Bunu yapan Devlet Su İşleri Çerçioğlu bırak bu işleri!

Bunu yapan Devlet Su İşleri Çerçioğlu bırak bu işleri!

Bunu yapan Devlet Su İşleri Çerçioğlu bırak bu işleri!
14 Ağustos 2019 - 08:03

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye içme suyunu kendi getirmiş gibi davrandığını söyleyen Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “İlçemize suyu Devlet Su İşleri getirdi. Bunlar hizmeti çalıyorlar, emek hırsızlığı yapıyorlar” diyerek tepki gösterdi

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, kente yapılan devlet yatırımlarını sahiplenmeye devam ediyor. Baraj projeleri başta olmak üzere birçok projeyi kendisinin yaptığını iddia ederek algı oluşturmaya çabalayan CHP'li Büyükşehir Belediyesi, Koçarlı içme suyu projesinde aynı yönteme başvurarak şov yapıyor.

AFİŞLERİ ASTIRDI

DSİ tarafından İncirliova ilçesindeki İkizdere Barajı suyunun Koçarlı ilçesine verilmesi üzerine CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, pankart ve afişler hazırlattı. 'Su gibi ömrünüz olsun' 'İçme suyumuz Koçarlı'ya hayırlı olsun' yazılı afişler hazırlayan CHP'li Büyükşehir Belediyesi, afişleri ilçenin cadde ve sokaklarına astırdı. Asılan pankartlar ise Koçarlı Belediyesi ekipleri tarafından söküldü. İlçede yaşanan krizli ilgili AK Partili Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, düzenlediği toplantıda yaşanan süreci ve gerçekleri anlattı.

BİR KURUŞ FAYDALARI YOK

Koçarlı'nın içme suyunu getiren kurumun DSİ olduğunu kaydeden Başkan Kaplan, "CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Koçarlı'yı içme suyu ile buluşturacağız diye söz verdi. Şu anda Koçarlı içme suyu ile buluştu. Ancak Koçarlı'yı içme suyuna kavuşturan CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi değil, Devlet Su İşleri'dir. Bu proje ne CHP'li Çerçioğlu'nun ne de CHP'li tetikçilerin eseri. Bir kuruş paraları bu yatırımın içerisinde yok. Tamamı 9 milyon 300 bin liraya mal olmuş bu proje DSİ tarafından karşılanarak yapıldı. Hizmette faydaları olmadığı gibi bizi engellemeye de çalıştılar" diye konuştu.

"HİZMET BİNASI KOÇARLI HALKININ"

Mevcut belediye binasında hizmet vermelerinden dolayı kendisiyle ilgili 'sığıntı başkan' benzetmeleri yapıldığını kaydeden Başkan Kaplan, "Bu bina Koçarlı'nın halkının malı. Biz bu binayı boşaltmayacağız" dedi.

AMAÇLARI ŞOV YAPMAK

CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin astığı afiş ve pankartları kendisini söktürdüğünü belirten Başkan Kaplan, "Yatırım kim yaparsa yapsın millet için yapar. Para, milletin parası, kimsenin babasının malı değil. Bu projede CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin bir kuruş parası olsa sonuna kadar alkışlarım. Hükümet yetkililerine ve DSİ'ye teşekkür ediyorum diye bir yazı yazsalardı, bu pankartları söktürmezdim. Bunlar emek hırsızı. DSİ'nin yaptığı projeyi CHP'li Büyükşehir Belediyesi sahipleniyor. Bunların amacı algı oluşturup şov yapmak. Ama bunlara müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

MEHMET KAVAS-Yeni Asır