YAŞASIN... DİDİM-AKBÜK, ARTIK MİS GİBİ KOKUYOR!
Reklam
  • Reklam

YAŞASIN... DİDİM-AKBÜK, ARTIK MİS GİBİ KOKUYOR!

12 Ağustos 2017 - 13:25 - Güncelleme: 12 Ağustos 2017 - 14:30
Reklam

Bilertilenlere göre; Didim Belediyesi ve Aydın BŞB'nin ortak girişimi ile Didim Akbük'e "Arıtma Tesisi" kuruluyor...

Akbük; düne kadar Belde Belediyesi ile yönetiliyordu... Bütünşehir yasası çıktıktan sonra mahalleye dönüşüp, Didim Belediyesine bağlandı...

Belediyeler, Meclis ve Meclis Üyeleri ile yönetilen Devletin yerel kurumlarıdır... Didim Belediyesi, CHP'li Başkan Deniz Atabay'la yönetiliyor... Deniz Atabay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gözde belediye başkanlarının ilk üçü arasında yer almaktadır! Bir şekilde; Atabay için CHP'li Belediye Başkanları arasında sırtı en sağlam kafadaki Belediye Başkanı bile diyebilirsiniz! Halka hizmette sınır tanımayan Başkan Atabay için; CHP'li Meclis Üyesi Ali Çağlar'ın deneme filminde bile oynadığı Didim'de rivayet edilmektedir!

Belediyeler; halk denetçileri Meclis Üyeleri ile yönetilirler... Meclis Üyeleri halkın sıkıntılarını, sorunlarını Meclis'e taşır, çareler üretilmesinde Başkana yardımcı olurlar... Didim Belediyesi Meclis'i partisel aritmetiğin dışında renkli bir Meclis... CHP'li, Ak Partili ve MHP'li üyelerden oluşuyor...

Belediye Başkanlarının en çok sevdiği Meclis Üyeleri de emme basma tulumba gibi çalışanlardan oluşmaktadır... Zıp çıktı Meclis Üyeleri, genelde Başkanlar tarafından pek sevilmezler, Başkanların damarlarına bastıkları anda da söz hakkı bile alamazlar! 

Şimdi; Didim Belediyesi Meclis Üyeleri arasında da Başkanın formatına uymayan bir üye bulunuyor! MHP'li Nuhali Yılmaz... Halkı adına; Nuh diyen, Peygamber demiyen formatta bu Meclis Üyesi... 

1.5 Yıl önce Didim'in göbeğinde trafik kazası sonucunda bir otobüs durağı yıkılıyor... Konuyu Meclis'e taşımakta dilinde tüy bitse de, otobüs durağının yenisini taktırtamıyor! Vatandaşlar, 40-50 derece sıcağın altında pişiyorlar! 

Piş babam piş!

Diyeceksiniz; vatandaş pişmekten memnun! Fakat, MHP'li Meclis Üyesi bu durumdan memnun değil! Özgür (!) Didim medyası da bu durumdan memnun olacak ki; MHP'li Üye Nuhali Yılmaz'ın bir dediğini iki etmeyip, Başkanlarını gücendirmiyorlar! 

Nuhali Yılmaz'da bağımsız ve özgür Didim medyasını zor durumda bırakmamak adına olacak; o da sosyal medya hesabından sesini duyurmaya çalışıyor!

İşte onlardan bir tanesini de önceki gün paylaştı MHP'li Yılmaz...

MHP'li Yılmaz, diyor ki; "Akbük'e giden var mı?" diyor ve ekliyor: "Rampayı çıkınca lağım kokuyor!"

Ortak girişim arıtma tesisi iyi damıtıyor olmalı ki; lağım sularının başında bir fotoğraf çekilip paylaşıyor sosyal medya hesabından!

MHP'li Yılmaz'a ulaştık...

Ulaşmaz olsaydık!

Bir dokunduk bin ah işittik dersiniz ya; onun gibi birşey yaşadık!

İşte MHP'li Yılmaz'ın aktardıkları:

"1.5 Yıl oldu, otobüs durağı yenilenmedi. 40 Bin defa takın şunun yenisini dedim, tınlamıyor CHP'li Başkan! 10 Dakika o durakta bekleyemezsiniz! Dereceler 40-50'yi gösteriyor, vatandaş pişiyor güneşin alnında ama, tınlayan yok! Özgür ve bağımsız Didim medyası da Başkanlarını çok seviyor olmalı, gücendirmek istemiyorlar! Hal böyle olunca; bizlerde sosyal medya hesaplarımızdan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Önceki gün Akbük'e gittim... Rampayı çıkınca, bir koku bir koku... Anlatılacak gibi değil... Resmen lağım kokuyor! İnsanın burnunun direğini sızlatıyor! Halkımızda bu durumdam memnun olmalı ki; Belediyeye bildirdiniz mi diye soru soruyorum; ağızlarını bıçak açmıyor! Konuşmuyorlar bile! Nasıl bir anlayıştır anlaşılacak gibi değil! İyi ki siz aradınız; yoksa kimse bu lağım kokusunu gündeme getirmezdi! Arıtma denize 100 metre uzaklıkta... Denize girin çıkın, bu koku yüzünüzü dağlıyor! Acil olarak bu arıtmaya el atılması gerekiyor. Belediye Başkanını göreve davet ediyorum."

Ne dersiniz; CHP'li Başkan Deniz Atbay, MHP'li Nuhali Yılmaz'ın sesini duyar mı? Ya da arıtmanın vanasını açıp, "Akbük yetmez deyip, Didim'de mis gibi kokmalı" der mi? Olmaz olmaz demiyelim!

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AA muhabiri
AA muhabiri "Talep reddedildi" demişti; Demirtaş'ın avukatından...
Tatlıses yine aday gösterilmedi
Tatlıses yine aday gösterilmedi


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR