Başkan haczedilmesin diye aracını sakladı

Başkan haczedilmesin diye aracını sakladı

Başkan haczedilmesin diye aracını sakladı
22 Ocak 2019 - 11:28

Seferihisar Belediye  Başkan Yardımcısı Gürhan Özata’nın makam aracı ile iki çöp kamyonu haczedildi. Başkan Soyer, kendi makam aracını haczedilmesin diye gizledi

FATİH ŞENDİL-Yeni Asır

CHP'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, haciz şoku yaşadı.
Başkan Soyer ve yardımcısı Gürhan Özata'nın oto kiralama şirketine ait olan makam araçları ile 2 çöp toplama kamyonuna haciz geldi. Seferihisar Belediyesi'nin uzun zamandır kiralık araçlara ödeyemediği ücret nedeniyle şirkete ait araçlara haciz geldiği öğrenildi.
Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Gürhan Özata'nın ilçe meydanında gezdiği makam aracına haciz memurları tarafından el konulması ilçede günün konusu oldu.
Başkan Soyer'in 35 GD 1923 plakalı Volvo marka aracının ise yakalama emri ile hacizden dolayı arandığı ortaya çıktı.
Haciz edilen araçların araç kiralama şirketine ait olduğu ve bu araçlara şirkete gelen haciz nedeniyle el konulduğu öğrenildi.GEZERKEN HACZEDİLDİ

Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Gürhan Özata'nın kullandığı Renault Megan marka otomobil, haciz ve yakalama emri bulunuyordu. Bu aracın yakalama emri olduğu için Seferihisar Emniyet Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından, çarşıda seyir halinde görülen araç hemen durduruldu. Soyer'in yardımcısı Gürhan Özata araçtan indirildi. Hemen cadde ortasında haciz işlemi yapılan makam aracı ilçede bulunan tek yediemin deposu otoparkına çekilerek trafikten men edildi.
Seferihisar Belediyesi'nde asıl ilginç olayın ise CHP'de adı Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen Başkan Tunç Soyer'in aracıyla ilgili yaşandığı öğrenildi.
Batman'da bir firmadan kiralandığı ileri sürülen 35 GD 1923 plakalı Volvo marka aracın yakalama emri ve haciz kararı ile arandığı ortaya çıktı. Aracın ilçede başkanlık forsu ile çakar lambalarının sökülerek kapalı alanda tutulduğu iddia edildi.
Başkan Soyer'in de bu süre içinde eşi Neptün Soyer'e tahsis ettirdiği 35 PN 5207 plakalı Renault Megan marka araca bindiği önü sürüldü.

İKİ ÇÖP ARACI DA HACİZLİ

Başkan Yardımcısı'nın kullandığı makam aracına içindeyken gelen hacizle sarsılan, kendi aracıda aranan Tunç Soyer'in, personel maaşlarını da sadece avans olarak bir kısmını ödediği öğrenilirken, belediyenin Batman'da bulunan şirket üzerinden kiraladığı iki çöp kamyonuna da yine haciz geldiği ve bu araçların da yakalama emri bulunduğu ileri sürüldü.

FETÖ ÇELİŞKİSİ

CHP'yi ikiye bölen Seferihisar Belediyesi'nde olaylar sadece hacizli araçlar ve personele ödenmeyen maaşlarla sınırlı kalmadı. FETÖ bağlantıları nedeniyle yakalanan ve adli kontrol şartı ile mahkemece serbest kalan belediyede üst düzey müdür A.A'nın halen görevinin başında olması da en çok konuşulan konular arasında yer aldı

2- İZMİR'DE HALA ADAY YOK

CHP'de yerel seçimlere yaklaşık iki ay kala İzmir ve İstanbul çıkmazı yaşanıyor. İstanbul büyükşehir belediye başkan adayını açıklamasına rağmen İyi Parti'yle yürütülen ittifak pazarlığı nedeniyle ilçe adaylarını halen belirleyemeyen CHP, İzmir'de de mevcut belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nun adaylık restiyle çıkmaza girdi.
Yaşanan krizler nedeniyle tabandan ve il örgütlerinden tepkiler giderek artarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi, 'kördüğüm'e dönen İzmir büyükşehir adayı ile İstanbul'un ilçeleri için 'düğüm çözme' mesaisi yapıyor. Kocaoğlu'nun restinin ardından İzmir için herkesin üzerinde uzlaşabileceği aday arayışına giren Kılıçdaroğlu gerek İstanbul gerekse de İzmir düğümünü çözebilirse Parti Meclisi bu hafta adayları netleştirecek.
CHP'de, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun adaylık restiyle krize dönüşen İzmir büyükşehir konusunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu üçüncü bir aday arayışına girdi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'e Aziz Kocaoğlu'ndan gelen itiraz üzerine geri adım atan ve Kocaoğlu'nun desteklediği Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'la görüşen Kılıçdaroğlu'nun, rotayı yeni bir aday arayışına çevirdiği belirtiliyor.
Dün İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'le görüşerek, İzmir büyükşehir ve ilçeleri için aday önerilerini alan Kılıçdaroğlu'nun İzmir düğümünü bu hafta çözmesi bekleniyor.
Kulislerde herkesin üzerinde uzlaşabileceği bir isim arayışının devam ettiği belirtilirken grup başkanvekili Özgür Özel'in ismi de adaylar arasında geçiyor.

3- BAŞKAN ÇİÇEK'TEN İTTİFAK İSYANI

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, CHP'nin yerel seçimler sürecinde İzmir ve ilçelerinde aday gösterme konusunda süreci savsakladığını ifade etti. Kamuoyunda, Tire'nin İyi Parti'ye bırakıldığı yönünde ilçede dedikodular dolaştığına işaret eden Çiçek, "Seçimi alabilecek durumdayken ilçemizin pazarlık konusu yapılması beni çok üzüyor. CHP kendisine güvenmiyor mu? Eğer ilçemiz İyi Parti'ye bırakılırsa birçok CHP'li tepkisini göstermek için sandık başına gitmeyecek. Biz mal veya eşya mıyız? 'Böyle bir niyetimiz var' diye bize soruldu mu? Masa başında kendi kendilerine karar veriyorlar.
Tire'de 64 yıl aradan sonra CHP benimle seçim kazandı. Ankara'dan bakıp karar vermesinler" dedi.

Çiçek, "CHP ekonomik yönden güç durumda olduğunu, görmüyor. Belediyeleri kazanmak istemiyor. Belediyeler hükümete yük olsun, halk bunlardan yaka silksin ve genel seçimlere gitsin' diyor. Ben öyle algılıyorum. Yani CHP yerel seçimleri almak istemiyor" diye konuştu.4- İNTERNETTEN SATILIK BELEDİYE OTOBÜSÜ

CHP'nin mali krizden kurtulmak için Genel Merkez'den İstanbul'daki iki belediyeye sattığı otobüslerden biri Küçükçekmece'deki bir galeride çıktı.
Kayıp otobüsün, bir online satış sitesinde satışa çıkarıldığı belirlendi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 24 Haziran seçimlerinden önce Ankara'ya gidip Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullanmak için otobüs talep etti. O dönem Mali İşlerden Sorumlu olan Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'tan, "Partinin elinde olan otobüsleri CHP'li belediyelere sattık.
Biri Şişli, diğeri Beşiktaş belediyesinde.
Onları kullanabilirsiniz" yanıtını alan Kaftancıoğlu soluğu İstanbul'da aldı.

Kaftancıoğlu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Beşiktaş Belediye Başkanvekili Tahir Doğaç'la görüştü.
Doğaç'ın yanıtı "Elimizde öyle bir otobüs yok" oldu. Belediyenin bütün birimlerine, otoparklara baktıran Doğaç bahsi geçen otobüsü bulamadı.

Aylardır kayıp olan otobüs şans eseri bulundu. Bir partili, www.sahibinden.com isimli internet sitesinde beğendiği bir arabayı görmek için galeriye gitti. Galerinin bahçesinde arabaya bakarken bir otobüsü fark etti.
Çok geçmeden otobüsün Beşiktaş Belediyesi'nin kayıp otobüsü olduğu ortaya çıktı.


Not: Haciz haberi 10 Ocak günü Gündem Otuzbeş'te bu başlıkla yer almıştı: SEFERİHİSAR: BAŞKAN YARDIMCISI ÖZATA'NIN MAKAM ARABASI ÇARŞININ GÖBEĞİNDE HACİZ EDİLİP KAPATILDI!