3 jokeye cinsel saldırıdan 40 yıl hapis

3 jokeye cinsel saldırıdan 40 yıl hapis

3 jokeye cinsel saldırıdan 40 yıl hapis
09 Şubat 2019 - 09:28

Eski sevgilisi N.P’ye tecavüz suçundan yargılanan İzmirli ünlü jokey Uğur Polat ile, kendisine yardım iddiasıyla hakim karşısına çıkan, Tacettin Erhan Günaydın ve Sercan Çeltik’e karar duruşmasında ceza yağdı

METİN BURMALI-Yeni Asır

Hipodromların ünlü jokeylerinden Uğur Polat (28) ile Tacettin Erhan Günaydın (26) ve jokey yardımcısı Sercan Çeltik'in (27) İzmir'de yaşayan N.P. isimli kadına cinsel saldırıda bulunup, hürriyetinden yoksun bıraktıkları gerekçesi ile tutuksuz olarak yargılandıkları davadan karar çıktı. 3 yıldır süren dava sürecinde mağdur N.P. şikayetini geri almasına rağmen Adli Tıp Raporları ile iddialarını doğrulayan materyallerin elde edildiğini belirten mahkeme, Polat'a 20 yıl, eylemini gerçekleştirirken kendisine yardımcı olduğu belirtilen Günaydın ile Çeltik'e 10'ar yıl hapis cezası verdi.

5'ER BIN TL ALDILAR

Yurt içi ve yurtdışındaki hipodromlarda at üstünde fırtınalar estiren jokeylerin hapse girmesine yol açan olay, İstanbul Bakırköy'de 2016 yılı Mayıs ayında oldu.
İzmir'de yaşayan eski sevgilisi N.P'nin İstanbul'a geldiğini sosyal medya hesabından öğrenen Uğur Polat iddiaya göre, N.P.'yi evine davet etti. Polat, jokey arkadaşı Tacettin Erhan Günaydın ile jokey yardımcısı Sercan Çeltik'in evde bulunduğu sırada gelen N.P.'ye kendisi için bir kitap yazdığını söyleyip, bu kitabı da yatak odasından almasını istedi. Talihsiz kadının odasına girmesi sonrası, alkollü olduğu öne sürülen Polat, genç kızı tutup yatağına fırlattı. N.P.'nin kendisine direnmesi üzerine yardımcı olmaları için 5'er bin lira para teklif ettiği, yüzü kar maskeli Günaydın ile Çeltik de genç kıza saldırdı.
N.P.'yi iç çamaşırları kalacak şekilde soyduktan sonra kar maskeli iki kişi odadan çıkarken, Polat da talihsiz kadına cinsel saldırıda bulundu.
İğrenç olayın ardından, 3 arkadaşın yemek için dışarı çıkma teklifini kabul eden N.P, ellerinden kurtulup sokakta gördüğü vatandaşlardan, yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, N.P.'yi ve 3 jokeyi polis merkezine götürdü.

OLAYI INKAR ETTİLER

Polat ile Günaydın ve Çeltik'e, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Adli Tıp raporlarının mağdurun iddialarını doğrular nitelikte olduğu, mağdurun el ve ayak bileklerinde halkalı ekimozların tespit edildiği, Polat'ın N.P. ile cinsel ilişkide bulunduğuna yönelik DNA profili ile örtüşen materyallerin elde edildiği vurgulandı. Şüpheliler hakkında dava açıldı.
Üç jokey de duruşmada iddiaları reddetti

TUTUKLANDI

Dava sürecinde sanıklar adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, karar duruşmasında jokeylere ceza yağdı.
Mahkeme heyeti, Uğur Polat'ı, "Cinsel saldırı suçundan 15 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Toplam 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Polat, duruşmada tutuklandı. Çeltik ve Günaydın ise, "Nitelikli cinsel saldırıya yardım etmek ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak suçuna yardımdan" 10'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.