AZİZ BEY GÜZELBAHÇE'DE KİMİN YÜZÜNÜ DOMATES GİBİ KIZARTMIŞ?

AZİZ BEY GÜZELBAHÇE'DE KİMİN YÜZÜNÜ DOMATES GİBİ KIZARTMIŞ?

AZİZ BEY GÜZELBAHÇE'DE KİMİN YÜZÜNÜ DOMATES GİBİ KIZARTMIŞ?
08 Aralık 2018 - 12:28CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, dün bir tv söyleşisinde "Yüzümüzü kızartacak hiç bir vakamız yok" demişti!..

Siyasi kökleri DYP'ye kadar uzanan CHP'li Başkan İnce'nin tv söyleşisinin analizi; bu defa WhatsApp üzerinden binlerce kişiye gönderildi. 

Söyleşiyi izleyen Güzelbahçe Belediyesi personeli de ilginç bir yorumda bulunmuştu: Şaka gibi!

WhatsApp paylaşımına göre; Başkan İnce, yüz kızartacak icraatlarda bulunmadığını tv'den açıklarken, fakat Güzelbahçe'de "domates" gibi kızaranın kim olduğunu da öğrenmiş olduk: Kazım Çam.

Güzelbahçe Belediyesi kaynakları, Başkan İnce'nin ruhi bir bunalım geçirdiğini öne sürerken, Güzebahçe'deki "üst akıl"da bu paylaşımla açığa çıkmış oldu: Ednan Aslan.

Açıkçası, Kazım Çam imzasını çektiğinde; Aziz Bey'in Çam'ı bu kadar haşladığını bilmiyorduk! Öğrenmiş olduk... 

Paylaşımın en önemli detayı üst akıl Ednan Aslan'ın açığa çıkıyor oluşuydu... 

Pazar Neşesi yazımızda "Kızarmış Balık"ı yazacaktık ama, kısmetlerine yanına "kızarmış domates"te düştü!

Bakalım kızarmış domatesli balık yazımızın içinde 2.5 demet Yelki çiçeği nasıl kokacak?  

İŞTE O WHATSaPP PAYLAŞIMI: 
İMZACI Mustafa İnce’den, Egepostası’na “çevir kazı yanmasın” tarzında bir açıklama!

Chp’de değişime ihtiyaç varmış, Kılıçdaroğlu gitmeliymiş ama sırası değilmiş. Yani aday gösterilene kadar, “ayıya dayı diyeceklerini” itiraf ediyor.

-İlçe yönetim kurulu olarak karar aldık diyor; bu ilçe yönetiminde Çağlayan Bilgen de vardı. O da imzacı bir ilçe başkanıdır.

-İşin gerçeği şöyle; Ekibin lideri Kocaoğlu Mustafa İnce talimat veriyor İmza için. Kazım, koşa koşa notere gidip imza veriyor. Sonra imzacı ilçe başkanları toplantısına katılıyor.

-Genel merkezde, imzaların tamamlanmadığını, olağan üstü kurultayın toplanmayacağını gören Ednan Arslan, hemen telefon açıyor İnce’ye. İmzayı geri çekin diyor. Kazımı gönderiyorlar notere. İmzasını çektiğini ihtar ediyor genel merkeze. 

Bunu duyan Kocaoğlu, soluğu güzelbahçe limanda alıyor. Çağırıyor Kazımı limana. Oturtuyor karşısına. Diyor ki; “sen kimsin!!? Seni meclis üyesi yapan benim, encümen üyesi yapan benim, ilçe başkanı yapan benim, matbaanı batmaktan kurtaran benim... sen kim oluyorsun da imzanı geri çekiyorsun. Hemen istifa edeceksin!”

Kazım dometes gibi oluyor. İnce’nin evine gidiyor. İstifa edeceğini söylüyor. Basınla da paylaşıyor. Konuyu Ednan duyuyor! Ednan, açıyor telefonu İnceye. Hemen ilçe yönetimini toplayıp, Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapın diyor. Kazım domotes gibi Güzelbahçe’de dolaşmaya devam ediyor. 

Fır fır İnce’nin hikayesi uzayıp gidiyor!