AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 5 BİN ERKAN KARAARSLAN KİTABINI DAĞITTI MI YOKSA SEKA'YA MI GÖNDERDİ?

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 5 BİN ERKAN KARAARSLAN KİTABINI DAĞITTI MI YOKSA SEKA'YA MI GÖNDERDİ?
28 Ağustos 2019 - 10:36 - Güncelleme: 28 Ağustos 2019 - 13:35


https://kidega.com/kitap/engelli-haklari-156961/detay?gclid=CjwKCAjwqZPrBRBnEiwAmNJsNhdhzuWwcYlbv6XvS7v2KAHRHpk35tAorQdj6zZ4HJnLVxpuVH1IGhoCCD4QAvD_BwE
 

Engelli insanların hayata katılmak konusundaki ihtiyaçları engelli olmayanlarla aynıdır. Tüm insanlar gibi, engelli insanların da ulaşım hizmetlerinden eşit fırsatlarda yararlanması, işine, okuluna, alışverişe, spor alanlarına, parklara, engelli olmayan insanların kullandığı yollarla ve taşıtlarla gidebilmesi gereklidir.

Aydın’da herkes, tüm yaşamsal alanlara ulaşmak hakkına sahiptir. Bu, çağdaş toplum olmanın önemli bir gereğidir ve bize bu konuda çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Belediyeler, yaptıkları sosyal ve teknik alt yapı yatırımlarıyla kent mekânının şekillenmesinde önemli role sahiptir. Şehrimizdeki her türlü açık alan ve yapının engellilerin kullanımına uygun bir biçimde yapılmış olması ve engelli hemşerilerimiz için özel olarak sunulan ulaşım hizmetleri onların sosyal yaşama katılmasında fırsat eşitliğini sağlayan en önemli unsurdur diye düşünüyorum…

Halkımız bugüne kadar belediyeleri yol, su, kanalizasyon hizmetlerini getiren, çöpleri toplayan, imar iş ve işlemlerini yürüten yerler olarak bilmekteydi. Ancak Aydın Belediyesi olarak yürüttüğümüz hizmetler sonucunda halkımız artık tüm sosyal problemlerin çözümünde de bizi yanında görmek istemektedir. Dolayısıyla engelli insanlarımıza yönelik sağlık, ulaşım, barınma ve çalışma hayatına katılma gibi hizmetleri sunmak bundan sonra da en öncelikli görevlerimiz arasında yer almaya devam edecektir.

   Özlem ÇERÇİOĞLU

Aydın Belediye Başkanı

“Engelliler için söz değil, hizmet üretiyoruz”

                Seyhan Belediyesi olarak hizmet üretirken ortaya koyduğumuz eserlerin toplumun her kesiminin adaletli bir şekilde yararlanacağı çalışma olmasına gayret ediyoruz.

Bu anlamda bedensel ve zihinsel engelli kardeşlerimizin de toplumun bir parçası olduğu gerçeğini hiç unutmadan ürettiğimiz projelerimizden onlarında eşit şekilde yararlanmalarını sağlayacak düzenlemeleri ihmal etmiyoruz.

                Hizmet dönemimiz boyunca Engelliler İlköğretim ve İş Okulu başta olmak üzere yalnızca bedensel ve zihinsel engelli kardeşlerimizin yararlanacağı özelliklerde Meslek Edindirme Merkezleri açtık. Mevcut belediye hizmet binamızı ve yeni inşa ettiğimiz Seyhan Kültür Merkezi’mizi bedensel engelli kardeşlerimizin yararlanabileceği hale getirdik.

                Seyhan belediyesi olarak Pınar Mahallesi sınırlarında 10 bin metrekare alan üzerinde gerçekleştirdiğimiz ‘Engelsiz Park’ projemizle de yine bölgemizde bir ilke imza attığımızı övünerek ifade edebiliriz.

                Tüm bu hizmetleri sıralarken şunu rahatlıkla ifade ediyoruz ki, bugüne kadar Seyhan Belediyesi olarak engelli kardeşlerimiz için yalnızca söz değil hizmet ürettik. Bundan sonra da toplumun her kesiminin adaletli bir şekilde yararlanacağı hizmetler üretmeye devam edeceğiz.

 Prof.Dr. Azim ÖZTÜRK

Seyhan Belediye Başkanı

Belediye Başkanlarının yukarıdaki açıklamaları Erkan Karaarslan'a ait web sitesinden alınmıştır... Dileyen bu linkten bu açıklamalara ulaşabilir: http://www.erkankaraarslan.org/?p=4660

Bilindiği üzere; Aydın Belediyesi, ilk defa 2014 yerel seçimlerine "Büyükşehir" katılmıştı...

Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Erkan Karaarslan ilişkilerinin salt Büyükşehir zamanına dayanmadığını bu "Engelli Hakları" kitabı gösteriyor!

Somut olan; Aydın Belediyesinin 2013 yılında bu kitaptan tanesi 75 liradan satın almış olduğudur!

Peki, kaç tane satın alınmıştır?

5 Bin adet! (5000)

Kaç para ödenmiştir? 

375 Bin lira...

Kitap halen kidega.com adlı kitap sitesinden satıştadır...

2013 Yılında kitap toptan ve 5 bin adet olmak üzere 75 liradan satın alınıyor... ve karşılığında 375 bin lira ödeniyor...

İlginç olan; kitap 6 yılda  kağıt zamlarından etkilenmemiş olacak bugün kidega.com adlı site tarafından üstüne üstlük indirimli ve "kargo dahil" tarifeyle 59.26 TL'den satılıyor!

2019'un Ağustos ayının 28'de kitap kargo dahil 59 liradan satılıyorken; 2013 yılında Aydın Belediyesi üstüne üstlük bu kitabı 5 bin adet toptan olmak üzere nasıl 75 liradan satın alabiliyor? 

Dönemin Seyhan Belediye Başkanı Prof. Azim Öztürk'te bu kitaptan kaç tane ve kaç liradan satın alıp dağıtmıştır?

Bir başka soruya gelince; bu kitap Aydın ve Seyhan'da yaşayan engelli vatandaşlara ulaşmış mıdır?

Temsil, Aydın'da yaşayan engelli vatandaşlardan "evet bu kitap bize belediye tarafından ücretsiz dağıtıldı" diyebilecek kaç tane çıkar?

Yoksa bu kitaplar dağıtılmadan SEKA'ya mı gönderildi?