BUDA OLDU! DİDİM BELEDİYESİ EKİPLERİ SELÇUK PAMUCAK PLAJINDAN KUM ÇALARKEN YAKALANDILAR!

BUDA OLDU! DİDİM BELEDİYESİ EKİPLERİ SELÇUK PAMUCAK PLAJINDAN KUM ÇALARKEN YAKALANDILAR!

BUDA OLDU! DİDİM BELEDİYESİ EKİPLERİ SELÇUK PAMUCAK PLAJINDAN KUM ÇALARKEN YAKALANDILAR!
18 Ocak 2018 - 13:24

Didim Belediyesi ekipleri, İzmir'in Selçuk İlçesi Pamucak Sahili'nden  (Plaj) deniz kumu çalarken yakalandılar!

Edinilen bilgilere göre; bu sabah meydana gelen "kum hırsızlığı" olayında; Selçuk Belediyesi Zabıta ekiplerinin Didim Belediyesi ekiplerini Pamucak Sahilinde kum çalarken yakaladılar. Duyarlı bir vatandaşın Selçuk Belediyesine yaptığı ihbarla harekete geçen Selçuk Belediyesi Zabıta ekipleri, anında olay yerine (Pamucak Sahili) giderek Didim Belediyesine ait olduğu iddia edilen 4 Tır ve kum yükleme işinde kullanılan iş makinasına el koydular.

3 TIR deniz kumunun Didim'e kaçırıldığı iddiası!

Selçuk Belediyesi zabıta ekiplerinin suç üstü yaparak el koyduğu 4 Tır'a yüklenmiş deniz kumunu aldıkları yere boşalttırdıkları öğrenilirken, öte yandan 3 Tır deniz kumunun sabah saatlerinde yüklenip, Didim'e kaçırıldığı iddia edildi!

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı

Kum hırsızlığının duyulmasıyla birlikte CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın Ak Partili Selçuk Belediye Başkanını Zeynel Bakıcı'yı telefonla arayıp özür dilediği belirtildi. Didim Belediye Başkanı Atabay'ın Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı'dan telefonla özür dilerken; "benim haberim yoktu" dediği aktarıldı!

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay

İddialara göre; Didim Belediyesi tarafından gönderildiği belirtilen ve 4 Tır'ın da suç üstü deniz kumu çalarken yakalandığı bu olay çerçevesinde; Başkan Atabay'ın Başkan Bakıcı'ya "haberim yoktu" demesini kamuyoyu nasıl değerlendirecek?

Başka bir ilin başka bir ilçesinin sahiline kum çalmak için Tır'lar ve iş makinaları yolu çıkıyor, iş üstünde yakalanıyorlar; en yetkili ağız özür dileyip, "haberim yoktu" diyebiliyor!

Bu kadar da olmaz deyip; böylesi bir deniz kumu hırsızlığını Didim ve Selçuk halkının taktirlerine bırakıyoruz!