BEŞİKTAŞ: ÜNAL ve HAZİNEDAR'IN YANDAŞIN KAÇAK OTOPARKINDAN YARGILANDIKLARI ORTAYA ÇIKTI!

BEŞİKTAŞ: ÜNAL ve HAZİNEDAR'IN YANDAŞIN KAÇAK OTOPARKINDAN YARGILANDIKLARI ORTAYA ÇIKTI!

BEŞİKTAŞ: ÜNAL ve HAZİNEDAR'IN YANDAŞIN KAÇAK OTOPARKINDAN YARGILANDIKLARI ORTAYA ÇIKTI!
10 Ağustos 2018 - 11:31

Beşiktaş Belediyesi önceki Başkanı İsmail Ünal ile İçişleri Bakanlığı tarafından "FETÖ Üyesi olmak" ve "yolsuzluk" suçlamalarıyla açığa alınan Başkanı Murat Hazinedar'ın, yandaş müteahhit Demirali Hacıfazlıoğlu'un 90'lı yılların ortalarından beri işlettiği "kaçak" otopark yüzünden yargılandıkları ortaya çıktı.

İstanbul Valiliği Mahalli İdarelere yapılan onca şikayete rağmen kaçak otopark için herhangi bir işlemin yapılmaması ile birlikte, İçişleri Bakanlığına yapılan şikayetin ardından Bakanlığın anında soruşturma başlatıp, Beşiktaş Belediyesine müfettiş gönderdiği belirtildi.

Müfettiş korkusu otopark kapattırdı!

Geçtiğimiz yıl İçişleri Bakanlığının, yıllardır ruhsatsız kaçak olarak işletilen otopark için Beşiktaş Belediyesine müfettiş göndermesinin ardından Hacıfazlıoğlu tarafından kapatılan otopark için iki eski Beşiktaş Belediye Başkanı ve dönemim İmar Müdürü Ahmet Mithat Şermet, 11 Aralık 2018 günü İstanbul Adliyesi 30. Asliye Ceza Mahkemesi'nde Hakim karşısına çıkacaklar.

* İstanbul Valiliği Mahalli İdareler yetkililerinin 90 yılların ortalarından beri kaçak ruhsatsız işletin bu otoparkın yerini bulamadıkları iddia edildi!

Öte yandan şikayetçinin otopark hakkında soruşturma başlatmayan İstanbul Valiliği Mahalli İdareler hakkında da Savcılığa "görevi kötüye kullanmak, şahısları korumak için, kendisi adına İçişleri Bakanlığına doğru olmayan yanıltıcı beyanda bulundukları" iddalarını içeren suç duyurusunda bulunacağı bildirildi.

Yandaş müteahhit Demirali Hacıfazlıoğlu'nun her dönem Beşiktaş Belediye Başkanları tarafından korunup kollandığı iddia edildi..

Not: Hacıfazlıoğlu dosyasındaki flaş gelişmeler gelecek hafta Gündem Otuzbeş'te.

 

 

 


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR