CHP’Lİ ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HASAN ASLAN’A YARGI YOLU...

CHP'Lİ ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HASAN ASLAN'A YARGI YOLU AÇILDI!

14 Nisan 2018 - 00:16 - Güncelleme: 14 Nisan 2018 - 08:30

 ERTAN YILDIZ

"Can Hastanesi can mı alıyor?" sorusuna en somut yanıt, İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu'nun yaklaşık 15 gün önce imzaladığı soruşturma izni belgesiyle gelmiş oldu!

Soruşturma izni belgesine, okurlarımızın sağlığını düşünerek ve dudaklarının uçuklamaması için "şimdilik" kaydı ile bu yazımızda yer vermiyoruz!

CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu, CHP'li Belediye Başkanlarını savunmaya yönelik söylediği sözlerin arasında "Bir kuruş yiyeni gösterin, kapının önüne koyarım" yer alıyordu...

Bu dosyada kim ne yemiş bunu ortaya çıkaracak olan makamın adı: YARGIDIR!

Can Hastanesi dosyası, koşar adımla yargı yoluna çıktı! İlk planda; Çiğli Kaymakamlığı'nda CHP'li Belediye Başkanı Hasan Aslan, İmar Müdürü Boray Akar ve 4 bürokratın ifadesi alındı!

İfadelerin devamında; tutuklanmalar gündeme gelir mi? Orası Yüce Yargının işi! Bizim işimiz değil! Bizim işimiz kamuoyunu haber alma özgürlüğü çerçevesinde bilgilendirmek.

Fakat, çok yakın tanıdığım arkadaşımın ifadesine göre; "tutuklanma" konusunu gündeme getiren kişinin adı da: Çiğli Belediyesi İmar Müdürü Boray Akar'dır! Arkadaşımın ifadesine göre; Boray Akar'ın Kaymakamlık'ta verdiği ifadeden sonra, ortalıklarda "bet benzi atık", moralinin de eksilerde dolaştığı yönünde oldu! 

Tekrar soruşturma izni belgesine dönersek; Müfettişlerin çok iyi rapor düzenlediğini rahatlıkla söyleyebilirim! Açıkçası, soruşturma izni belgesinde minicikte olsa bir delik bırakılmamış, tam tersi, adı yer alanlar hakkında da "mutlu günlerin yakında" geleceğine işaret edilmiş!

Evlere şenlik açılış ruhsatı!

İzmir Sağlık Müdürü Bedia Salnur, soruşturma izni belgesinden anlaşılacağı gibi; Can Hastanesi'nden "taahhütname" alarak, açılış izni vermiş görünüyor! Dönemim İl Sağlık Müdürü Salnur, sanırım Can Hastanesi'nin her cm2 gezip inceledikten ve de ellerinden taahhütname aldıktan sonra açılış ruhsatına ÇAKMIŞ olmalı imzasını! (Dünyada, Türkiye'de böyle bir örnek var mıdır acaba?)

Can Hastanesi için hangi siyasilerin "prevane" olduklarını isim isim yazmaya kalkışsam, sanırım İzmir'den Salihli'ye yol olur!

Siyasiler açısından ne "bereketli" hastanemiş, inanın aklım almıyor! Günü geldiğinde sanırım bu ilişkiler yumağı da "irin" gibi ortalığa saçılacağı düşüncesindeyim!

İzmir nasıl dizayn edildi sahnesine dönersek; Gürsel Erol'un fendi nasıl Gürsel Tekin'in fendini yendiğine göz atmadan; Çiğli'deki Hasan Aslan gerçeğini ıskalamış oluruz!

Bilinen ve görülen şekliyle; CHP'den Belediye Başkanı adayı olacaksanız, belirli ellerin elemesinden geçmemeniz kaçınılmazdır! Geçen dönem Çiğli Belediye Başkan adaylığını (2014) "kalp krizi" farkıyla kaçıran Aziz Buğa, Gürsel Tekin'le hareket ediyor, 5'i bir yerde MYK'dan çıkmayı başarıyordu! 4. sıradaki Aziz Buğa'nın karşısında; aday adayları arasında 9. sırada yer alan Hasan Aslan, Usain Bolt gibi son düzlükte Gürsel Erol'la atağa kalkıyor, MYK'dan çıktığı gibi; PM'de de ipi gövüsleyen oluyordu!

Gürsel Erol, Yeni CHP'nin sembol isimlerinden... Siyaseti bırakmış olsa, Hollywood olmasa da Yeşilçam'da rahatlıkla "jön" oynayabilecek yakışıklılıkta ve ticari entellektüel birikime sahip bir kişilik... Açıkçası, Gürsel Erol benim gibi düz insanları sulu dereden susuz gönderebilecek kapasitede bir siyasi profil! Neden mi böyle düşünüyorum? Orasını da Çiğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Vezir Aslan'a bırakıyorum; Bostanlı iskelesi üstündeki balık restoranının bir dili olsa da konuşsa! 

Bu dönem için gelen bilgilere göre; Çiğli için Gürsel Tekin'li Aziz Buğa şimdiden adaylığını (Aday adaylığını demiyorum) açıklayacak gibi görünüyor! Çünkü; kaynağım Aziz Buğa'nın Gürsel Tekin'in sağlık sponsorluğunu yaptığının altını çizdi! (Detaylar pazar yazımda gelecek.)

Kemal Bey'e dönersek; düzeltiyorum sayın Kılıçdaroğlu'na dönersek; bir kuruş yiyeni kapının önüne koyuyordu! Tedavülde bir kuruşta olmadığına göre; bu lafların pek ciddiyetinin olmadığını düşünüyorum!

Bugüne kadar kimler kapının önüne konuldu?

Solcular...

Devrimciler...

Marksistler...

Sosyalistler...

Ulusalcılar...

Adam gibi Atatürkçüler...

Sayın Kılıçdaroğlu'nun bugün Konya'da Belediye Başkanlarına yaptığı konuşmada, kimlerden oy isteyecekleri söylemişti değil mi?

Sayın Kılıçdaroğlu, yukarıda yazılı kapının önüne koyduklarından "oy isteyeceksiniz" kıvamında Belediye Başkanlarına bir görev verdi mi?

Vermedi!

Oy isteyeceklerininin arasında faşistler var mıydı yok muydu? Yanıtını sizlere bırakıyorum!

Sayın Kılıçdaroğlu'nun gençliğinde potin ve parka giydiğini de öğremiş bir gazeteci olarak soruyorum; "Çiğli Can Hastanesi dosyasının içinde ne yenmiştir?" Yenmemişlik gibi bir durum varsa; aracısız arayabilir tarafına anında Can Hastanesi dosyasını şahsına özel ivedilikle postalayabilirim! Amma, 2012'de şahsına özel gönderdiğim Konak Belediyesi dosyası gibi "aklanması yönünde" kalkıp Adnan Keskin gibilerini görevlendirecekse; çok bekler Can Hastanesi dosyasını! 

O yüzden yineleyerek belirtiyorum; sayın Kılıçdaroğlu, Ak Partiye ya da diğer partilere çatacağına, önce Yeni CHP'nin içinden başlayabilir pislikleri temizlemeye!  

Ve şimdi Hasan Aslan'a kim sahip çıkacak?

Bu manzaraların İzmir'de oluşmasına katkı sağlayan Gürsel Erol Bey'ler mi Hasan Aslan'a sahip çıkacak ya da sayın Kılıçdaroğlu mu?

Arkadaş; 6 bin metrekare bürüt bir arazi üzerinde imara ve projeye aykırı 12 bin metrekare fazladan inşaat yapılmasına nasıl izin verilebilinir ve görmezden gelinir? (İşin içinde bir yenmişlik yoksa!)

Evinizin cümle kapısının üstüne iki kiremit koyup yağmurluk yapmaya kalktığınızda, ordu gibi zabıtaları karşınızda bulduğunuz bir ilçede; Sağlık Bakanlığına ayrı, Şehircilik Bakanlığına ayrı projeler gönderiliyor, yapı kontrol firması, proje kağıtları üzerinde tadilatlarda bulunuyor, Çiğli Belediyesinin acar bürokratlarının gözünden kaçabiliyor!

80'li yılların meşhur deyimiyle yazımızı bitirelim: "ANLAT ANLAT HEYECANLI OLUYOR!" 

 

Not: Gürsel Erol, Hasan Aslan'ı Çiğli Belediyesi Başkanlık koltuğuna oturttuktan sonra, tesadüf buya "Kalan" adlı şirketini Aslan ailesine satıvermişti! Gürsel Erol Bey, dost acı günde belli olurmuş, şirket satmakla değil! Lütfen Hasan Aslan'dan desteklerinizi dün olduğu gibi bugünde eksik etmeyiniz!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan AKPM’ye: Türkiye bağımsız bir ülkedir
Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan AKPM’ye: Türkiye bağımsız...
Dışişleri'nden Pakistan'a başsağlığı
Dışişleri'nden Pakistan'a başsağlığı


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR