Başkan Batur'un yeni belediyesi Konak'ta tüm müdürlükleri Narlıdereli iki "kanka"sına bağladığı iddia edildi!

Başkan Batur'un yeni belediyesi Konak'ta tüm müdürlükleri Narlıdereli iki "kanka"sına bağladığı iddia edildi!

Başkan Batur'un yeni belediyesi Konak'ta tüm müdürlükleri Narlıdereli iki
03 Haziran 2019 - 18:52Abdül Batur... Narlıdere belediye başkanlığında 20. yılını doldurduktan sonra; CHP genel merkezi yeni bir sayfa açıp 31 mart seçimlerinde Konak'a belediye başkan adayı olarak atamıştı.

Konak'a çabuk ısınan başkan Batur, seçildikten sonra Narlıdere'deki yönetim anlaşıyışını Konak'ta da sürdüreceğinin ilk işaretini, Asker Güneş'i Narlıdere'den getirip Konak meclis üye listesine yazdırarak vermişti...

Seçimlerin hemen ardından aynı zamanda Narlıdere belediyesinde tek "sırdaşı" olan başkan yardımcısı Ali Ulvi Dülger'i de bürokrat kadrosundan Konak'a getirmişti...

Anadolu insanının "Eşeğini sağlam kazığa bağla, sonra Allah'a ısmarla" sözünü anımsatırcasına, başkan Batur'un Konak belediyesinin tüm müdürlüklerini bu iki Narlıdereli'ye bağladığı iddia edildi!

Önemli müdürlükleri başkan yardımcısı Ali Ulvi Dülger'e, ıngastan müdürlükleri de diğer Narlıdereli başkan ayrdımcısı Asker Güneş'e bağladığı belirtilen Batur'un bu hamlesi kulislerde "İşte sosyal demokrat belediyecilik böyle olur" övgülerinin düzülmesine neden olduğu belirtildi. 

Batur'un aday adaylığı ve Konak'a aday gösterilmesinden sonra adaylığının düşürülmesi için Konak İlçe ve İl Seçim Kuruluna verilen ve zamanında itiraz yapılmadı gerekçesiyle YSK'ya gönderilmeyen dilekçeleri, şikayette bulunan kişi tarafından, bu defa Batur'un belediye başkanlığı görevinden düşürülmesi için YSK'ya gönderileceği belirtildi.

Batur'un aldığı 46 günlük "hak mahrumiyeti" ceza dava dosyasıyla birlikte bayram sonrası YSK'ya teslim edeceğini belirten (İsmi saklı) CHP Konak Üyesi şöyle konuştu: "Genel başkanımız adalet için yürüyüş yaptı. Peki, 4 dönem Narlıdere'de belediye başkanlığı yaptığı yetmezmiş gibi şimdi Konak'a aday yapılan Abdül Batur, sayın genel başkanın adalet anlayışının neresine uyuyor? Koskoca Konak'ta belediye başkanı olacak CHP'li mi kalmadı? Konak'takiler neden CHP'ye üye ve neden hala siyaset yaptıklarını sanıyorlar? Bu dönem Narlıdere'den aday bulunuyor Konak'a konuluyorsa, gelecek dönem Tunceli'den aday getirirler Konak'ın tepesine yerleştirirler, kimselerde sesini çıkarmaya cesaret edemez. Yanlış anlaşılmasın, Abdül Batur'un Konak'a gelmesi son derece yanlış bir tercihtir. Bu tercihin yanlış olduğunu ispatlamakta CHP'nin Konak üyelerine düşer. Bu düşünceler çerçevesinde; İlçe ve İl Seçim Kuruluna verdiğim dilekçelerin daha geniş kapsamlısını ve Batur'un ceza aldığı dava dosyasını da ekleyerek bu defa belediye başkanlığının düşürülmesi için YSK'ya dilekçe vereceğim. Madem ki genel başkan adaleti ve adaletli olmayı savunuyor, en büyük desteği de kendisinden beklemiyoruz ama, yapılan yanlışla yüzleşmesinde fayda olacağını düşünüyorum. Yoksa karanlıklar bu anlayışla mı aydınlığa çıkacak?"

YSK'ya bayramdan sonra şikayet dilekçesi verecek olan CHP'li üye, "Batur'un belediye başkanlığının düşürülmesi için dilekçemin ekine aldığı 46 günlük -hak mahrumuyeti- ceza dava dosyasını da koyacağım. Bu davanın açılmasını sağlayan ve adalet için adalet önünde mücadele eden de İzmir Temiz Derneği Başkanı Nivent Kurtuluş'tur. Ne için yaşıyoruz? Adaletin yerini bulması için değil mi?" dedi.

İŞTE BATUR'UN ALDIĞI 46 GÜNLÜK CEZAYA İLİŞKİN GAZE-TEMİZ.COM'DA YER ALAN O HABER: 

2011 yılından bugüne kadar süren soruşturmada bugün karar verildi.

2011 yılında, İzmir Valiliği Mahalli İdareler İl Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığına yapmış olduğumuz şikayet neticesinde, ön incelemeler tamamlandıktan sonra, İçişleri Bakanlığı, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı 2012/31 karar ve 09.Ocak 2012 tarihinde, İdris Naim Şahin tarafından soruşturma izni verildi.

 9. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen dava bugün sonlandı. 
 
Sanıklardan, Özgür Taşbunar ve Şermin Hepdündar için BERAAT kararı verildi.
 
Sanık Abdül Batur’un sabit olan Görevi Kötüye Kullanma suçu nedeniyle eylemine uyan TCK.nun 257/2 maddesi uyarınca, suçun işleniş şekli ve kastın yoğunluğu dikkate alınarak takdiren ÜÇAY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanık eylemini zincirleme olarak gerçekleştiğinden cezası TCK.nun 43.maddesi uyarınca sanık hakkında verilen ceza takdiren 1/4 oranında artırılarak sanığın ÜÇ AY YİRMİ İKİ GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanığın duruşmadaki tutum ve davranışı lehine takdiri indirim nedeni kabul edilerek TCK.nun 62. Maddesi uyarınca cezasından 1/6 oranında indirim yapılarak sanığın ÜÇ AY ÜÇ GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanık hakkında başkaca takdiri ve kanuni artırım ve indirim nedenin uygulanmasına takdiren yer olmadığına, sanığın kişilik özellikleri ve suçun işleniş şekli dikkate alınarak yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkememizde kanaat olşmadığından ve sanık HAGB den yararlanmak istemediğinden CMK.nun 231. Maddesinin sanık hakkında uygulanmasına takdiren yer olmadığına, sanığın kayden sabıkasız oluşu, suçun işleniş özelliği ve sanığın sosyal durumu dikkate alınarak hapis cezasının bir günü TCK.nun 50/1-a ve 52. Maddeleri uyarınca günlüğü takdiren 20 TL’den olmak üzere paraya cevrilerek sanığın neticeden BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanığın ekonomik durumu ve kişisel hali dikkate alınarak verilen para cezasının aynı yasa 52/4 md uyarınca takdiren birer ay ara ile ve 10 eşit taksitte ödenmesine, taksitlerden birini süresinde ödemediği takdirde geri kalan kısmın tamamının tahsiline ve ödenmeyen adli para cezasının hapse çevrileceği hususunun sanığa ihtarına (ihtar yapıldı). Suçun TCK nun 53/1-a maddesindeki yetkinin kötüye kullanılması suretiyle işlenmesi nedeniyle aynı kanunun 53/5 maddesi uyarınca takdiren KIRK ALTI GÜN süreyle adli para cezasının tamamen infazından sonra başlamak üzere TCK nun 53/1-a maddesindeki hak ve yetkinin kullanılmasından yasaklanmasına.
 
Sanık Ali Ulvi Dülger, Abdül Batur’un aldığı cezayı aldı. ÜÇ AY ÜÇ GÜN HAPİS CEZASI  İLE CEZALANDIRILMASINA, BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ TL ADLİ PARA CEZASI, KIRK ALTI GÜN hak ve yetkinin kullanılmasından yasaklanmasına.
 
Sanık Şermin Hepdündar’da Görevi Kötüye Kullanma suçu nedeniyle, ÜÇ AY ÜÇ GÜN Hapis cezası, BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ TL ADLİ PARA CEZASI ve KIRK ALTI GÜN hak ve yetinin kullanılmasından yasaklanmasına.
 
Sanık Aslı Kipöz, Görevi Kötüye kullanma suçu, İKİ AY ON BEŞ GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, BİN BEŞ YÜZ TL ADLİ PARA CEZASI ve OTUZ YEDİ GÜN hak ve yetinin kullanılmasından yasaklanmasına.