BAŞKAN SOYER'DEN BM'Yİ KISKANDIRACAK ATAMALAR! ŞİRKETLER ATAMA LİSTESİ GÖKKUŞAĞI RENGİ GİBİ...

BAŞKAN SOYER'DEN BM'Yİ KISKANDIRACAK ATAMALAR! ŞİRKETLER ATAMA LİSTESİ GÖKKUŞAĞI RENGİ GİBİ...

BAŞKAN SOYER'DEN BM'Yİ KISKANDIRACAK ATAMALAR! ŞİRKETLER ATAMA LİSTESİ GÖKKUŞAĞI RENGİ GİBİ...
18 Haziran 2019 - 13:42


İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni yapılanma dönemime ait şirketlere yeni atamalar bir bir yapılıyor...

Şirketlerin tepe yönetimlerine getirilen isimlere baktığınızda, ilk planda aklınıza Birleşmiş Milletleri (BM) düşürüyor...

Haziran ayı Büyükşehir Meclisi'nde söz alan Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, İzmir'in "Aşkla" yönetildiğine ilişkin şehrin dört bir yanına asılan afişlere dikkat çekmiş, İzmir'in çok renkli yönetildiğini dile getirerek, afişeleri kaynak göstererek "İzmir Gökkuşağı renginde" güzel bir şekilde yönetiloyor demişti... Başkan Soyer'de Boztepe'ye "Aşkla yöneteceğiz" yanıtını vermişti...

Şirketlerin tepe yönetimlerine getirilen isimlere baktığınızda; Boztepe'nin dile getirdiği gökkuşağı rengi ile bir şekilde karşılaşmış oluyorsunuz!

Etnik ve dinsel kimliklerinin yanında; tepe yönetimlere atananların sosyal ve siyasal duruşlarını tek tek ele aldığınızda, bugüne kadar bir araya gelmesi dahi mümkün görünmeyen insanların listelerde yan yana getirildiğine tanık oluyorsunuz...

Çok seslilik, çok nefeslilik demokrasilerde olduğuna göre; BM kadar olmasa da bu çok renkli kişiliklerin böylesine bir liste içinde yer almaları sizce de İzmir adına (Çok renk, çok ses, çok nefes) bir şans değil midir?

Temsil, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun "Çatı Adaylığı"nda seçim koordinatörü olanının bile bundan böyle İzmir'in ve İzmir halkının geleceği için çalışacak oluşundan hangi İzmirli kalkar da rahatsızlık duyabilir?

Aşkla donatılmış afişler Ak Partili Hüsnü Boztepe'nin gözünden kaçmadığına göre; şirketlerin tepe yönetimlerine yapılan bu çok renkli atamalar, bakalım Boztepe'nün gözüne bu defa nasıl takılacak? 

Sahi, seçim zamanı Soyer'lerin "Çok renk", "Çok ses", "Çok nefes" sloganları değil miydi?Fotoğraf: Cumhur Eriş'in facebook sayfasından alınmıştır.