twitter facebook google1
İzmir:
İstanbul:
Ankara:
Aydın:
Muğla:
       USD: EUR: GBP:
Dünyanın En Tehlikeli Böceğini Besliyor!


Dünyanın En Tehlikeli Böceğini Besliyor!

Dünyanın en tehlikeli böceği "Sarı Ömer"i Bornova'da çalıştığı yerde besliyor. Özellikle Kuzey Irak ve çevresinde bulunan bir örümceğe benzeyen ABD li askerlerin değimiyle "camel spider" (deve örümceği), Hakkari Dağ Komado Tugayında bulunan askerlerin değimiyle "Sarı Ömer"... Örümceğe benzesede tam bir örümcek değil bu canlının iki ağzı 10 bacağı var ve et ile besleniyor... Diğer canlılar akrep gördüklerinide saklancak delik ararken bizim sarı ömer akrep yiyor.... Türkiyede yaygın olarak bilinmediği için herhangi bir ad konulmamış sadece "et yiyen örümcek olarak" yada camel spiderin tercümesi " deve yada çöl örümceği... Ama ben bizim askerin kullandığı ismi kullanmak istiyorum "SARI ÖMER"

Kuzey Irak ve Hakkari de sıklıkla görülen Sarı Ömer'in Kuzey Irak-Türkiye arasında çalışan TIR'lar tarafından Bornova'ya geldiğini düşünen Hakan Bezek, " 6 Ay kadar önce, Bornova Belediyesi'nden çıktıktan sonra, önceleri internette gördüğüm bu örümceğe benzer yaratığı, Büyük Parka girerken gördüm. Çok tehlikeli bir böcek olduğunu bildiğim için, elime almadan plastik bir bardağa, küçük bir dal parçası yardımıyla koydum. İşyerime götürüp kullanmadığım bir akvaryuma toprak koyup yerleştirdim. Etçil bir böcek olduğu için, küçük küçük et parçaları atarak 6 aydır besliyorum. Böcek etleri üzerine bıraktığı salgıyla çürütüp sonra yiyor"dedi.

 

SARI ÖMER ISIRINCA 

 
3 GÜNLÜK SARI ÖMER ISIRIĞI
 
 
6 GÜNLÜK SARI ÖMER ISIRIĞI
 
 
 
9 GÜN SONRA. İNSAN ETİNİN ÇÜRÜMÜŞ HALİ
 

Kaynak: Et yiyen örümcek sarı ömer http://www.webhatti.com/garip-olaylar/448312-et-yiyen-orumcek-sari-omer.html#ixzz2HebCJDWd 

whkaynak 

12/01/2013 04:32
Yazarlar
Son Dakika