İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE DİNSEL ve ETNİK KÖKENE...

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE DİNSEL ve ETNİK KÖKENE DAYALI DAYANIŞMA İDDİASI!

18 Ekim 2017 - 22:40 - Güncelleme: 19 Ekim 2017 - 00:10

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı'ndaki etnik ve dinsel kökene dayalı dayanışmanın, çalışma barışını zedeleyecek boyuta ulaştığı iddia edildi! 

Hülya Şahin'in Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı'na getirilmesiyle birlikte; hemşericilik ve dinsel tercihe dayalı ayrımcılığın, çekilmez boyutlara ulaştığı belirtildi.

Kendilerinin "beyaz" olarak yaftaladıklarını iddia eden farklı mezhep ve inançtan olan Mezarlıklar Dairesi çalışanları, selamlaşmaların bile artık kesildiğini aktardılar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Daire Başkanı Şahin'in Dersimli olduğunu belirten bir çalışan; "Daire Başkanı Şahin, Eşrefpaşa Hastanesi Müdürü olduğu dönemde de mezhepsel ayrımcılık ve kayırmacılık" yaptığını iddia etti..

Beyaz olarak yaftalanan çalışanlar; İBB Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı'ndaki dinsel ve hemşericilik yapılanma şemasını şöyle çizdiler:

Hülya Şahin, Daire Başkanı Tucelili...

Aysel Özkan, Genel Sekreter Yardımcısı (Sosyal Hizmetlerden Sorumlu) Tuncelili...

Ümit Harite, Defin İşleri Müdürü Tuncelili...

Önal Kayım, İdari İşler Müdürü Tuncelili...

Deniz Arslan, Bakım ve Onarım Müdürü Tuncelili...

Beyazlar; bu yapılanmanın altında onlarca dinsel ve etnik kökende şanslı çalışanın haksız yere kazanç elde ettiklerini iddia ettiler! Torpili sağlam olanların özellikle çalışmadan fazla mesai yazılarak ödüllendirildiklerini aktaran beyaz yaftalı çalışanlar, yıllık izinde olan bir İzelman üzerinden Mezarlıklar Müdürlüğü'nde çalışanına (Tuncelili) haksız yere "bayram" mesaisi yazıldığını söyledi. 

İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu'na dinsel ve etnik kökene dayalı ayrımcılık ve dayanışma faaliyetlerinin anlatılmadığını belirten bir beyaz yaftalı çalışan; "CHP Genel Başkanı Adalet için yürüdü. Fakat, İBŞB'de çalışan hemşerileri, Tuncelili olmalarını fırsata çevirmekteler. Sayın Kılıçdaroğlu, aynı zamanda İzmir Milletvekili. Adalet için yürümesini yürekten destekledik. İş İzmir'e gelince, dinsel ve etnik kökene dayalı ayrımcılık ve dayanışmaları neden görmek istemiyorlar? Her fırsatta CHP Genel Başkanının hemşerisi olmalarını öne süren bu insanlar; neden Adaletsizlik ve dinsel ayrımcılık yapıyorlar?" dedi.

İzelman üzerinden Mezarlıklar Müdürlüğünde çalışan etnik ve dinsel kökenlerinden dolayı torpilli M.T, K.A., B.K., R.T. 'ye maaş dekontlarında haksız "mesai" kazançlarının yer aldığını belirten beyaz yaftalı bir çalışan; "O kadar şanslı ki bu arkadaşlar, işe gelmeseler bile hiç bir kimse bunlara hesap soramaz. Hesapta vermezler. Yıllık izinde olsalar bile bayramlarda mesaiye kalmış gibi mesaileri yazılır, haksız yere kazanç elde edebilirler. Ayrımcılık öylesine boyutlara ulaştı ki, bu arkadaşlar sadece kendi dinsel kökeninden ve hemşerisi olanlara selam veriyorlar. Çalışma barışı her geçen gün zedeleniyor. Bu duruma el atacak ve dur diyecek olan Başkanımız sayın Kocaoğlu'dur. Dinsel ayrımcılık, yarın yapılacak olan seçimlerde sandığa da yansıyacaktır. İBŞB'deki bu yapılaşma ve dayanışma, insan hakları ve çalışma barışı adına; çözülmezse, kaybeden CHP olacaktır. Bunun da böyle bilinmesinde fayda görüyoruz. Adalet için yürüyen sayın Kılıçdaroğlu'nu da göreve davet ediyoruz. İsmine yaslanan hemşerilerinin yaptıklarını gelsin İzmir'de bir görsün, ondan sonra bu işin içinde Adalet olup olmadığına karar versin." şeklinde konuştu.

İŞTE DİNSEL ve ETNİK KÖKENE DAYALI DAYANIŞMADAN NASİPLENENLERİN BELGELERİ:

NE KADAR ŞANSLILAR! MAAŞLARI KADAR MESAİ ÜCRETİ ALABİLİYORLAR...

Not: Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı hakkında yapılan iddialar, yeni haberlerimizle devam edecek... 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Devlet seri katil' dedi İl CHP Başkanı oldu
'Devlet seri katil' dedi İl CHP Başkanı oldu
Erdoğan'dan 'sınır gücü' tepkisi: Kıçı kirli bazıları Suriye'de kalkıp bize tehdit savuruyor
Erdoğan'dan 'sınır gücü' tepkisi: Kıçı kirli bazıları...