Akın Emre İldeniz, Seferihisar belediyesine dezenfektan satmış mıdır? Alkol marketinin sermayesinin kaynağı neresi?

Akın Emre İldeniz, Seferihisar belediyesine dezenfektan satmış mıdır? Alkol marketinin sermayesinin kaynağı neresi?
21 Kasım 2020 - 02:22 - Güncelleme: 21 Kasım 2020 - 10:21

 


CHP, bugünlerde tarihi bir sınavın içinden geçiyor... Temizliğe "ya evinin içinden başlayacak", "ya evinin içinden başlayacak" 2., 3. bir seçenek yok!

Saniye, salise kaybetmeden nasıl ki Menemen belediye başkanı Serdar Aksoy'a "partimizin ilkeleri ve etik değerleri esas alınarak" denilerek kapı önüne konulmuşsa, kötü örnekler içinde "ilke" ve "etik" değerler çalıştırılıp kapı önlerine konulacak mı?

Bakın, İzmir 2 fire verdi! Urla... Menemen...
Yarın Aydın'ın, Antalya'nın, İstanbul'un da fire vermeyeceğini kim garanti edebilir?
İzmir'de fire sayısı kaça çıkar orasını bilemiyoruz ama, önceki dönemdekilere de piyango toslarsa, sayının nereye varacağını artık siz düşünün!

Ha... Bu iki firenin sorumluğunu kim üstlenecek orasını bilemiyoruz ama, Kuşadası Ömer Gü Günel'in arkasında kapı gibi duranın da Bülent Tezcan olduğunu her halde duymayan bilmeyen de kalmamıştır! Hafta içinde Günel Ankara'ya çağırılmış... Her halde 21 B'den ihaleri çoklaştır gibisinden talimat falan verilmemiştir diye düşünürken Kuşadası kaynaklarımızdan çok ilginç bir iddia geldi! Günel'in sağ kollarından birisi "alacakları güne kadar tam gaz devam edeceğiz" diyormuş!  (Nereye çekerseniz çekin, ettiği lafa bakar mısınız?)
Hafta içinde Topuklu Efe'nin de Ankara'ya çağırıldığı belirtilmiş, korona yüzünden ve de elektriklerin kesilmiş olmasından dolayı, "pek fazla çalışmadım sözlüye gelemeyeceğim" deyip, mazeret telgrafı çektiği öne sürülüyor!
Sıkıntı yok, yeni haftada saygıdeğer Topuklu Efe havadan, karadan Ankara'ya ulaşamasa bile, Kazıklı'da marinadaki katamaran yatına atlar gerekirse deniz üzerinden Ankara'ya çıkartma yapabilir! Eh bir de yaver Fatih Akkenli'yi de yanına aldı mı şen şakrak Ankara'dan da dönmş olurlar!
Neyse... Aydın, Antalya, İstanbul olası firelerini pazar gününe bırakıp, dönelim Seferihisar'ın belediye tüccarı Akın Emre İldeniz'ine...

Evet.. 2017 yılının ortalarına kadar Seferihisar belediyesinin asgari ücretle çalışan taşeron işçisi Akın Emre İldeniz'den söz ediyoruz...
Taşeronda işçi olarak çalışan İldeniz, ticarete atılıyor!

İşte İldeniz'in ticarete başladığı 15 M2'lik ofisi: Bu da Seferihisar belediyesiyle tüccar olarak yaptığı alış-verişler sayesinde ve alın teriyle kazandığı paralarla açtığı, milyonluk alkol marketi: (Mayıs 2020'de Pandemi dönemi açılmıştır.)Nereden nereye!

Akın Emre İldeniz'i kim keşfetti de taşeron işçilikten tüccarlığa geçiş yapmasını sağladı? Öncelikle; İldeniz'in CHP'ye üye olmasındaki amacı Seferihisar belediyesinde taşeronda olsa iş sahibi olmak mıydı?
CHP'de Seferihisar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına kim taşıdı? Hangi siyasi çalışmalarına ya da ideolojik köklerine bakılarak mı CHP'de bu görevlere getirildi?
Yukarıdaki fotoğraftan da anlaşılacağı gibi; Seferihisar belediyesinin 9-10 aylık tüccarının ofisi 4 sandalye bir masadan (O günlerde) ibaret!
Ve bu kişi... Ticarete başladığının 3. yılında ve de Pandemi döneminde milyonluk alkol marketi açabiliyor!

Bu nasıl bir ticarettir anlayabilen var mı?
Dün asgari ücretli taşeron işçiliğe talim edeceksiniz, bugün milyonluk işletmeci olacaksınız!
Bakın, bu işin mali kaynağı ailesidir derseniz; o zaman bu aile neden çocukları İldeniz'i belediyede taşeron işçiliğe göndermişler? 

İldeniz alkol marketi açmak için neden Pandemi dönemini beklemiştir?

Yeni Asır gazetesi 16 ağustos'taki 9 sütuna manşet haberine "KORONA VURGUNU" başlığı atmıştı... 
Akın Emre İldeniz, Seferihisar belediyesine korona ile mücadele döneminde malzeme satmış mıdır?
Seferihisar belediyesine 52.5 ton dezenfektanı litresi 40 lira gibi fahiş fiyattan Akın Emre İldeniz mi satmıştır? Korona mücadelesi için alınan 3 milyon liralık malzemeler arasında Akın Emre İldeniz'in de belediyeye sattığı malzemeler var mıdır? 
Bugün bile en iyi marka dezenfektanlar 5 LT, 10 LT bidonlarla litresi 8 ila 11 lira arasında internette satılırken; Seferihisar belediyesi nasıl olur da 52.5 ton gibi dezenfektanı litresi 40 liradan alabilir? 
11 Aydır işçilerine maaşlarının tamamını ödeyemeyen Seferihisar belediyesi, nasıl oluyorda litre bazında bugün 10 liradan satılan bir ürünü 40 liradan alabiliyor?


Deseniz ki 1 kalem malda fahiş fiyat var... Öyle değil! 10 Kalem mal alınmış hepsi de piyasa fiyatlarının üstünde!Bu korona malzeme işinde de Akın Emre İldeniz'in parmağı varsa... O zaman adam açamaz mı alkol marketini?
Seferihisar belediyesi de Akın Emre İldeniz'le ticaretini 2-3 sene daha sürdürsün ki; siz o zaman görün Akın Emre İldeniz'in AVM açıp açmayacağını!
Nasıl olsa kimsecikler de bu işlere bakmıyor!
Al 10 liradan...
Sat 40 liradan...
İnternetten alırsan kargoda bedava!
Yaşasın tüccarlık..!


Not: Yeni Asır'ın bu haberine, başkan İsmail Yetişkin'den 3 milyonluk malzemeleri falancadan, filancadan satın aldık gibisinden bir açıklama gelmedi!