Yunanistan karıştı! Binlerce kişi Atina’da toplandı

Yunanistan karıştı! Binlerce kişi Atina'da toplandı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da maaşların artırılması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesini isteyen binlerce kişi gösteri düzenledi.

14 Eylül 2018 - 08:16
Reklam

Sendikaların çağrısıyla bir araya gelen göstericiler, meclis binasının  da bulunduğu Sintagma Meydanı'na yürüdü. Göstericiler, Kemer sıkmaya, kesintilere hayır! Maaşlara zam  sloganları atarken, toplu iş sözleşmeleri ve asgari ücrette artış talebinde  bulundu. Yaklaşık iki saat süren gösteri olaysız sona erdi.

Kurtarma paketi programının 20 Ağustos'ta resmi olarak sona ermesiyle programdan çıkan son ülke olan Yunanistan'da, yüksek vergiler, kesintiye uğrayan  maaşlar ve yüksek işsizlik nedeniyle ekonomik zorluklar yaşanmaya devam ediyor.

Yunanistan hükümeti, gelecek yıldan itibaren vergi indirimleri ve  asgari ücret artışı vaatlerinde bulunduğu kurtarma paketi sonrası için ekonomik paket açıklamıştı.

Öte yandan, Yunanistan'ın kreditörlerinin temsilcileri, program  sonrası ekonomik vaatlere ilişkin denetim ve müzakereleri kapsayan görüşmelerde bulunmak için Atina'ya gelmişti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler
Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler
Korkunç ve amansız bir saplantının öyküsü: Kumarbaz
Korkunç ve amansız bir saplantının öyküsü: Kumarbaz


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR