twitter facebook google1
İzmir:
İstanbul:
Ankara:
Aydın:
Muğla:
       USD: EUR: GBP:
İZMİR MENDERES’TE 'İÇ ÇATIŞMA' OYUNLARI!


İZMİR MENDERES’TE 'İÇ ÇATIŞMA' OYUNLARI!

ERTAN YILDIZ

İZMİR MENDERES’TE İÇ ÇATIŞMA OYUNLARI!

Terör örgütünün provokasyon taktiklerine İzmir’in Foça İlçesi’nden sonra, Menderes (Cumaovası) ilçesi de eklenecek gözüküyor!

İzmir’in metropol ilçeleri arsında yer alan Menderes ilçesi, 1997 yılında Tahtalı Barajına su tutulmasıyla birlikte; İzmir gündeminde köyleriyle birlikte yer almış; İZSU’nun faşizan baskı ve bilimden uzak tutanaklarıyla baraj havzasında bulunan köylerde 174 vatandaşın evi yıkılmış, konu gazeteci Ertan Yıldız yazdıklarıyla, (2002-2003 Yılları) TBMM’de dönemim CHP’li İzmir Milletvekilleri Bülent Baratalı ve Ahmet Ersin başta olmak kaydıyla; dönemim DSP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina ve Vali Yusuf Ziya Göksu’nun “geri” adım artmasına neden olmuş, yıkımlar İÇİŞLEERİ BAKANLIĞI kararıyla son bulmuştu!.

Tahtalı’yı korumak bu mu Özgün?

Faşist İZSU baskılarına karşı dün Tahtalı Havza köylülerinin yanında yer almayan, dünün DSP’lisi, günün CHP’li sözde “devrimci” Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün’dan bugün ilçesinde yaşanan olumsuzluklara bakmasını bekleyebilir miyiz? Özgün’ün nasıl CHP’li olduğunu benim yazarak ortaya koymama gerek yok! Tarih ortada! Boyunun ölçüsünü de bana bırakmadan; sanırım CHP’liler çok daha iyi bilir ve de ortaya koyar! Sonuçta; bugün Ye CHP’li’dir! Dün nasıl DSP’’li olup da; CHP’nin hakkında “veciz” sözleri söylemişse; şu an ki CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bilmesinde fayda vardır diyerek; bilgi edinmesini kurmaylarına bırakıyoruz!

Kör mü bu belediye başkanı?

DSP’li olduğu dönemde haksız uygulamalara “es” geçen, şimdinin CHP’li belediye başkanı, onca köylünün evinin yıkılırken; neden ses çıkarmadı ya da çıkaramadı? Bugün yenilerine de neden ses çıkarmıyor? Tahatalı baraj havzası 1.2.3.4. derece denilen koruma havzalarında ev yapmak, sadece ‘KÜRT’ kimliği taşıyan insanlara mı ait sayın Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgun?
 

Sorular...

Dibindeki evi yıkarken; şimdi özelliği “Kürt” olmaktan mütevelli insanlara imtiyaz sağlamanızı nasıl kamuoyuna açıklayacak sınız? Dileyenin Menderes'te istediği yerde ev yapabilmesinde “KÜRT” olmasını beyan etmesi yeterli mi? Siz yerel yönetici olarak, insanların barınma sorunlarına “etnik” kimlik üzerinden karar verip, yol mu gösteriyorsunuz? Geçmişteki “sözde” solculuğunuzu; dün DSP, YTP’de geçer akçe olarak kullanırken; CHP’nin gelecek  seçimlerde tökezleneceğini gördüğünüzde; hangi parti üzerine kapak atıp; şöyle, böyle solcu olduğunuzu ortaya koyup, dün olduğu gibi; koltuğunuzu koruma gayretinde mi olacaksınız? Mesleğiniz nedir sizin sayın Özgun? Kamuoyunda söylenenler doğru  mu? Siz ne kadar daha CHP’nin nimetlerinden faydalanıp, CHP’ye sığınacaksınız? Menderes gibi bir ilçede, tüm vatandaşların sizin ismini kullanmasından kimse rahatsız değil de; “KÜRT”lerin arkamızda “başkan” var demesinden neden rahatsız olmuyorsunuz? Menderes’teki tüm yaşayanların özellikle; emekçi köylülerimin, hangi barınma sorununa el attınız da şimdi iç savaş çıkacak olasılığını onlarca köyün gündemine düşürecek kadar CHP’li sin? Uzaylı  mısın Ergun Özgun? Kürt olmak suç değil sayın Özgun, korumak da? Ama, sosyal demokratım diye  piyasada belediye başkanıyım diye dolaşmak yürek ister? Nasıl ki; Ertan Yıldız, Bülent Baratalı, Ahmet Ersin, “Yarım Bahçe” tepesine  "Taş Ocağı” ruhsatı vermiş, dönemin Bakanının ruhsatını iptal ettirtmişse; hani sende ve sözde konuya son dakika müdahil olacak CHP’li şaklabanlarla ilçe binasında bekletdiysem, pastaya çatal vurmanızı engellemişsem, çay içmeğe devam et kardeşim Ye CHP’li Ergun! Hamleni ve adaletini bekliyorum! Göreceğiz…. CHP’nin adaletini!

Detay ve fotoğraflar gelecek...

21/08/2012 18:52
Yazarlar
Son Dakika