Arifede izdiham yaşandı

Arifede izdiham yaşandı

Arifede izdiham yaşandı
11 Ağustos 2019 - 08:07

Kurban Bayramı tatili arife gününden itibaren büyük kalabalığa neden oldu. İzmir Otogarı’ndan dün 3 bine yakın aracın çıkış yaptığı öğrenilirken, birçok firma ek sefer koydu. Özellikle İzmir-Manisa yolunda büyük yoğunluk yaşandı

Kurban Bayramı'nın gelmesiyle arife gününden itibaren tatilciler yollara düştü. İzmir ve Ege illerinde otogarlarda ve yollardaki aşırı yoğunluk gözlerden kaçmadı. Bayram tatili nedeniyle İzmir Otogarı'ndan dün 3 bine yakın aracın çıkış yaptığı öğrenildi. Yaklaşık 120 bin yolcu, terminali kullanırken, ek seferlerin açıldığı, taleplere göre bayram boyunca da ek seferlerin koyulabileceği açıklandı. Buna rağmen yolcular bilet bulmakta güçlük çektiklerini söyledi. Biletlerin 10 gün önce tükendiğini açıklayan bir firma yetkilisi Mevlüt Çakmak, "Ek seferlerimiz de doldu. Kimseyi bayramda burada bırakmadık" dedi. Bu bayram bekledikleri yoğunlukla karşılaşmadıklarını kaydeden bir başka firma yetkilisi Azat Özkan ise "Araçlarda çıkan yangınlar insanları tedirgin etti. İlave araçları çoğu firma iptal etti" diye konuştu.

TURGUTLU'DA KONVOY

İzmir-Ankara karayolunun, Manisa'nın Turgutlu ilçesi geçişinde ise aşırı trafik yoğunluğu dikkat çekti. Kurban Bayramı tatili nedeniyle yola çıkan araçlar konvoy oluşturdu. Trafiğin zaman zaman durma noktasına geldiği karayolunda, İzmir'den Eskişehir, Ankara ve Konya'nın yanı sıra Uşak, Antalya gibi illere giden sürücülerin yolculuğu çileye döndü. Bayram yoğunluğu nedeniyle alarma geçen Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir-Ankara karayolu üzerindeki Derbent, Avşar, Ergenekon, Üzümlü, Irlamaz Kavşakları gibi önemli noktalarda önlemlerini artırdı.

Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlar, Yunanistan'ın Midilli Adası'na akın etti. Feribotların hareket ettiği sınır kapılarında büyük yoğunluk yaşandı. Dün sabahın erken saatlerden itibaren Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'na gelen tatilciler, işlemlerini yaptırarak Midilli'ye geçmeye başladı. Midilli Adası'na olan talep nedeniyle Ayvalıklı feribot acenteleri ek seferler düzenlemek zorunda kaldı. Seferlere olan yoğun ilgi nedeniyle hudut kapısı önünde zaman zaman kuyruklar uzuyor. Arife gününden itibaren başlayan yoğunluğun bayram sonrasında 18 Ağustos'a kadar süreceği bildirildi.

SUAT SALGIN-Yeni Asır