“Bu hırsızı da nereden buldun?” dedirtmemek

“Bu hırsızı da nereden buldun?” dedirtmemek

“Bu hırsızı da nereden buldun?” dedirtmemek

13 Ağustos 2017 - 01:29

Hürriyet yazarı Murat Yetkin, -“Bu hırsızı da nereden buldun?” dedirtmemek- başlığı altında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Geçtiğimiz günlerde Trabzon İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o konuşmasındaki satır aralarına dikkat çeken Murat Yetkin,  Ak Parti'de startı verilen değişim hareketini yansımalar, beklentiler ve olasılıklar üzerinden  yorumladı. 

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Murat Yetkin'in köşesine taşıdığı konuşmasının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullanmıştı: "Hep söylerim, biz ilçelerimizin, ilimizin Ömerlerini bulacağız ve bu Ömerlerle teşkilatı kuracağız. Yani listeler açıklandığı zaman halk şunu görmeli, duymalı, bilmeli, 'Filanca mı? Onun olduğu yerde kim bulunmaz, seve seve ben de orada olurum' demeli ama öyle bir isim olur ki 'Filanca mı? Bu hırsızı nereden buldun?' bunu dedirtmemek lazım. Burada çok dikkatli olacağız. Ben teşkilatıma güveniyorum, inanıyorum ve inşallah bu hassasiyetler içerisinde teşkilatımızın oluşacağına inancım sonsuz."  

Kamuoyunda büyük yankı bulan yazısını,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Filanca mı? Bu hırsızı nereden buldun?' bunu dedirtmemek lazım" söylemi üzerinden yola çıkarak objektif bir şekilde kaleme alan Murat Yetkin, "İtiraf etmeliyim ki bunu AK Partili yöneticilerin yüzüne karşı Erdoğan’dan başka kim söylese ortalık fena karışırdı" diyerek, görüşlerini aktardı. 

MURAT YETKİN'İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünya karikatüristleri bağımlılığı çizecek
Dünya karikatüristleri bağımlılığı çizecek
Kazakistan'da feci olay! 52 kişi öldü
Kazakistan'da feci olay! 52 kişi öldü