Enerji Bakanı Berat Albayrak: Dışa Bağımlılığı Azaltacak...

Enerji Bakanı Berat Albayrak: Dışa Bağımlılığı Azaltacak Önemli Adıımlar Atıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale'deki Çan Termik Santrali'nde önemli açıklamalarda bulundu.

13 Ağustos 2017 - 02:12

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale'deki Çan Termik Santrali'nde önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, "2019 yılına kadar eski santralerin filtrelenmesi bitirilecek. 2019'a kadar uyumlu olmayan santrallerle külahları değişeceğiz. Firmalara uyardık, santralleri yeni kriterlere uygun hale getirecekler. Çevre konusunda herkesten daha duyarlı yaklaşmak zorundayız." dedi..
Berat Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"ÇOK CİDDİ ADIMLAR ATACAĞIZ"

Yerli konseptinin Türkiye için çok önemli olduğunun altını çizen Albayrak, "Dışa bağımlılığı azaltacak önemli adımlar atıyoruz. Önümüzdeki dönemde çok ciddi enerjide çok önemli hamleler yapacağız." dedi.

"FİRMALARI UYARDIK"

Bakan Albayrak, "2019 yılına kadar eski santralerin filtrelenmesi bitirilecek. 2019'a kadar uyumlu olmayan santrallerle külahları değişeceğiz. Firmalara uyardık, santralleri yeni kriterlere uygun hale getirecekler. Çevre konusunda herkesten daha duyarlı yaklaşmak zorundayız." açıklamasında bulundu.

"ETKİN ŞEKİLDE KULLANACAĞIZ"

Albayrak ayrıca, "Türkiye yer altı ve yer üstü kaynaklarını çok etkin bir şekilde kullanacak." sözlerine yer verdi

DOĞALGAZ MÜJDESİ

Bakan Albayrak, Türkiye'de doğalgazın ulaştığı insan sayısı 50 milyona çıkacak müjdesini vererek, "Vatandaşa daha ucuz ve kaliteli enerji için tüm çalışmaları hayata geçiriyoruz." ifadelerine yer verdi.

PETROL ARAMALARI

Albayrak, "Adımları doğru attığınız müddetçe petrolü bulursunuz. İlk adımda İnşallah hem Akdeniz'de hem Karadeniz'de arama yapıyoruz." dedi.

Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü;

"BOTAŞ ve TPAO olarak çok önemli çalışmalara başlayacağız. Sismik ve sondaj çalışmaları öne çıkacak. Türkiye kendi mühendisleri ve gemisiyle daha aktif çalışmalara imza atacak"

"SAHADAKİ DÖNÜŞÜM ÇOK HIZLI BAŞLADI"

Bakan Albayrak, "Tüm paydaşların kazanacağı modelleri hayata geçireceğiz. Sahadaki dönüşüm bizim açımızdan özellikle söylüyorum, çok hızlı başladı. Tek tek birkaç sene içinde neler olacağını ben size söyleyebilirim." açıklamasında bulundu.

haberler.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Menderes Samancılar: Bu durum, kimi iktidarların asla işine gelmez
Menderes Samancılar: Bu durum, kimi iktidarların asla işine gelmez
Çiftçiye mazot-gübre ödemesi başladı
Çiftçiye mazot-gübre ödemesi başladı