ABD Filistin’e 5 milyar dolar mı verdi? Açıklama geldi...

ABD Filistin'e 5 milyar dolar mı verdi? Açıklama geldi...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Uluslararası Müzakereler  Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, İsrail ile müzakere masasına dönmesi durumunda  Amerikan yönetiminin Filistin'e 5 milyar dolar yardım önerdiği iddiasını  reddetti.

14 Eylül 2018 - 08:16
Reklam

Greenblatt, ABD yönetiminin müzakereler karşılığında Filistin'e 5  milyar dolarlık yardım önerisinde bulunduğu iddiasına Twitter hesabından yanıt  verdi.

Trump'ın özel temsilcisi, Gerçek şu: Bu iddia yalan. Eğer barış planı  açıklandığında Filistin yönetimi, barış konusunda ciddiyse ve Filistinlilerin  hayatlarını iyileştirmek istiyorsa önce bu planı değerlendirmek istemeli. Bir  tarafın müzakere masasına dönmesi için 5 milyar dolar ödeme fikri absürd. Bu  şekilde nasıl barış sağlanabilir? paylaşımında bulundu.

Ortadoğu barış süreci büyük ölçüde donmuşken İsrail kaynaklı bir haber sitesi, müzakere masasına dönmesi karşılığında ABD'nin Filistin'e 5 milyar dolar  yardım yapmayı önerdiğini iddia etmişti. ABD yönetimi son aylarda Filistin'e yaptığı farklı alanlardaki mali yardımları tamamen kesmiş, Washington'ın bu adımı Ortadoğu barış sürecini iyice  çıkmaza sokan bir adım olarak değerlendirilmişti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler
Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler
Korkunç ve amansız bir saplantının öyküsü: Kumarbaz
Korkunç ve amansız bir saplantının öyküsü: Kumarbaz


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR