnce'nin yürüttüğü politikaların şovdan ibaret duğunu düşünüyor!

31 Mart yerel seçimlere yönelik aday belirlemesinde yaşandığı iddia edilen kirli ilişkilerin 19 şubat sonrası yanardağ gibi patlayacağı kulislerde konuşulurken, Muherrem İnce'nin Olağanüstü Kurultay çağrısına imza koyan ve destek verenlerin de adeta dışlanması, bertraf edilmesi, CHP tabanını Ulusalcı, Kemalist, Devrimci bir çizgisi olan yeni bir aday arayışına yönelttiği kaydedildi.

Devrimci, Kemalist, Ulusalcı ve tutarlı politikalar üretebilcek, Anadolu insanın deyimiyle "orası burası oynamayan" bir isim arayışına yönelen kitlererin Haluk Pekşen'in etrafında toplandıkları bildirildi.

CHP'nin yeniden Fabrika Ayarlarına dönmesi gerektiği düşüncesi, partili partisiz toplumun her kesiminde karşılık bulurken, Kılıçdaroğlu ve ekibinin CHP ile birlikte ülke sorunu haline dönüştüğü parti tabanında konuşulmaya başladığı aktarılıyor.

Yerel yönetimlere Meclis Üyesi listelerinin Ankara'da hazırlanacak oluşuna da tepki koyan bazı aday adayları, gelişmleri "kazanın dibini de sıyaracaklar" şeklinde yorumluyorlar!..

Haluk Pekşen'in dalga dalga geldiğini belirten bir İzmir eski Milletvekili, "Bardak çoktan taşmıştı!... 2015 seçimlerinde çıkan manzaraya bile şans tanındı. Ha düzelir ha düzelir diye kitleleri, yüzbinleri dizginlemeye çalıştık... Fakat, düzeleceği yerde herşey eskisinden daha kötüye sürüklenir hale geldi. Onlarca arızalı belediye başkanı hakkında yolsuzluk, şaibeli işler belgesi klasör klasör genel merkeze taşındı. Bırakın gereğinin yerine getirilmesi, adeta diğer aday adaylarıyla dalga geçer gibi yeniden aday yapılıp, elleri havaya kaldırıldı. Siyasetçi tarih önünde hesap vermek durumundadır. Cumhuriyeti kuran partimiz bugün köşe yazarlarının kaleminde '31 mart'tan sonra CHP tabelasını parti olarak değil vakıf olarak değiştirsin' diye gazetelerde köşe yazısı oluyor. CHP tabanı ve toplum Muharrem İnce'nin de siyasi bir şovmen olduğunun farkına vardı! İnanılmaz derecede Haluk Pekşen'in etrafında kitleler bugünden yer almaya başladılar. Bakın, bu hareket Kılıçdaroğlu ya da ekibinin gönderilmesine yönelik bir hareket değil. Toplumun her kesiminde başlayan bir hareket. Bir proje dahilinde değil, siyaset doğasının getirdiği, zorunlu ve kendiğilinden gelişen bir harekettir. Kemal Bey son derece iyi niyetli bir insan olabilir... Fakat, siyaset liderlik meziyeti olan insanların işidir. Maalesef Kemal Bey umut bile olamadı. Çünkü, Kemal Bey'in Türkiye'yi yönetmeye talip olmak gibi bir düşüncesi yok. Olsyadı, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, Muharrem İnce'nin yerine kendisi aday olmaz mıydı? Açıkçası, her şeyden önce Haluk Bey'in bir hedefi var. 2019 için CHP Genel Başkanlığını, 2022'de Cumhurbaşkanlığını kendisine bugünden hedef seçti. Siyaset aynı zamanda hedefle ve iddia üzerine yapılır. Mevcut CHP yönetiminin 31 mart seçimleri için ortaya koyabileceği bir hesap var mı? Pek çok yerde mevcutu koruyabilmenin telaşını yaşamıyorlar mı? Halka dokunmaktan irinen, halk içinde korumalarla gezemeyi marifet sanan yerel yöneticilerle, Kılıçdaroğlu ve ekibi CHP'yi daha ne kadar ayakta tutabilirler ki? Haluk Pekşen ismi bir tesadüf eseri değil, ülke koşullarının ona yüklediği kutsal bir vazife adına ortaya çıkan bir isimdir" dedi.